Lewica jako wypaczenie rzeczywistych faktów – Nazizm jako prawica

2
1025
Źródło: livrespensadores.net

Czasy to dziwne, kiedy lewica jest postrzegana jako kult indywidualizmu i wolności jednostki, a prawicę oskarża się o rasizm, nazizm i (niekiedy) komunizm. Jestem stałym użytkownikiem pewnej strony służącej do zadawania pytań oraz udzielania odpowiedzi i niestety dostrzegam pewne dziwne tendencje zmieniające konteksty, znaczenia słów, pojęć i wszelkiej maści definicji. Na przykładowe 100 użytkowników, około 60 ma różne zdanie na temat jednego, nawet dobrze definiowalnego pojęcia, nie mówiąc już o pewnych rzeczach do końca niedefiniowalnych (np. kwestia „antykultury”). Reszta albo nie ma zdania, albo swój byt opiera na krytycznej destrukcji wszystkiego (z wyjątkiem tego, co mówi się pozytywnie o lewej stronie ideologicznej), co zostaje napisane. Nie podają oni jednakże żadnych argumentów na podparcie swoich tez, antytez, czy czystej krytyki. Najczęściej objawia się to omurowaniem się w swoistej „cytadeli”, w której bronią się rzucając cytatami jakichś lewicowych ideologów albo tytułami książek, w których jest rzekomo jakiś argument (którego najczęściej poza zacytowaniem, nie są w stanie omówić/zinterpretować samodzielnie).

Przykładem takiego semantycznego bełkotu jest stała obrona tezy o powstaniu nazizmu i komunizmu jako reżimów zupełnie niezwiązanych z lewicą, natomiast będących rzekomą skrajnością prawicy.

„Nazizm, tak jak komunistyczna, marksistowska ideologia jest ideologią równości i tolerancji. Ideologie te jednakże tolerują wyłącznie osoby w obrębie swojej ideologii, ludzi myślących tak samo. To samo zachowanie motywowane wyłącznie innymi wyznacznikami „słusznego rodzaju człowieka” jest typową cechą lewicy która wyrosłą na tolerancji represywnej. U nazistów była to „rasa” aryjska, w komunizmie był to człowiek, robotnik zaś w dzisiejszym świecie jest to wyodrębniona sztucznie na podstawie ideologii federalnej UE, „rasa” europejska.”

Jak widać, bardzo łatwo połączyć system lewicowego nietolerowania rzekomo nietolerancyjnej prawicy (która jednak toleruje odmienność światopoglądową) z nazizmem i komuną, jako ideologiami również zbudowanymi na nietolerancji wobec wszystkich z wyjątkiem jedynie słusznego typu człowieka. Argumenty lewej strony na to zdają się jednakże pozbawione szczegółowości i wiązania „teorii” z praktyką. Oczywiście, nie można  zarzucać, że przypisywanie, faszyzmu, nazizmu i komunizmu prawicy jest domeną całej lewicy, niemniej jednak jest to dość częste zwłaszcza na młodzieżowych stronach internetowych. I ktoś mógłby mi zarzucić, że przecież to witryny dla młodzieży i dzieci (np. zapytaj.onet), więc nie ma co się przejmować wypisywanymi tam, wyssanymi z palca teoriami. I ten ktoś miałby całkowitą rację i całkowicie by się mylił. Owszem, nie można przejmować się fanaberiami dzieci, bynajmniej nie są to specjaliści w żadnej z politycznych dziedzin. Warto jednak podkreślić, że to, co jest tak mocno propagowane w internecie, wsiąka w umysły małych dzieci. Przykładem jest tutaj #ElsaGate, który pokazał jak łatwo pokazywać dzieciom treści tak, ażeby rodzice tego nie zauważyli (przynajmniej na początku). Tak samo jest z propagowaniem pewnych treści w sieciach internetowych. Sam byłem światkiem dość szerokiej siatki propagandystów kolejno nazizmu, komunizmu, faszyzmu, ideologi totalitarnej z północnej Korei, czy innych ideologi totalitarnych. Jak widać, sama śmietanka lewicowych ideologii XX i XXI wieku. Nadmienię tylko, że owszem; ideologie azjatyckie mają inne korzenie, jednakże z różnych korzeni również mogą wyrosnąć tak samo szkodliwe (ideologicznie) chwasty.

Osoby z małą wiedzą, negują każdy, nawet najmniejszy, fakcik. Osoby z lewicowymi poglądami, myślą często, że rzeczywistość kreuje teoria i ich własne sformułowane zdania. Stąd np. w niektórych środowiskach widać ciągłe przyczepianie na siłę nazizmu do prawicy. Jest to jeden z powodów, przez który ciągle rośnie liczba ludzi oderwanych od rzeczywistości, tkwiących w swoich (jakże spójnych) lewicowych teoriach.

Nazizm i komunizm czerpią pełnymi garściami z socjalizmu, nietolerancji wobec grup myślących inaczej, propagują równość i sprawiedliwość społeczną w ramach swoich „jedynie słusznych rodzajów ludzi”, obie niszczą etos pracy, obie ideologie cechuje daleko posunięty interwencjonizm państwowy, obie ideologie (jak i znaczna większość lewicy) są wrogami chrześcijaństwa itd. …

Być może kiedyś uda się zmienić ten pogląd wśród społeczeństwa jakoby nazizm i komuna to prawica… A jeśli nie, to logika i rzeczywistość przegra z lewicową teorią.

2 KOMENTARZE

  1. Nie ma z czym polemizować jedynie przyklasnąć.
    Żartowałem ale zgadzam się z większością artykułu. Co do tolerancyjności to prawdopodobnie zależy od tego która strona jest w narożniku. I tak jak dawniej na zachodzie chrześcijaństwo wiodło prym zaś lewica przytulała liberałów i nawoływała do tolerancji tak dziś liberałowie są nie już dość progresywni. Tak że jak dana grupa jest w mniejszości to jest chęć dialogu gorzej gdy ma przewagę (wtedy zaciekle macha pięściami miast wyciągnąć rękę i zbudować kompromis). W stanach wiąże się to z wahadłem wyborczym, ludzie rozczarowani jednymi głosują na drugich.
    Samemu jestem zdania że centrum jest zdrowe a ekstremizmy tak lewej jak i prawej strony są wypaczeniami w których prawdziwych ludzi poświęca się na ołtarzu idei „socjalizmu”, „nacjonalizmu” czy nawet liberalnego „wolnego rynku”. I tak ktoś bierze i ludzi których zna z widzenia i mija co dzień na ulicy poświęca (ich bezpieczeństwo czasem życie) na rzecz swojego wyobrażenia o migrantach.

    Rzeczywistość nie od tego jest rzeczywistością by przegrać z teorią, rzeczywistość co najwyżej tą teorie zweryfikuje i może być wtedy nieciekawie bo rzeczywistość weryfikuje wojną, zarazą, głodem i śmiercią.
    Teorie i ideologie dotyczące społeczeństwa to niebezpieczna zabawa skoro kapitalizm działa to lepiej zostawić tak jak jest. Po kapitalizmie próbowano już faszyzmu i komunizmu i kosztowało to zniechęcającą ilość ludzkich żywotów.

  2. Ależ to bardzo proste. Świnie, łajzy i debile, aby się wybielić w oczach społeczeństwa, przypisują swoje prawdziwe cechy pożądnym ludziom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here