Mateusz Morawiecki zostanie nowym premierem?

0
429
Źródło: PAP/Paweł Supernak

Ostatnimi czasami opina publiczna, jest zalewana wszelkiego rodzaju doniesieniami, związanymi z domniemaną zmianą na fotelu premiera. Media głosiły teorię, że Beatę Szydło ma zastąpić prezes PISu, Jarosław Kaczyński. Opozycja była przekonana o tym na 100%, jednakże do dzisiaj nie usłyszeliśmy oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Międzyczasie wyrósł kolejny kandydat na Prezesa Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki.

Z ustaleń Onet.pl wynika, że Jarosław Kaczyński na spotkaniu władz partii zaproponował takie rozwiązanie sytuacji, jednak nie spodobało się, to pewnej części najważniejszych osobowości w partii. Kilka dni wcześniej Morawiecki spotkał się z prezesem PIS na Nowogrodzkiej, gdzie mogli rozmawiać na temat planów Kaczyńskiego względem ministra finansów. Rozmówcy Onetu twierdzą także, że prezes mówił o szefie MON w pozytywnych słowach, ale miał sugerować dymisję szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego.

Dzisiaj w Sejmie rzeczniczka w sejmie oznajmiła, że:

„Kto ewentualnie zostanie zmieniony, to będzie już decyzja nowego premiera” . I szybko dodała „albo obecnego”.

Mogło to byś zwyczajne przejęzyczenie albo oznaka, że czeka nas zmiana na posadzie premiera.

Sprawa może mieć także drugie dno, mianowicie, doniesienia o rekonstrukcji rządu mogą mieć tylko funkcję skupiającą uwagę, podobnie jak ten legendarny już „atlas kotów prezesa”. PIS chcę odwrócić uwagę opinii publicznej od reformy sądownictwa, z powodu której często są krytykowani.

Źródło: Onet.pl

========================================================

Zapraszamy do polubienia naszego fanpeg’a – WTemacie24, dzięki temu będziesz na bieżąco z naszymi publikacjami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here