Cały świat przeciw Marszowi Niepodległości w Polsce!!!

11
3998
Źródło: pap.pl, autor: Paweł Supernak

11 XI 2017 roku odbył się Marsz Niepodległości. Spotkał się on z dużą krytyką z powodu haseł proporcjonalnie niedużej grupy „Czarnego Bloku” zrzeszającej Bardzo radykalnych, ksenofobicznych oraz rasistowskich nacjonalistów z całej Europy. Stał się on oczkiem uwagi wszystkich mediów zarówno Polskich, jak i zagranicznych, które skrycie lub jawnie wspierają środowiska liberalno-socjalistyczne, socjal-demokratyczne, demokratyczne, filounijne, i inne lewicowe środowiska. Przedstawiano ją, że jest ona esencją tegorocznego Marszu Niepodległości i że Marsz ten skupia jedynie takie środowiska.

Sami członkowie i organizatorzy Nacjonalistycznego Czarnego Bloku określają się jako: „Nacjonalistyczny Czarny Blok 2017 to głos radykalnego nacjonalizmu odrzucającego liberalizm, kapitalizm i tępy szowinizm. Jesteśmy głosem tych, którzy wbrew wszystkiemu i wszystkim chcą zniszczyć system i na jego gruzach wybudować nowy dom dla naszego narodu!”

Czarny Blok na swojej stronie stworzył też regulamin składający się z 7 punktów:

„1. Obowiązuje czarny ubiór i strój. Chusty, szaliki i kominy mile widziane;
2. Osoby biorące udział w Czarnym Bloku podporządkowują się w kwestii zachowania pod polecenia organizatorów;
3. Osoby narażające pozostałych uczestników Czarnego Bloku swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem będą natychmiast wypraszane;
4. Obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu;
5. Osoby pod wpływem alkoholu i prochów będą natychmiast wypraszane;
6. Pirotechnika mile widziana;
7. Flagi, banery i wszelkie symbole organizacji, ekip i kolektywów mogą być swobodnie prezentowane, jednak organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wydania polecenia nieprezentowania symboli i treści, które mogą spowodować problemy lub konflikty z innymi członkami Czarnego Bloku (przede wszystkim nietolerowane będą wszelkie treści nawołujące do nienawiści wobec innych Białych Narodów).

Za inicjatywę Czarnego Bloku jest odpowiedzialna organizacja SZTURM, która nie ma nic wspólnego z nurtami polskiego Nacjonalizmu, a raczej bliżej jej do Niemieckiego ruchu nacjonalistycznego, jakim był Narodowy-Socjalizm. Co wywnioskowałem z retoryki i ich działań i celów oraz pojmowania świata.

W regulaminie w siódmym punkcie można odczytać, że członkami Czarnego Bloku mogli zostać wszyscy nacjonaliści z całej Europy i że ich priorytetem jest gloryfikowanie białej rasy. To właśnie ta niewielka grupa doprowadziła do skojarzenia szlachetnej i patriotycznej inicjatywy Marszu Niepodległości z rasizmem, szowinizmem, nazizmem, faszyzmem, nietolerancją, antysemityzmem. Ludzie ci szli pod hasłami „Europa będzie Biała albo będzie bezludna” czy „Czysta Krew, Czysty umysł”. Na nagraniach poza polskimi flagami widać też flagi innych krajów oraz symbole innych skrajnie nacjonalistycznych ugrupowań z innych krajów.
kliknij 

Należy też wspomnieć o tym, że Czarny Blok to zaledwie grupa od 100 do 200 osób, a w Marszu Niepodległość w tym roku według szacunków Policji brało udział ok. 60 000 osób, więc nie powinno się tej wyrwanej garstki kilkudziesięciu osób przyrównywać do całego Marszu, zwłaszcza że w Marszu brało udział wielu obcokrajowców różnego wyznania czy też koloru skóry, sam osobiście widziałem wielu Azjatów, którzy bez skrępowania i obaw chodzili w tłumie, robili zdjęcia i cieszyli się wspaniałą atmosferą. Stałym uczestnikiem Marszu Niepodległość jest też Dr. Bawer Aondo-Akaa. Działacz Prawica Rzeczypospolitej.

Oleju do ognia dodała wypowiedź teraz już byłego rzecznika prasowego Młodzieży Wszechpolskiej Mateusza Pławskiego, który w wywiadzie prasowym powiedział „Jesteśmy separatystami rasowymi, uważamy, że jedna rasa nie jest lepsza od drugiej, ale każda jest inna, zamieszkuje inny kontynent. Etniczności nie należy mieszać.” dodał on też, że osoba czarnoskóra nie może być Polakiem. Należy nadmienić, że Zarząd Młodzieży Wszechpolskiej odciął się od wypowiedzi swojego byłego rzecznika.

