Maski Opadły – Ustawa do Kosza bo tak chce Izrael i USA. Polska i Polacy Stracą MILIARDY!

4
2426

Niestety tytuł niniejszego artykułu nie jest clickbait’em. To, że w ostatnich dniach burza wokół Polski przycichła, było najwyraźniej efektem tego, o czym władze Izraela wiedziały już wcześniej, a o czym my dowiadujemy się dziś – Polski rząd poddał się w sporze z Izraelem. Ustawa, o którą toczył się bój, właśnie trafia do kosza.

Nie mowa tu oczywiście o nowelizacji ustawy o IPN. Wysoko postawieni politycy Izraela oraz wspierający go urzędnicy z USA bez wątpienia wiedzieli, że ustawa ta nie łamie wolności słowa ani nie zakłóca dyskusji akademickiej. Nie. Ustawa, o której mowa, to ustawa reprywatyzacyjna. Projekt wiceministra Jakiego od początku był kością w gardle Izraela, zakładał on bowiem, że zwrot mienia będzie dotyczył jedynie osób z obywatelstwem Polskim i nie będzie się on odbywał w formie zwrotu nieruchomości w naturze, ale w postaci zwrotu co najwyżej 20% wartości nieruchomości naliczonej według stanu z czasu jej nacjonalizacji. Izrael od początku stanowczo nie zgadzał się z tymi założeniami. Żądał, by jego obywatele mogli wnosić roszczenia o zwrot 100% wartości działki w naturze – tj. by oddawane były im działki razem ze stojącymi na nich obecnie nieruchomościami. Sama ambasador Izraela w jednym z wywiadów niemal wprost przyznała, że to właśnie ta ustawa jest problemem.

Dzięki tej ustawie miliardy złotych zostałby w naszym budżecie i nie trafiły w ręce Żydów, a jednak ustawa trafia do kosza i nagonka na Polskę powoli ustaje – wnioski nasuwają się same.

Po więcej informacji zapraszam do źródła (kliknij tutaj lub w obrazek poniżej).

4 KOMENTARZE

  1. We vlogu powiedziane jest, że o zwrot będą mogły RÓWNIEŻ ubiegać się organizacje żydowskie oraz sami byli właściciele. Czyli ktoś jeszcze? Niemcy, którzy musieli opuścić tereny zachodniej Polski również?????

  2. Krzysiu cała Łódz, Pabianice, Piotrków Trybunalski fabryki, huty szkła zakłady bawełniane. Ponadto, okolice oraz pola uprawne, gdzie obecnie przebiega autostrada W-wa – Katowice należały do żydów. Powiedzenie żydowskie „Domy nasze, ulice wasze” Duda musi podpisać ustawe i nie oglądać sie na interesy USA i Izraela tylko walczyć o interesy Polski.

  3. Żydom sie nic nie należy dostali reparacje od Polski i podpisali dokumenty że nie bedzie roszczeń przeciwko Polsce, drugą sprawą jest to że Polsce należą sie pieniądze za II wojne światową od Niemiec i od Związku Sowieckiego. Polska nic nie dostała do tej pory tylko jest rozkradana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here