Papież Benedykt XVI żegna się z wiernymi listownie z wiernymi

2
7794
Źródło: AFP Autor: Vincenzo Pinto

Od czasu swojej abdykacji Benedykt XVI rzadko zwracał się do wiernych. Jeśli chciał przekazać coś światu, zwykle robił to za pośrednictwem dziennikarza włoskiej gazety „Corriere della Sera”, Missimo Franco. Nie inaczej było i tym razem, kiedy to dwa dni temu papież Benedykt opisał listownie swój stan zdrowia i pożegnał się z wiernymi.

Za pośrednictwem Missimo Franco i jego gazety w ciągu ostatnich lat papież otrzymywał od wiernych wiele ciepłych słów i zapytań o zdrowie. Teraz w swoim pożegnalnym liście Benedykt dziękował za towarzyszenie mu w tej ostatniej drodze i zapewniał „wszystkich o modlitwie”.

„To wielka łaska dla mnie, że jestem otoczony na tym ostatnim odcinku, niekiedy trochę męczącym, przez taką miłość i dobroć, jakich nie mógłbym sobie wyobrazić” – pisze Benedykt.

Przypomnijmy, że od abdykacji papieża minęło już niemal 5 lat, a, jeśli Bóg pozwoli, on sam skończy w kwietniu 91 lat.

W kwestii swojego stanu zdrowia papież przyznał „że w powolnym zmniejszaniu się sił fizycznych wewnętrznie pielgrzymuje do domu”.

Benedykt XVI odniósł się również do swojej abdykacji, która z całą pewnością była precedensem na skalę historyczną.

„Jestem wdzięczny Bogu za to, że nie ciąży na mnie odpowiedzialność, której nie mogłem już udźwignąć; że jestem wolny, że codziennie mogę kroczyć pokornie wraz z nim”.

Poniżej zamieszczam dostępny w internecie fragment skanu listu ojca świętego.

Źródło: wp.pl

 

Źródło:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/papie%C5%BC-emeryt-%C5%BCegna-si%C4%99-z-wiernymi-w-li%C5%9Bcie-my%C5%9Blami-pielgrzymuj%C4%99-ju%C5%BC-do-domu/ar-BBINQxX?li=BBr5MK7

https://wiadomosci.wp.pl/pielgrzymuje-do-domu-benedykt-xvi-zegna-sie-z-wiernymi-w-poruszajacym-liscie-6217657698576001a

2 KOMENTARZE

  1. Postać papieża Benedykta niewątpliwie jest postacią tragiczną. Zmuszony by umierać razem z Kościołem, którego nie był w stanie uratować. To musi być dla niego niezwykle męczące.

    • Historia współczesnego kościoła katolickiego byłaby dobrym tematem na vloga. Kościół, Rzym, Watykan odradzał się wraz z narodzinami faszyzmu we Włoszech. Temat rzeka. Faszyzm upadł, Watykan przetrwał. Liczba nieruchomości należąca do KK na świecie jest imponująca – nie wspominając w ogóle o budynkach typu kościół, klasztor, lecz o zwykłych mieszkaniach. Dodatkowo powiązania własnościowe z Watykanu ze stacją FOX oraz… Beretta. To jest najlepsze, sprzedaje broń i modlę się o pokój na świecie hehe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here