Izrael Uczy Fałszywej Historii w Szkołach – Izraelski Poseł w Niemczech Wspiera Polskę

1
188

Od przeszło dwóch tygodni z całego świata sypią się na Polskę gromy za nowelizację ustawy o IPN. Wszystko przez to, że Izrael uznał i ogłosił wszem i wobec, że ustawa ta prawnie wymusza zakłamywanie historii na rękę racji stanu Polsce. O ile można zrozumieć takie działania ze strony polityków i wytłumaczyć je sobie chęcią zdobycia jakichś profitów na arenie międzynarodowej, tak do tej pory nie sposób było zrozumieć, dlaczego sami obywatele Izraela wydają się mieć takie samo zdanie, zwłaszcza że znaczna część z nich jest potomkami osób, które przeżyły holocaust i powinna znać historię z pierwszej ręki. Otóż kluczowe jest tu sformułowanie „do tej pory”, bo dziś wiemy już, co jest przyczyną tego stanu rzeczy – przyznał to Izraelski poseł, Uri Awneri.

Na niemieckim portalu „Neues Deutschland” Uri Awneri napisał: „W Izraelu nikt nie zadaje sobie pytania, dlaczego w Polsce żyły miliony Żydów. Bo kraj ten był wcześniej najbardziej otwartym, najbardziej tolerancyjnym w Europie […] Takie fakty nie są u nas znane. Izraelczyków uczy się natomiast, że Holokaust był wspólnym niemiecko-polskim przedsięwzięciem, a piece w Auschwitz obsługiwali Polacy”.

Jak więc widać, historia II Wojny Światowej jest w Izraelu po prostu zakłamywana i obywatele tego państwa wierzą w wersję zupełnie inną od faktycznej. Ten stan rzeczy jest nie do przyjęcia i należy się zastanowić, jak można go zmienić.

Uri Awneri udowodnił, niestety, że my Polacy rzeczywiście musimy walczyć z hasłem „polskie obozy śmierci”, bo wbrew temu, co nam mówiono, na świecie jest mnóstwo ludzi, którzy to Polskę obarczają winą za niemieckie obozy zagłady.

Po więcej informacji zapraszam do źródła (kliknij tutaj lub w obrazek poniżej).

1 KOMENTARZ

  1. Musimy bronić prawdy. W pełni popieram rząd i prezydenta pomimo iż nie głosowałem na nich. Tutaj trzeba bronić stanowiska za wszelką cenę, bo później się obudzimy w świecie w którym to Polacy wraz z mitycznym narodem „Nazistów” są odpowiedzialni za zbrodnie podczas 2WŚ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here