Nocna Bitwa Morska Przegrana Przez Zachód? – Przepowiednie Nostradamusa na 2018

0
4709

Spiskowe teorie, mistyka, proroctwa i przepowiednie stały się na tyle nośnym tematem, że omawia się je nie tylko dla rozrywki w seriach YouTubowych (kliknij by obejrzeć) czy dedykowanych programach typu Strefa 11, również klasycznych mediach głównego nurtu – w tym w tygodnikach opinii. Koniec roku zaś to sezon na przepowiednie na rok następny. Rok temu wysyp artykułów na ten temat był po Bożym Narodzeniu, w tym roku np. „Wprost” (kliknij by przejść do artykułu) wystartował już w listopadzie.

 

Niestety w raz z wysypem artykułów o wieszczach, prorokach i wróżbitach nie idzie jakość. Nie mowa tu tylko o powracających przepowiedniach końca świata, która całe szczęście ciągle nie sprawdzają się, ale o bezmyślnym powielaniu cudzych poglądów jako faktów BEZ odniesienia się do źródła pierwotnego. W przypadku Nostradamusa źródłem pierwotnym są Centurie – każdy może do nich zajrzeć. Mimo to w większości materiałów nie ma nawet zdania z jakiejkolwiek centurii, za to jest pełno powielanych wymysłów wziętych nie wiadomo skąd. 

Oto przepowiednie Nostradamusa na 2018 rok w tym rozprawa najczęściej opowiadanymi w prasie i internecie BREDNIAMI – by obejrzeć kliknij tu lub w obrazek poniżej:

Kim był Nostradamus, gdzie, kiedy i w jakich warunkach tworzył oraz czemu akurat jego przepowiednie są takie popularne. By obejrzeć kliknij tu lub w obrazek poniżej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here