Wybory w Austrii – Kim jest najmłodszy przywódca w Europie? [WIDEO]

2
3641

Stanowisko kanclerza Austrii objął 31-letni Sebastian Kurz.

Tempo jego politycznej kariery bez dwóch zdań można określić zawrotnym, bowiem już cztery lata temu, w wieku zaledwie 27 lat, pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych i koordynatora ds. integracji uchodźców, a w bieżącym roku przejął także stanowisko lidera Austriackiej Partii Ludowej – OVP. Sebastian Kurz zyskał poparcie wyborców między innymi przez złagodzenie kryzysu migracyjnego – zamknął szlak bałkański, ograniczył ilość zgłaszanych wniosków uchodźców o azyl, wprowadził cięcia socjalne do imigrantów, którzy nie podjęli żadnej pracy, ale jednocześnie poszedł na kilka kompromisów w kwestii muzułmańskiej, np. wprowadził możliwość uzyskania posiłku wedle wyznania w szkołach i w więzieniach.

Pomógł mu również wizerunek polityka, który ma wyważone i stonowane poglądy, a jego kampanii wyborczej z pewnością nie można nazwać sztampową. Przed wyborami do parlamentu w Austrii liczył się tylko temat imigracji, a o Austriakach mówi się często w stosunku do imigrantów jako o najbadziej niechętnych mieszkańcach zachodniej Europy. Sebastian Kurz porównywany jest dziś do Emmanuela Macrona nie tylko z uwagi na młody wiek, ale także przez dokonanie niemałej rewolucji w dawnym systemie politycznym swojego kraju. Będzie się o nim jeszcze głośno mówić. Więcej na temat kwestii polityki w Austrii, ugrupowań, kariery Kurza i jego postulatów, a także możliwych prognoz dotyczących współpracy z Polską w materiale video.

2 KOMENTARZE

  1. przepraszam bardzo narratora ale od kiedy kurwa nacjonalizm rowna sie prawica? nacjonalizm od zawsze byl jest i bedzie skrajnie lewicowowy czego dowodem sa hitler socjalistyczny lewicowiec, stalin komunistyczny lewicowiec a jezeli autor sie nei zgadza proponuje sie doksztalcic czym jest prawica i lewica……

    • Oj ktoś się chyba za dużo Zychowicza naczytał, zresztą bez zrozumienia. Oczywiście że nacjonalizm nie = prawica, ale też nacjonalizm nie = lewica. O ile np. propaganda hitlerowska pełna była nacjonalizmu, haseł typu „… deutsche volk” to społecznie dryfował on w kierunku socjalizmu zaś gospodarczo był bardzo podobny do systemu amerykańskiego. Stalinizm społecznie był komunistyczny, gospodarczo socjalistyczny, jednak propaganda stalinowska głosi”internacjonalizm”. Nie pojmujesz niuansów takich jak to że elementy nacjonalistyczne pojawiają się w ZSRR w zasadzie w czasie „wojny ojczyźnianej” to zainteresuj się tematem i poszerz swą wiedzę. Zresztą z własnego podwórka- socjalistycznym lewicowcem był choćby Piłsudski, owszem odwołujący się do nacjonalizmu. Jednak już czołowych narodowców międzywojnia Dmowskiego czy Mosdorfa ciężko nazwać lewicowcami w ogóle a co dopiero skrajnymi. Dalej gen. Franco czy gen. Pinochet, jeżeli to są skrajni lewicowcy to kim był Mao?? Samego Mao z kolei ciężko też posądzać o nacjonalizm gdyż doprowadził do zniszczenia bezcennych zabytków chińskiej kultury co z punktu widzenia ruchów nacjonalistycznych jest niedopuszczalne. W zasadzie ani poglądy narodowe ani np. rasowe lub ich brak nie są domeną prawicy czy lewicy, prawica posiada swoje lewe skrzydło a lewica zaś prawe i jest to absolutnie normalne. Jeżeli myślisz że są monolitami to jesteś w błędzie i dajesz się manipulować mediom, w zasadzie czytając ten komentarz pod koniec normalnie śmiechłem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here