PIS zakaże Bitcoin w Polsce – Ciekawe JAK? – Premier Morawiecki Się Ośmiesza

6
2671

Jakiś czas temu premier Polski, Mateusz Morawiecki, przyznał, że zamierza on wypowiedzieć wojnę BitCoinowi. Nie wiadomo jak ani kiedy, ale zamierza. Szkoda tylko, że premier zdaje się nie orientować, że wojna z BitCoinem jest z góry skazana na przegraną – a przynajmniej tak wynika z doświadczeń USA.

W trakcie międzynarodowego forum w Davos premier Morawiecki miał okazję udzielić wywiadu dziennikarce Bloomberga, Francine Lacqua. Premier został spytany między innymi o jego stanowisko względem kryptowalut. Wydaje się, że jego odpowiedź nie należy do przemyślanych.

„Zakażemy bądź wprowadzimy pewne specjalne regulacje po to, aby zyskać pewność, że nie włączy się w to zbyt wielu nieświadomych ludzi i aby nie okazało się to kolejną piramidą finansową […] Kilka lat temu doświadczyliśmy wielkiego skandalu w postaci Amber Gold i nie chcemy mieć kolejnego” – powiedział Morawiecki.

Już te 2 zdania wystarczają, żeby uznać, że premier Polski nie do końca jest zaznajomiony z tematem. Spłycanie roli kryptowalut do roli rynku spekulacyjnego jest obecnie zwykłą ignorancją. Coraz więcej sklepów i usług akceptuje je jako normalny środek płatniczy – także w Polsce. Możemy jednak przypuszczać, że o ile nasz premier mówi, że regulacje na rynku kryptowalut mają nas chronić, o tyle w rzeczywistości zależy mu na tym, by znaleźć sposób na opodatkowanie tego rynku.

Niezależnie od motywacji Morawieckiego jego plan ma jedną wadę, która sprawia, że dalsze rozważania tego tematu stają się zbędne. Otóż już kilka lat temu rząd USA próbował uregulować BitCoina, ale okazało się to zwyczajnie niemożliwe. Technologia blockchain, na której oparte są kryptowaluty, zwyczajnie wymyka się wszelkim regulacjom. Jak więc Polska miałaby zwyciężyć tam, gdzie już lata temu poddali się amerykanie?

Po więcej informacji zapraszam do źródła (kliknij tutaj lub w obrazek poniżej).

6 KOMENTARZE

  1. Najpierw kombinują, żeby zlikwidować pieniądz papierowy, a teraz zabierają się za bitcoina. Widać chcą mieć pod kontrolą pieniądz każdego obywatela.

  2. Współcześnie emitentem prawnych środków płatniczych jest bank centralny. Zatem nie wiem jak to jest według litery prawa.

  3. Maowiecki postawił sobie za cel, zlikwidowanie transakcji gotówkowych. Razem z „Fundacją Polska Bezgotówkowa”, planuje w ciągu 3-4 planują 2-krotnie podwoić liczbę terminami płatniczych. Dlatego nie lekceważyłbym tego bankstera Morawieckiego #MorawieckiDoDymisji

    A co na temat transakcji bez gotówkowych mówi Biblia?
    „I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia – imienia Bestii lub liczby jej imienia. Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć” Apokalipsa św. Jana 13, 16-18 #MorawieckiDoDymisji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here