RYSZARD PETRU TO GENIUSZ – Nowoczesna Bankrutuje – TO JUŻ NIE JEGO PROBLEM. On ma partnerkę na EUROPEJSKIM STANOWISKU

1
13736

Ryszard Petru przez ostatnie 2 lata miał raczej słabą prasę. Liczne wpadki wskazujące na braki w wykształceniu oraz „Afera Maderska” mocno podkopały jego autorytet. W niektórych kręgach nazywany jest nawet „pożytecznym idiotą Kaczyńskiego”. Gwoździem do politycznej trumny byłego współpracownika Leszka Balcerowicza miało być odwołanie go z funkcji przewodniczącego partii, którą sam stworzył – Nowoczesnej. Tym czasem analiza doniesień medialnych wskazuje, iż mógł to być przejaw politycznego GENIUSZU.

Media (m.in. Onet) poinformowały, że partia ma około 5 milionów zł długu. Z czego około milion musi zostać zapłacony do końca roku. Partia pozbawiona jest subwencji państwowych i raczej nie ma szans na zebranie tej kwoty. Co więcej około 2 miliony złotych, według Onetu, Nowoczesna jest winna bankowi PKO BP  kontrolowanemu przez Skarb Państwa, a więc PIS i prezesa Kaczyńskiego. Widmo bankructwa lub realnego chodzenia na pasku partii rządzącej jest więc realne.

Ryszard Petru mógłby mieć bardzo poważny problem i gdyby nie udało mu się go rozwiązać „zatonąć razem z Nowoczesną”, ale tak się nie stanie. Teraz to już problem nowej przewodniczącej Katarzyny Lubnauer, a jej ewentualna porażka tylko wzmocni Ryszarda Petru. Pokaże jego zaradność. On sobie radził przez 2,5 roku. Ona być może rozwali partię w kilka miesięcy. Tak to będzie wyglądało medialnie.

Ryszard Petru nie odchodzi też ze stanowiska szefa Nowoczesnej całkiem z niczym. Jego partnerka i współpartnerka „Afery Maderskiej” dzięki Nowoczesnej zyskała właśnie stanowisko europejskie. Więcej we vlogu – by obejrzeć kliknij tu lub w obrazek poniżej.

Warto również zapoznać się z życiorysem pani Lubnauer – by obejrzeć kliknij tu lub w obrazek poniżej.

Źródła: w opisie vloga.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here