PIS Traci Poparcie. Platforma Zyskuje – Dlaczego? / Nowy Sondaż

1
182

W ciągu ostatnich dwóch lat wyniki badań CBOS stale pokazywały, że poparcie dla partii rządzącej regularnie rosło. Wielu ludzi zastanawiało się już, kiedy nadejdzie dzień, w którym jego wysokość przekroczy granicę 50%. Tymczasem najnowsze badanie przeprowadzone w dniach 1-8 lutego wykazało spadek poparcia dla PiS. Co spowodowało zmianę?

Wyniki sondażu przeprowadzonego w dniach 1-8 lutego 2018  Źródło: wnp.pl/parlamentarny/

Spadek co prawda nie jest duży, wynosi jedynie 1 punkt procentowy, jednak to chyba pierwsza taka sytuacja od początku rządów PiS. Do tej pory nawet największe protesty opozycji nie były w stanie sprawić, by poparcie dla partii rządzącej w narodzie przestało rosnąć. Dziś w ramach serii KomentAtor Krzysztof Ator Woźniak zastanowi się nad czynnikami, które mogły wpłynąć na zmianę trendu.

Po więcej informacji zapraszam do źródła (kliknij tutaj lub w obrazek poniżej).

1 KOMENTARZ

  1. Ja ciągle słabo wierze w prawdziwość tych sondaży. PIS nie zmienił tej Mirosławy Grabowskiej, która tam rządzi od 2008 r. Jedno jest pewne, napewno ciągle siedzą tam ludzie, którzy są odpowiedzialni za manipulację wynikami sondażowymi w przeszłości.

    Brakuje mi w tym sondażu Narodowców i Brauna. Winnicki pokazał się z dobrej strony i nie wierzę żeby ciągle nie miał własnego znaczącego elektoratu. Tak samo Braun, który rozumie geopolitykę i wszystkie te historyczne zawiłości.

    Kukiz wiecznie w sondażu ma 7% co też jest dla mnie mało wiarygodne. Spadek poparcia dla PO i nowoczesnej powinien być skorelowany ze wzrostem Kukiza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here