Swoją wypowiedzią Mateusz Pławski obraził wielu uczestników Marszu Niepodległości w tym też Dr. Bawera (stałego uczestnika Marszu), który w wywiadzie dla Fakt.pl stwierdził:

– To nie jedyna niespójność. Przecież założyciel Ruchu Narodowego – Roman Dmowski – mówił wprost, że czarnoskóry może być Polakiem, jeżeli tylko tu mieszka i działa na rzecz naszego kraju. Stwierdzenie, że czarnoskóry nie może być Polakiem, było zatem niezgodne nie tylko z nauką Kościoła, ale również samych założycieli Ruchu Narodowego.

Oburzenie hasłami, które pojawiły się na Marszu Niepodległości, znalazły swoje odzwierciedlenie w świecie polityki między narodowej.

Szwecki Minister  napisał na twitter’ze „W Polsce duża demonstracja skrajnej prawicy, z mocnymi nazistowskimi i antyżydowskimi akcentami. To należy zwalczyć!” kliknij

Został on jednak mocno skrytykowany za rozpowszechnianie fałszywych informacji przez innych użytkowników Twittera. Podkreślają oni to, że jedynie niewielka grupa wyszła z takimi hasłami i że większość Polaków nie popiera takich haseł, lecz zagadką pozostaje, jak Minister Spraw Wewnętrznych Szwecji ma zamiar zwalczać polskich patriotów.

Krytyka też przyszła ze strony Izraela. Rzecznik MSZ Izraela  napisał na swoim Twitter’ze „Dla każdego, kto łudzi się, że nienawiść wobec muzułmanów ochroni Żydów – dziesiątki tysięcy nacjonalistów przemaszerowały w Warszawie z hasłami ‚biała Europa bez Żydów i muzułmanów” kliknij

Niemiecki portal Die Zeit rozpoczęło słowami „Nie idź tam w żadnym wypadku, a już na pewno nie, kiedy masz inny kolor skóry” na Facebookowej grupie dla cudzoziemców dziennikarz rozpoczął korespondencję z Marszu Niepodległości, kreując ją na spektakl nienawiść wobec innych ras, wyznań zwłaszcza do Islamu. W negatywnym świetle przedstawiając całą ideę Marszu Niepodległości, wspominając i zachwalając to, że ponad dekadę temu Polska była wzorem integracji jako były kraj bloku wschodniego. Przedstawiał on polskich patriotów, jako środowiska skrajnie prawicowe. Zrównuje nasz Marsz Niepodległości z marszami organizowanymi przez NSDAP w 30 latach w Niemczech. Dziennikarz pisze też o „młodej polskiej demokracji” zapominając, że Polska tradycja demokracji sięga XVII wieku, podczas gdy w Niemczech tradycje demokratyczne sięgają jedynie okresu po I Wojnie Światowej.

Pomimo spokojnych obchodów Marsz Niepodległości doprowadził do burzy w Mediach przez hasła garstki osób z organizacji Szturm odpowiedzialnej za Czarny Blok, na którym skupiła się cała uwaga mediów. Tegoroczny Marsz odbył się pod hasłem „My Chcemy Boga”, a mimo to przez manipulację mediów na świecie zapisał się on hasłami rasistowskimi i ksenofobicznymi. Należy też wspomnieć o tym, że na marszu zdarzyło się kilka prowokacji środowisk lewicowych, które chciały zablokować Marsz, choć bez skutku oraz bez większych awantur.

Źródła:
www.friatider.se/szwecja-minister-socjaldemokrat-w-chce-uderzy-w-polak-w-wi-tuj-cych-swoje-wi-narodowe
www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/bawer-aondo-akka-odpowiada-bylemu-rzecznikowi-mlodziezy-wszechpolskiej/k1e2dkm
www.se.pl/wiadomosci/polityka/frekwencja-marszu-niepodleglosci-2017-skandaliczne-rozbieznosci-pomiedzy-policja-ratuszem_1027137.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,22637260,bardzo-niebezpieczne-msz-izraela-krytykuje-marsz-niepodleglosci.html
www.polskatimes.pl/fakty/swiat/a/marsz-niepodleglosci-2017-swiatowe-media-o-marszu-pokaz-nacjonalizmu-faszyzmu-i-rasizmu,12669490/
www.nacjonalista.pl/2017/10/15/nacjonalistyczny-czarny-blok-na-marszu-niepodleglosci-2017/
www.newsweek.pl/polska/polityka/mariusz-blaszczak-o-rasistowskich-haslach-na-marszu-niepodleglosci,artykuly,418862,1.html
wiadomosci.wp.pl/mlodziez-wszechpolska-odcina-sie-od-swojego-rzecznika-nie-zaakceptowalismy-jego-wypowiedzi-6187373442709633a
mw.org.pl/2017/11/oswiadczenie-zarzadu-glownego-mlodziezy-wszechpolskiej-3
wiadomosci.wp.pl/separatysta-rasowy-niespelniony-wokalista-millenials-oto-mateusz-plawski-kontrowersyjny-rzecznik-mlodziezy-wszechpolskiej-6187311567615617a
wiadomosci.wp.pl/relacja-niemieckiego-korespondenta-z-marszu-niepodleglosci-nie-mamy-sie-z-czego-cieszyc-6186978995034241a

========================================================

Niniejszy artykuł stanowi twórczość czytelnika. Redakcja w imię pluralizmu i obiektywizmu publikuje treści czytelników niezależnie od tego, czy się z nimi zgadza, czy nie, a ocenę pozostawia czytającym.

