iPhone MANIA! 5-dniowe kolejki! Czy telefony zastąpią ludzi?

6
7185

Na początku listopada w Stanach Zjednoczonych zapanowało zjawisko, które można nazwać apple-manią. W 2007 roku wypuszczono pierwszego iphone’a, dziś, na okrągłe dziesięć lat od tego wydarzenia, apple oferuje najnowszą jego wersję – X. Wejście na rynek kolejnych produktów lidera najcenniejszych światowych marek cieszy się ogromnym zainteresowaniem podczas każdej premiery. Myślisz, że wystarczająco czekasz na co dzień w kolejkach? Przypadek człowieka, który spędził na ulicy 120 godzin, czekając na X pomoże zmienić Ci zdanie lub stwierdzisz, że to rzeczywiście szaleństwo. Najnowszy iPhone X to próba stworzenia najinteligentniejszego urządzenia w świecie smartfonów pod każdym względem. Kosztuje i szpieguje! Wdrożono w niego system „Face ID”, gdzie hasłem dostępu jest twoja twarz, a nie, jak w poprzednich wersjach – odcisk palca. Wszystkie opcje i dane techniczne aparatu w najnowszym iPhonie przypominają nam o tym, że zdjęcia robione za jego pomocą bardzo często wychodzą lepsze niż te, które robimy zwykłym aparatem cyfrowym. „Mandarynki” to prawdopodobnie najsłynniejszy film nagrany przy użyciu telefonu, a konkretnie trzech iPhone’ów 5s, który w 2015 roku zdobył nominację do Oscara w kategorii nieanglojęzycznej. Nowe rozwiązania, postęp, więcej funkcjonalności urządzeń w pierwszym wrażeniu brzmią bardzo pozytywnie, czy jest więc druga strona medalu? Czy w związku z tym urządzenia zastąpią ludzi? Czy „janusze fotografii”, dzięki tym wszystkim ulepszeniom, będą robić lepsze zdjęcia niż zawodowi fotografowie? Czy bycie montażystą ma sens, podczas gdy filmy montują się same? ZOBACZ co na ten temat myśli Vonsky i ZANURZ SIĘ w szaleństwie fanów Apple’a z materiału video!

6 KOMENTARZE

  1. Dla mnie każde urządzenie, za które zapłacę i używam musi być moje i musi robić to co ja chcę żeby to urządzenie robiło. Niestety trend w technologiach jest zupełnie odwrotny. Te wszystkie nowe smartfony a także nowe systemy operacyjne dla komputerów są własnością korporacji, która je zrobiła i robią to co chce korporacja a nie użytkownik. Jeśli ktoś nie wierzy to niech spróbuje pod windowsem 10 na przykład usunąć katalog z plikami systemowymi. To oczywiście mogłoby uszkodzić system, ale jeśli ktoś jest naprawdę właścicielem komputera to ma też prawo go zepsuć. Ja taką próbę przeprowadziłem i wyświetlił mi się komunikat, że nie mam wystarczających uprawnień. Jestem właścicielem, jedynym użytkownikiem, administratorem tego komputera i nie mam wystarczających uprawnień. To kto ma? Microsoft. Kto jest prawdziwym właścicielem? Microsoft. Jeśli firma Apple, Microsoft, Google, Amazon potrzebuje nowego komputera to niech go sobie sama kupi a nie za moje pieniądze. Ja rezygnuje z produktów tych złodziei.

    • Najlepszy przykład jest z Lumiami i Windows Phone. Microsoft wypiął się na użytkowników, firmy oprogramowania już nie rozwijają i z mojej Lumii zrobił się przycisk do papieru, bo nawet z Messengersa Facebook’a nie można skorzystać. Microsoft super zadbał, żeby piratów też nie można było wgrać na telefon – każdą furtkę konsekwentnie blokował, więc smartfon jest praktycznie bezużyteczny 🙂

  2. Kult Persony, w tym konkretnym wypadku bez znaczenia jest to co sobą reprezentujesz, liczy się za to ‚prezencja’ oraz posiadanie… taki nowy Bóg.

  3. W komputerach i telefonach jest coś co przyciąga ludzi bardziej niż do pozostałych dóbr materialnych. Oferują nam tyle różnych możliwości, tyle form rozrywek, więc nie dziwota że człowiek może zgłupieć na ich punkcie. Elektronika jest jak piwo, istnieje dla człowieka, lecz trzeba znać umiar.

  4. Od momentu zaprzestania produkcji telefonów, komputerow,telewizorów i innych urządzeń bez wyłącznika sieciowego,bez możliwości wyjęcia baterii, świat prywatności się skończył.Wszystko obserwuje obca cywilizacja
    z Ameryki Północnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here