Przepowiednia Singera z 1996 – Polska Zapłaci 1 BILION zł Izraelowi lub Będzie Publicznie Atakowana

2
264

Dzisiejsza teoria spiskowa jest tak przerażająca, tak głęboko zakorzeniona w faktach i tak bardzo „na poważnie”, że film nie zawiera zielonej poświaty. Dlatego też na wstępie przypominamy: To, że co jest logiczne, jeszcze nie znaczy, że jest prawdziwe.

Dziś w ramach serii Spiskowe Teorie Krzysztof Ator Woźniak przybliży nam hipotezę, jakoby wszystko, co obserwujemy od ponad dwóch tygodni, jest wynikiem od dawna realizowanej strategii – wg dzisiejszej teorii spiskowej władze Izraela od dziesięcioleci dążą w swojej polityce międzynarodowej do, kolokwialnie mówiąc, dojenia Polski.

U podwalin tej teorii leży wypowiedź Israela Singera. Otóż w 1996 roku podczas obrad Światowego Kongresu Żydów w Buenos Aires Singer raczył powiedzieć: „Ponad 3 miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami Żydów. My nigdy na to nie pozwolimy, […] Będziemy im to powtarzać, dopóki Polska ponownie nie zamarznie. Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym”.

Wypowiedź ta już wówczas komentowana była jako groźba pod adresem Polski. Dodajmy do tego, że nie padła ona z byle jakich ust. W latach 1986-2001 Israel Singer był sekretarzem generalnym Światowego Kongresu Żydów.

W świetle tych słów to, że spór z Izraelem toczy się nie o nowelizację ustawy o IPN, ale o ustawę reprywatyzacyjną staję się nieprzyjemnie wręcz prawdopodobne. Przypomnijmy, że ustawa reprywatyzacyjna wiceministra Jakiego, ogranicza wypłacalność odszkodowań do co najwyżej 20% wartości nieruchomości naliczonej według stanu z czasu jej nacjonalizacji, podczas gdy Izrael stanowczo nie zgadzał się z tymi założeniami. Żądał, by jego obywatele mogli wnosić roszczenia o zwrot 100% wartości działki w naturze – tj. by oddawane były im działki razem ze stojącymi na nich obecnie nieruchomościami. Sama ambasador Izraela w Polsce podczas jednego z wywiadów niemal wprost przyznała, że to właśnie ta ustawa jest kością niezgody w sporze.

Po więcej informacji zapraszam do źródła (kliknij tutaj lub w obrazek poniżej).

2 KOMENTARZE

  1. A właśnie a propo tego. W obozach nie ginęli żydzi (jako narodowość), tylko Polacy wyznania żydowskiego jeśli być dokładnym. Bo żyd, czyli wyznawca Judaizmu, to nie narodowość. W bibli był „naród żydowski” (naród wiary żydowskiej) ale też chodziło o wyznanie, nie narodowość.
    Radziłbym to przemyśleć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here