Nowoczesna na skraju bankructwa! Ogromne długi partii Katarzyny Lubnauer!

2
1841
źródło: fot. Tomasz Gzell/ PAP

Portal Onet.pl poinformował, że Nowoczesna ma długi sięgające niemal pięciu milionów złotych, a do końca roku musi znaleźć milion złotych na zaległe płatności, co wydaje się niewykonalne. Taka sytuacja przypiera do muru partię i istnieje duże prawdopodobieństwo bankructwa.

Według Onetu kłopoty finansowe są tajemnicą władz partyjnych, które ten stan rzeczy ukrywają nawet przed sowimi posłami. Z 5 milionów złotych długu najbardziej pilnym zobowiązaniem jest około 900 tyś. zł, które jest winna Polsatowi za wyemitowanie spotów wyborczych partii w wyborach parlamentarnych z 2015r. Nowoczesna musi spłacić ten dług do końca roku.

Następne zobowiązanie, które Nowoczesna musi spłacić, to kredyt zaciągnięty w państwowym PKO BP na sumę blisko 2 mln zł. na rzecz kampanii wyborczej. Obecnie, dzięki Ryszardowi Petru, partia spłaca dług na raty po ok. 150 tys. kwartalnie, żeby doszło do spłaty należności, Nowoczesna musiałaby wejść w następnych wyborach do parlamentu i otrzymać państwowe subwencje. Jednak porozumienie na linii PKO BP-Nowoczesna nie jest pewne i może ulec zmianie w każdej chwili, ponieważ PKO BP jest w dużej mierze kontrolowane przez Mateusza Morawieckiego.

źródło: Onet.pl, dorzeczy.pl

========================================================

Zapraszamy do polubienia naszego fanpeg’a – WTemacie24, dzięki temu będziesz na bieżąco z naszymi publikacjami!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here