Propaganda, a co to?

5
1412
Źródło: guerillalabs.co

Parę zdań na wstępie:

Artykuł ten powstaje, ponieważ ilość propagandy ‚niemieckiej’ na terenie Polski robi się przytłaczająca. Z tego też powodu, akurat w tym temacie, mogę być mocno stronniczy.

Materiał ma na celu pokazanie otaczającej nas obłudy, podwójnych standardów i rozpowszechnienie pewnych podstawowych informacji, które ‚moim’ zdaniem warto wiedzieć.

Jak na przykład: Sędziów sądu najwyższego w Niemczech wybiera minister, a u Nas tak nie można, gdyż oni mają dojrzałą demokrację, a My nie.

Tak więc zaczniemy od przykładów propagandy, z jaką możemy się spotkać (zwłaszcza w mediach należących do konkretnych grup wpływów w tym przede wszystkim zagranicznych).


Tu należy podać:

I. *”Ringier Axel Springer” i grupy powiązane oraz **Bauer …

Moim osobistym zdaniem większość owych portali powinna nazywać się ***wp.de, o2.de, … adekwatnie do kapitału i retoryki, jaką prowadzą.

II. Wszelakiego rodzaju fundacje charytatywne, będące tak naprawdę instrumentami wpływu i nacisku na państwo, w tym fundacje J. Sorosa jak „Fundacja Stefana Batorego”, która wpłacała pieniądze innej fundacji, na czele której zasiadała córka niejakiego Rzeplińskiego, a w zarządzie owej fundacji nie zabrakło córy Tuska.

Co do samego TVN, zapewne część z was pamięta, skąd wyrastają nogi tej telewizji, a mianowicie ze stacji RTL naddającej na terenie Polski, RTL3 w RTL7 i TVN7 (o ile pamięć mnie nie myli).


Teraz konkretnie:

1. Auta same rozjeżdżają ludzi, zwłaszcza białe furgonetki. Co to, atak transformersów?

2. Zamachy zmieniły nazwę na incydenty. Natomiast jeśli ktoś wspomni o pochodzeniu, nacji, czy wyznaniu zamachowcy od razu jest rzucany na pożarcie tej nowej maszynie poprawności, która ma nad nami czuwać.

Teraz do obrony owej propagandy używa się wszystkiego, jak leci, nie ważne, że nie ma to ani składu, ani ładu, ani sensu czy logiki.

A. Strzelanina w Las Vegas. W strefie ‚bez broni’, uzbrojony po zęby (ponad 1’000 naboi, ponad 40 broni różnego kalibru), 69 latek wniósł to wszystko sam na 32 piętro i przez 3 dni nikt mu nie przeszkadzał, gdy się do tego przygotowywał. Zero obsługi hotelowej. Do tego warto nadmienić, że był to ‚milioner’ żyjący z wygrywania w kasynach. Jak ma się to do zamachów terrorystycznych? Moim zdaniem nijak, poza ofiarami w ludziach. Ogólnie sprawa jest ‚dziwna’.

B. Nie tylko ‚islamiści’ to terroryści. Tu wskakują nam porównania do IRA, ETA i Basków. Tylko że owe organizacje walczyły o wyzwolenie na terenie okupowanym i z reguły starały się atakować wroga, a nie zabijać ‚niewiernych’, czyli przypadkowe ofiary. Zresztą jak mają się zamachy sprzed 50 lat do tych dziś i gdzie tu logika.

C. Sami jesteście sobie winni. Zemsta za krucjaty. Tylko że krucjaty odbijały ziemię podbitą przez islam, w tym półwysep Iberyjski i miały zapewnić pielgrzymom bezpieczny dostęp do ‚Jerusalem’. Jednak próżno szukać tu logiki i minimum wiedzy. Islam jest młodszy od chrześcijaństwa o 500 lat i możliwe, że akurat wypadają ich krucjaty, tylko era inna.

