Izrael Zaatakował Iran – Polska Rosja i USA Wciągnięte

1
440

Kolejne chmury zbierają się nad bliskim wschodem. Wiele wskazuje na to, że walki, które się tam toczą, w niedługim czasie mogą eskalować do rozmiaru globalnego konfliktu i III Wojny Światowej. Wygląda na to, że żagiew wojny wyjdzie od Iranu i Izraela.

Nie dalej jak kilka dni temu bezzałogowy samolot rosyjskiej produkcji naruszył izraelską strefę powietrzną. Obrona powietrzna Izraela skutecznie go zestrzeliła. Jak się okazało, należał on do sił Iranu. Niedługo później z terytorium Izraela wystartowała eskadra myśliwców F-16, która ostrzelała dwanaście celów, w tym trzy baterie obrony przeciwlotniczej i cztery irańskie cele będące częścią militarnych obiektów sił irańskich w Syrii. W trakcie misji jeden z myśliwców został zestrzelony i rozbił się na terytorium północnego Izraela. Obaj piloci przeżyli, choć jeden z nich jest ciężko ranny.

Po tym incydencie premier Izraela rozpoczął rozmowy z władzami USA i Rosji. Ich tematem była ewentualna wojna z Iranem. Wskutek rozmów sekretarz USA zadeklarował poparcie dla Izraela. Oficjalnie nie wiadomo co w tej sprawie zamierza Władimir Putin.

Dodajmy do tego, że Iran zdaje się od dłuższego czasu przygotowywać do wojny z Izraelem, a w ubiegłym tygodniu koalicja USA wznowiła bombardowania w Syrii.

Wygląda na to, że w kotle syryjskim znowu wrze. Miejmy nadzieje, że politycy dołożą wszelkich starań, żeby ostudzić atmosferę, inaczej konsekwencje ich działań mogą być tragiczne.

Po więcej informacji zapraszam do źródła (kliknij tutaj lub w obrazek poniżej).

1 KOMENTARZ

  1. Iran to ostatnia nienaruszona ostoja starego ładu w regionie. Jeśli Iran padnie to co dalej? Arabia Saudyjska? Ja bym jeszcze zwrócił uwagę, że zanim Rosja zaangażowała się w konflikt w Syrii to Putin spotykał się z chyba premierem Izraela. Po co? Ale tak, ok tu może chodzić o zdyskryminowanie systemów zbrojnych którejś ze strony. Przypomnę, że chyba Krym bym łakomym kąskiem dla Izraela. Czy coś chce w zamian? Jeśli tak to o i od kogo? Przypomnę jeszcze o niemieckiej prowokacji na stację radiową. Sami Niemcy w przebraniu za Polaków zaatakowali swoją stację. Polityka jest dziwna i dziwne ma zagrywki, a historia lubi się powtarzać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here