========================================================

11 KOMENTARZE

  • Wybrałeś za adwokata Marszu Niepodległości brytyjskiego radykała: Tommy Robinson. Założył on English Defence League organizację kojarzoną m.in. z „patriotycznego marszu” w roku 2009, który przeszedł przez dzielnicę muzułmańską. Uczestnicy demolowali ulice i sklepy. W dniu zamachu Breivika zaatakowali meczet w mieście Luton w Anglii.
   Chcesz, aby Marsz Niepodległości był kojarzy z takimi działaniami? Ze skrajną prawicą? Aby był kojarzony z neonazizmem jak Tommy Robinson i English Defence League?

 1. I. Gdyby tylko Pławski darował sobie fragment „osoba czarnoskóra nie może być Polakiem”, to reszta jego wypowiedzi jeszcze by przeszła. Teraz pytanie czy to krecia robota, czy po prostu się zagalopował?
  II. Jakiś palant ze szwecji twierdzi, że wie nazizm to skrajna prawica. Przypominam, że słowo nazizm pochodzi od nazwy niemieckiej partii NSDAP (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei), czyli Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników. Jak socjalista może być prawicowcem? Poza tym zdaje się, że to stalin wymyślił, by narodowców nazywać nazistami. Nie podoba mi się też jak bardzo szafuje się pojęciem antysemita. Prowadzi się taką narrację, aby sprawić wrażenie jakoby nienawiść do żyda była najgorszą możliwą zbrodnią – można z tego wywnioskować, iż nienawiść do innej grupy ludzi nie jest już aż taka zła, a co za tym idzie nie-żydzi są mniej wartościowi.
  III. niemiecki szmatławiec pisze: „Nie idź tam w żadnym wypadku, a już na pewno nie, kiedy masz inny kolor skóry” – dziennikarz gazety wyborczej coś wie na ten temat 😉
  IV. Zauważyliście, że chyba każde ugrupowanie prawicowe nazywane jest skrajną prawicą? Czasami określa się tym mianem partie, które w zasadzie prawicowe nie są, takie jak PiS, czy francuski front narodowy.
  V. czarny blok – niemiecka agentura, czy pożyteczni idioci?
  VI. Nasz rząd powinien w końcu zacząć prowadzić wojnę informacyjną, bo na tym polu dajemy się tylko ostrzeliwać. Należy pokazywać prawdę i wytykać palcami kłamstwa lewackich mediów!

 2. Tytuł artykułu jest nieprawidłowy. Powinien być „Media i politycy kłamią na temat Marszu Niepodległości”. Te komentarze że w marszu szli ludzie, którzy nienawidzą muzułmanów i żydów są kompletną bzdurą. Nie ma nienawiści do muzułamanów, jest niezgoda na islamizację Polski. To jest ogromna różnica. Tak samo niema nienawiści do Żydów. Jest niezgoda na przestępczą działalność miliardera żydowskiego pochodzenia Sorosa, którego fundacje rozsiane na świecie i w Polsce działają na rzecz likwidacji państw narodowych. To też jest ogromna różnica. Nie może być tak, że jak przestępca jest Żydem to nie można go ścigać bo jest to nazywane antysemityzmem i nienawiścią do wszystkich Żydów.

 3. Jeszcze jedna mała prośba do „Zbereznika”, który jest autorem tego artykułu. Pisz pod swoim własnym imieniem i nazwiskiem. Wszystkie osoby, które piszą artykuły powinny podpisywać się imieniem i nazwiskiem. W tej nie można się nigdzie powołać na twój artykuł bo wymienienie twojego nicka „Zbereznik” wywołałoby salwę śmiechu. Chyba nie o to Ci chodzi?

 4. Trafiłem na informacje o jednym z haseł.
  „Czysta Krew, Czysty umysł”
  To najwyraźniej hasło pewnego ugrupowania Straight edge (SE, sXe) – niehomogeniczny[1] ruch społeczno-kulturalny powstały w Stanach Zjednoczonych na początku lat 80. XX wieku. Jego zwolennicy, nie wyrzekając się typowej dla punkowych subkultur postawy buntu przeciwko społeczeństwu i prowokacyjnych zachowań, odrzucali charakterystyczny dla punków nihilizm i powszechną skłonność do używania alkoholu i zażywania narkotyków, a także promiskuityzmu seksualnego.

  Czyli nie ma to nic wspólnego z rasizmem.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Straight_edge

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here