D. Polacy też gwałcą. U was też są gwałty. Tego typu teksty pojawiają się za każdym razem, kiedy coś się stanie jak na przykład w *Rimini. No niestety rozczaruję pewnych ludzi, jednak Polacy nie gwałcą zbiorowo dziewczyny do białego rana, zmuszając jej męża do oglądania zajścia. Nie molestują grupami nastoletnich dzieci, w tym chłopców na basenach. Nie urządzają masowych polowań jak na sylwestra w **Kolonii i nie gwałcą brutalnie 12 latki w 20 chłopa.

(*Gdzie moim zdaniem kara śmierci i po 10 milionów euro zadośćuczynienia dla każdej z ofiar to za mało, uzyskane oczywiście od napastników, ich rodzin i zgromadzenia wiary, do którego należeli)
(**Zresztą ciekawe, co jeszcze przed nami ukrywają?)

E. Jesteście tacy gościnni. Nikt tu do was nie chce ‚polaczki’. To po co nam wciskają tych ‚nachodźców’ na siłę? Jakoś przyjezdni do Polski nie narzekają. No, chyba że ich wkręci ‚obca’ propaganda.

3. Fałsz i kłamstwo, czyli zdjęcia utopionego chłopca, którego tata przemytnik, zabrał go na łódkę, bo chciał sobie zrobić zęby za darmo w Niemczech. Winni Polacy, bo nie chcą przyjmować uchodźców.

Ustawiona demonstracja muzułmanów po zamachach w Londynie i co na to CNN przyłapane na gorącym uczynku? No oczywiście, że zawsze tak robią, a po tygodniu wyszli z opcją – ‚poprosiliśmy kogoś z manifestacji obok, żeby przeszli i po pozowali’.
Same kobiety i dzieci, do tego policjantów, w trakcie podmienili na ‚czarnoskórych’ – istny cyrk.

4. Nachodźcy wprost mówią, że taka wycieczka to około 5’000 dolarów, a czy ty masz 20-25 tysięcy na wakacje i skąd taka kasa? Jakoś nikt o to nie pyta… Spokojnie możemy założyć, że te same ‚osoby’, które sponsorują migrację do Europy, czy budowę w niej meczetów, sponsorują też inne działania, w tym zapewne wewnątrz Naszej Ojczyzny.

5. Tak zwane fundacje charytatywne działały niczym taksówki do Europy dla nachodźców. Jeszcze raz, kto za to płaci?

6. Wszyscy, zdaje się, zapomnieli o Tybecie. Ciekawe, czyja to propaganda?

Czy też ostatni ‚news’ z Indii, zbrodniczy buddyści mordują biednych muzułmanów. Nie wiem, jak Wy to pamiętacie, jednak chyba jedyną niezbrodniczą ideologią, doktryną czy religią był do niedawna buddyzm, a dziś to niby ‚islam’… Co się z tym światem porobiło.

7. Kultura i obyczaje, czyli czemu mamy się podporządkować? Co jest dobre a co złe, co fajne a co nie, co na topie a co już passe.

Konkretnie katolicy zostali wyśmiani za różaniec do granic. Do tego pojawiły się akcje propagandowe ze wspomnianym wcześniej dzieckiem przemytnika. Natomiast ja mam jedno pytanie, choć sam nie jestem religijny. Mianowicie, co to za podwójne standardy?
Muzułmanie modlą się na dywanikach, powodując zagrożenie np. w ruchu miejskim i nikt nie ma prawa pisnąć, a robią to wszędzie, nie tylko w ‚swoich krajach’.
Za to katolik, nie może wyjść z różańcem, bo go cały świat wyśmieje, a raczej media.

Teraz na koniec, seks z dziećmi (10-15 lat) i wielożeństwo, no po prostu jacy My jesteśmy zacofani.


Dodam tylko:
1. Skoro ‚oficjalnie’ wiemy, że Rosja ma fabrykę trolli, a w niej ludzi zawodowo zajmujących się dezinformacją i wpływaniem na media wirtualne, to naiwnością byłoby sądzenie, iż inne kraje takowych fabryk nie mają.
2. Może i kapitał nie ma narodowości, ale za to na pewno ma swój interes.
3. Warto zwrócić uwagę na sposób wyrażania się i merytorykę, wtedy od razu widać czy ktoś ma własne przemyślenia, czy to po prostu ‚jedyna słuszna linia’ z nadania Niemiec lub innego pana.

