Samolot z 71 osobami na pokładzie rozbił się pod Moskwą. Nikt nie przeżył

0
1752
Źródło: promodj.com

Dziś około godziny 12:27 czasu polskiego w znajdującej się kilkadziesiąt kilometrów od Moskwy wsi Argunowo doszło do tragedii. Samolot pasażerski Antonov An-148 rozbił się po zaledwie 7 minutach lotu. Na pokładzie było 71 osób. Nikt nie przeżył.

Media opublikowały już listę pasażerów. Był to samolot rosyjskich linii lotniczych Saratov Airlines relacji Moskwa-Domodiedowo – Orsk.

Jak podał przedstawiciel służb ratunkowych „Mniej niż 10 minut po wylocie z Domodiedowa do Orska samolot zniknął z radarów, załoga nie nawiązała połączenia. Na pokładzie było 71 osób: 6 członków załogi i 65 pasażerów”.

Urzędnik Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji zapewnia, że bezpośrednio po otrzymaniu zawiadomienia o zniknięciu samolotu z radaru na przewidywane miejsce katastrofy została wysłana grupa ratunkowa przy wsparciu dwóch śmigłowców Mi-8. Niedługo później prokuratura potwierdziła katastrofę samolotu. Wiadomo już oficjalnie, że nikt nie przeżył.

Z danych radaru wynika, że samolot wystartował punktualnie o 12:20 czasu polskiego, następnie wzniósł się na pułap 1,7 kilometra i skręcił na wschód. W siódmej minucie lotu maszyna znajdowała się na wysokości 1,9 kilometra. Niedługo później zaczęła gwałtownie obniżać swój pułap. Radar wychwycił samolot po raz ostatni na wysokości 975 metrów. Znajdował się on wtedy nad polem przy wsi Stiepanowskoje.

Jak na razie nie jest pewne czy piloci próbowali kontaktować się z kontrolą lotu przed katastrofą. Rosyjskie media podają w tej kwestii sprzeczne informacje, jednak po około 2 godzinach poszukiwań rosyjskie służby znalazły już pierwszą czarną skrzynkę, która bez wątpienia pomoże w ustaleniu okoliczności tragedii.

Na miejscu katastrofy znaleziono przedmioty opatrzone logiem rosyjskiej poczty. Ze względu na tę poszlakę pojawiła się hipoteza, jakoby do katastrofy miało dojść w wyniku zderzenia samolotu ze śmigłowcem pocztowym, jednak jak podaje sama poczta – urząd w ogóle nie posiada śmigłowców. Wyżej wzmiankowane przedmioty to najprawdopodobniej zwykłe listy i przesyłki – zawartość 20-kilogramowej paczki, którą poczta przewoziła tym samolotem.

Prezydent Rosji Władymir Putin złożył już oficjalne kondolencje rodzinom ofiar. Głowa państwa zapewniła, że zostanie powołana specjalna komisja, której celem będzie ustalenie przyczyn i okoliczności katastrofy.

W sieci zaczęły się już pojawiać pierwsze nagrania z miejsca katastrofy.

 
Źródła:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/rosja-samolot-z-71-osobami-na-pok%C5%82adzie-znikn%C4%85%C5%82-z-radar%C3%B3w/ar-BBIYPGX?li=BBr5MK7
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/w-6-minucie-antonow-zacz%C4%85%C5%82-gwa%C5%82townie-traci%C4%87-wysoko%C5%9B%C4%87-nowe-ustalenia-ws-katastrofy-i-nagranie/ar-BBIZz4S?li=BBr5MK7

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here