SKANDAL Polska Ambasada w Izraelu Atakowana. Demonstranci Wtargnęli na Teren.

1
209

Wygląda na to, że komuś bardzo zależy, żeby spór Polski z Izraelem rozgorzał nowym ogniem. Oto bowiem wczoraj doszło do niespotykanego skandalu dyplomatycznego – grupa żydów, którzy rzekomo przeżyli holocaust, wtargnęła na teren polskiej ambasady w Tel Awiwie.

Kiedy kilka dni temu polscy narodowcy chcieli zorganizować demonstracje pod ambasadą Izraela, polskie władze nie wydały na to zgody, a teren ambasady ogrodzili. Nasi narodowcy usłuchali – obyło się bez prób zakłócania porządku w pobliżu placówki. Dziś już wiemy, że władze Izraela nie wykazują tak dobrej woli.

Wczoraj około godziny 13:00 naszego czasu pod ambasadą polski w Tel Awiwie rozpoczęła się demonstracja osób podających się za ofiary holocaustu. W trakcie manifestacji tłum wdarł się na teren placówki dyplomatycznej. Doszło nawet do próby dostania się do zaparkowanego na jej terenie samochodu. Mimo że obecność policji na tego typu demonstracjach powinna być czymś oczywistym (to do jej obowiązków należało, by demonstrujący nie wdarli się na teren ambasady), na miejscu nie był obecny ani jeden izraelski funkcjonariusz. Wśród demonstrantów znalazła się natomiast bardzo duża grupa reporterów. Ten „zbieg okoliczności” sugeruje, że władze Izraela liczyły na udokumentowanie – choćby pozornie – agresywnej reakcji ochrony polskiej ambasady, by móc wykorzystać niewygodne zdjęcia w trakcie nagonki na Polskę. Wygląda jednak na to, że Polacy stanęli na wysokości zadania. W sieci nie pojawiło się ani jedno zdjęcie sugerujące agresywne zachowanie ochrony ambasady, a jej funkcjonariuszom udało się wyprowadzić tłum z terenu placówki.

Po więcej informacji zapraszam do źródła (kliknij tutaj lub w obrazek poniżej).

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here