Wszystko powoli okazuje się jasne i nie ma tu znaczenia czy ktoś ma rację, czy nie. Po prostu mamy robić co nakazują nam nasi władcy i tyle.


 

Źródła:
youtube.com/watch?v=2ObbTX_nMGk
youtube.com/watch?v=AfG1myglfhY
pl.wikipedia.org/wiki/Ringier_Axel_Springer_Polska
spidersweb.pl/2017/02/niemieckie-media-w-polsce.html
pl.wikipedia.org/wiki/Wydawnictwo_Bauer
pl.wikipedia.org/wiki/Wirtualna_Polska_Holding
pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_im._Stefana_Batorego

 

Polecam również:
Kim jest niejaki Max Kolonko?
Plany fundacji Rockefellera.
Śląsk a Katalonia

========================================================

Niniejszy materiał stanowi twórczość czytelnika. Redakcja w imię pluralizmu i obiektywizmu publikuje treści czytelników niezależnie od tego, czy się z nimi zgadza, czy nie, a ocenę pozostawia czytającym.

========================================================

5 KOMENTARZE

 1. Cytat mistrza propagandy :

  „Jestem przekonany, że za pięćdziesiąt lat ludzie nie będą już myśleli w kategoriach ojczyzn. Będą myśleli w kategoriach kontynentów i umysły Europejczyków będą zajmowały całkiem inne, możliwe że znacznie większe zagadnienia.”

  Joseph Goebbels

  Daje do myślenia?

  • Albo
   „Unia Europejska pierwotnie miała być stowarzyszeniem państw, które dobrowolnie zrzekają się części swojej suwerenności w imię wspólnego dobra.” J.Soros.
   Gdzieś jeszcze powiedział że państwa narodowe jako idea są nieaktualne od 100 lat.

   Tak czy inaczej, jesteśmy bezczelnie manipulowani, słowa zmieniają znaczenie, obrazem i przekazem się manipuluje, a człowiek często jest bezradny i zostawiony sam sobie.
   Np. na marszu masz kobiety i dzieci a nazywasz ich „faszystami”, w pontonach same byczki a nazywasz ich „sierotami i uchodźcami”. Wiadomo #nie_każdy terrorysta za to każdy biały to rasista…

   Mam tylko nadzieje że jakoś się wybronimy, jako państwo i jako planeta z okupacji ‚pseudo elit’ – korporacji.

 2. Wiecie co mnie najbardziej smuci? Ludzie są mądrzy dopiero po szkodzie. Z perspektywy czasu łatwo mówić, że naziści i komuniści byli źli, ale kiedy dochodzili do władzy, to ludzie nawet nie wyobrażali sobie jaki kipisz zrobią na świecie, a wszystko to dzięki odpowiedniej propagandzie i ignorancji ludzi. Przed 1939 nikt w Europie nie przypuszczał, że niemcy wywołają wojnę i dokonają tylu zbrodni. Teraz mamy podobną sytuację, niemcy chcą stworzyć totalitarne państwo „unia europejska”, zniszczyć państwa narodowe, zalać je islamem i marksizmem kulturowym. Jesteśmy w przededniu niemiłych wydarzeń w Europie, tylko ilu ludzi jest tego świadomych? Ilu ludzi słucha TVNu i czyta szmatławce pokroju gazety wyborczej, a ilu myśli samodzielnie?

  • I tu dochodzimy do problemu ustroju politycznego. Jak mówił chyba Korwin, chore jest, że żul z pod sklepu ma taki sam głos jak profesor. Parafrazując, zmanipulownay TVNem lemming, ma taki sam głos, jak ktoś, kto widzi działanie tej całej propagandy.
   Demokracja ma niesamowite wady, tylko nie bardzo istnieje lepsze rozwiązanie. Chyba pozostaje trwać przy obecnym ustroju, obnażać wszelkie próby manipulacje i liczyć na to, ze tych zmanipulowanych będzie mniej niż reszty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here