Hipokryzja po niemiecku – Patryk Maruszewski

2
2137
źródło: Foto: Shutterstock

Niemcy od lat lansują się na czołowego przeciwnika takich paliw kopalnianych jak węgiel oraz na czołowy pro Ekologiczny Kraj, przez co mocno naciskają między innymi na Polskę by ograniczała Emisję CO2 do atmosfery, przestanie wydobycia polskiego węgla z powodu jego zasiarczenia, a także Niemcy bardzo naciskają na nas w sprawie Puszczy Białowieskiej, wzbraniając jej wycinki z powodów Ekologicznych.

Natomiast w Niemczech jest wycinka Lasu Hambach w Nadrenia-Palatynat. Jest to podwójna Hipokryzja ze strony Niemiec w Stosunku do Polski. Gdyż po pierwsze wycina się Las, który szacuje się na około 12 tyś lat, a po drugie w celu zbudowania kopalni węgla brunatnego.

By przybliżyć, jaką jest to hipokryzją ze strony Niemiec, należy wspomnieć, czym różni się Węgiel Brunatny, który jest wydobywany głównie w Niemczech od Węgla Kamiennego wydobywanego głównie w Polsce na terenie Europy.

Węgiel Brunatny ma zawartość węgla 62−75%, a jego kaloryczność to 7,5 do 21 MJ/kg
Jest też bardzo bogaty w Siarkę zawiera do ok. 5%. Węgiel ten też jest nasycony wodą, świeżo po wydobyciu zawiera on około 30% to woda w swoim składzie i jest wtedy gorszym paliwem nawet od drzewa posiadając zaledwie wartość opałową ok 5-10MJ/kg dopiero po wysuszeniu nabiera wartość opałową do 21MJ/kg. Podczas spalania do powietrza trafiają takie produkty przemiany chemicznej jak: dwutlenki siarki, tlenki Azotu, tlenki węgla (CO2, CO), pyły, a także metale ciężkie takie jak Cd (kadom), Pb(ołów), Hg(rtęć). W roku 2006r Niemcy były Liderem wydobycia węgla Brunatnego na świecie, wydobyły go ok. 176,3 mln ton. Polska natomiast była ósmym producentem na świecie, wydobyła go do ok. 60,8 mln ton. Węgiel ten też jest od 2 do 3 razy mniej wydajny od węgla kamiennego.

Węgiel Kamienny natomiast zawiera węgla 75−97%, a jego kaloryczność to 16,7 do 29,3 MJ/kg. zawiera on ok. 0,5% Siarki. Nie jest tak nasycony wodą jak Brunatny, nie wymaga suszenia. Polska jest Europejskim Linderem w jego wydobyciu w roku 2007r polska była dziewiąta pod względem jego wydobycia na świecie ok. 88 mln ton. Podczas spalania do powietrza trafiają takie produkty przemiany chemicznej jak: dwutlenki siarki, tlenki Azotu, tlenki węgla (CO2, CO), pyły, a także metale ciężkie takie jak Cd (kadom), Pb(ołów), Hg(rtęć).

Niemcy mają zamiar wydobywać ten węgiel na potrzeby pobliskich zakładów i fabryk. Las Hambach jest wycinany pod kopalnię w przeciwieństwie do puszczy Białowieskiej, gdzie las jest zagrożony przez korniki i są wycinane chore drzewa, a w lesie Hambach zdrowe. Tereny puszczy Białowieskiej będą dalej zalesione i nic na nich nie powstaje, ale to właśnie w Polsce jest problem, z tym że wycina się wiekowy las, a nie w Niemczech.

Ekolodzy pomimo prób zatrzymania wycinki polegli zarówno w samym lesie, jak i w sądzie Kolonii, który orzekł, że ekolodzy nie mają żadnych podstaw na wstrzymywanie wycinki. Pomimo to, to właśnie Trybunał Sprawiedliwość UE grozi Polsce sankcjami od niewstrzymania się z wycinką. Pomimo to ekolodzy postanowili, że będą apelować w sądzie wyższej instancji oraz będą starać się o zakaz wydobycia dla koncernu energetycznego RWE.

Ta sprawa doskonale przedstawia rozbieżność w działaniach zarówno Niemiec, jak i UE jednocześnie w dwóch sprawach, jakimi są energetyka i ochrona środowiska. To, co chcą wymusić na Polsce, Niemcy raczej nie są skłonne wprowadzić w swoim kraju.

źródła: czysteogrzewanie.pl, swiatoze.pl, natemat.pl

========================================================

Zapraszamy do polubienia naszego fanpeg’a – WTemacie24, dzięki temu będziesz na bieżąco z naszymi publikacjami!

 

2 KOMENTARZE

  1. Przecież to oczywiste, że niemcom i UE chodzi tylko o uwalenie polskiej wnwrgetyki, abyśmy nie czerpali zysków z naszego czarnego złota. W ogóle unijne dyrektywy mają na celu zachamowanie polskiego rozwoju, abyśmy nie stali się konkurencją dla niemiec – do czego jak najbardziej mamy potencjał, tyle że nie wykorzystamy go dopóki rządzić będą nami socjaliści.

  2. Hipokryzja po niemiecku.

    Tam sędziów sądu najwyższego wybiera minister, u Nas tak nie można „Bo?”, „oni mają silną demokracje a My nie” (cytat z radia).
    Spraszanie gości do siebie wbrew prawu międzynarodowemu i upychanie ich po sąsiadach. Budowa north-stream bez uwzględnienia interesu całej UE, gdzie ta solidarność?

    Tak można wymieniać bez końca, od hipokryzji w jej ewidentnej formie jak w wypadku sądów czy interesów gospodarczych aż po sprawy personalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here