Izrael sprzeciwia się karaniu za fałszowanie historii!

1
2674
Źródło: www.theodysseyonline.com

Państwo, które od wielu lat walczy w obronie godności swych obywateli i stanowi wzór jako to, które ściga zbrodniarzy niemieckich, postanowiło (w przenośni) napluć w twarz wszystkim tym, co ucierpieli z rąk tych zbrodniarzy. Tym państwem jest Izrael…

Wydawać by się mogło, że kolejna rocznica wyzwolenia obozu zagłady w Auschwitz/Oświęcimiu to okazja do wysłania w świat przekazu o zaprzestaniu wojen, pamięci o ofiarach nazizmu, tolerancji, etc. Jednakże nie, to najlepszy czas by (przepraszam za kolokwializm) dowalić Polakom. Tak oto wprost, sformułowanie zakłamujące historię – „polskie obozy śmierci”, jest bronione przez władze państwa narodu żydowskiego.

Wpierw w mediach wybrzmiała wypowiedź Ambasador Izraela – Anny Azari, która tak odniosła się do nowelizacji ustawy penalizującej używanie zwrotu „polskie obozy śmierci”: „W Izraelu ta nowelizacja była traktowana jak możliwość kary dla świadectw ocalałych z zagłady. Dużo, dużo emocji i rząd Izraela odrzuca tu nowelizację”. Zatem widać jak zaczyna się budowa narracji, w której nie można sprzeciwić się byłej ofierze Holocaustu, gdy ta powie, że „przeżyła polski obóz śmierci”. Jest to bardzo niepokojące, ponieważ mogą zacząć się pojawiać osoby, które umyślnie bądź siłą nakłonione, będą opowiadać o tym, jak ich ojcowie/dziadkowie lub sami przeżyli Holocaust w „polskim obozie śmierci”. Byłby to przejaw niezwykłej perfidii ze strony osób umyślnie zakłamujących fakty.

Swoje zdanie w tej sprawie przedstawili również premier Izraela – Benjamin Netanjahu oraz były minister finansów Izraela – Yair Lapid:

benjamin netanjahu
Benjamin Netanjahu Źródło: DPA

„Ta ustawa nie ma podstaw, jestem jej zdecydowanie przeciwny. Nikt nie może zmienić historii, a Holocaust nie może być negowany” – oznajmił Benjamin Netanjahu.

„Całkowicie potępiam nowe polskie prawo, które próbuje zaprzeczyć polskiemu współudziałowi w Holocauście. Został wymyślony w Niemczech, ale setki tysięcy Żydów zostało zamordowanych bez spotkania z niemieckim żołnierzem. Były polskie obozy śmierci i żadne prawo nie może tego zmienić” – skomentował na Tweeterze Yair Lapid.

Skoro wysocy rangą politycy z Izraela wmawiają nam, że Polacy byli współodpowiedzialni ludobójstwa na Żydach, to warto podkreślić dwa fakty. Po pierwsze – najwięcej żydów przed Holocaustem uratowali Polacy. Po drugie – sami Żydzi wydawali niemieckim ciemiężycielom własnych pobratymców.

Na koniec krótki apel do władz Izraela i narodu żydowskiego. Nie próbujcie licytować się z Polakami, jakim to morderczym narodem jesteśmy, bowiem odkąd powstało państwo Izrael, więcej okrucieństwa wyrządził sam Izrael, niż w czasie o wiele dłuższej państwowości – Polska.

 

Źródła:
https://www.tvn24.pl/
http://www.tvp.info/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here