Tak, jestem za przyjęciem tzw. uchodźców

22
7379
Źródło PAP/EPA, autor: Valdrin Xhemaj

Witam serdecznie wszystkich zwolenników przyjęcia nielegalnych imigrantów do Polski. Cieszę się również, że przeciwnicy tej opcji zechcą poznać kilka argumentów, które w należyty sposób będę starał się przedstawić. Chciałbym również podkreślić, że mój pogląd na ów temat ukształtowany jest poprzez media głównego nurtu w odniesieniu do informacji odnalezionych w internecie.

Argument nr 1: „Jeśli przyjdzie do ciebie nieznajomy i poprosi, abyś go przyjął pod swój dach, ugość go, a znajdziesz łaskę w oczach Allaha.” (1) Jakże podobny jest ten piękny fragment z Surah An-Nisa do, chociażby, tradycji przygotowania dodatkowej zastawy podczas wieczerzy wigilijnej. Jakże wspaniale nasi sąsiedzi zza Odry zinterpretowali powyższą myśl. W zasadzie cała cywilizowana Europa przyjmuje nieznajomych z otwartymi rękoma. Dlaczego my odcinamy się od naszej tożsamości i solidarności europejskiej? Dlaczego my odcinamy się od ubogacenia kulturowego?

Argument nr 2: ubogacenie kulturowe. Dzisiejszy zachodni świat, Europa, jak i my borykamy się z upadkiem moralności. Prostytucja, rozwody, rozpad rodziny. Jak ten ohydny problem rozwiązać? Jest pewne wyjście, które można śmiało zaczerpnąć od wspaniałej kultury arabskiej. Szyicki islam z Republiki Iranu proponuje „sigheh”. A co to takiego? – zapytasz czytelniku. Sigheh to nic innego jak małżeństwo, a w małżeństwie seks jest przecież jak najbardziej legalny i…. pożądany. Sigheh to małżeństwo na pewien (oczywiście określony) czas. Oboje ustalacie jak długo pozostaniecie w związku małżeńskim – może być nawet 99 lat. Jednak jeśli uważacie, że jest to za długa rozpiętość czasowa, to wystarczy przecież pół godziny. Idealne rozwiązanie, które chroni przed zdradą, publiczną chłostą czy też ukamienowaniem.(2) Masz jeszcze wątpliwości, że Islam nie jest praktyczną religią?

Argument nr 3: po co walczyć, gdy prościej ulec. Z historycznego punktu widzenia, gdyby  Giordano Bruno nie postawił się Kościołowi, pożyłby zapewne nieco dłużej. Po co mu to było? Zginąć na stosie za ideę? I zwróćcie uwagę przez kogo został skazany! Nawiasem mówiąc, nam zwykłym ludziom żyłoby się lepiej, ponieważ łatwiej jest żyć, gdy wszystko jest proste i płaskie, i taką Ziemia powinna pozostać. A o tym, że nasza planeta rzeczywiście jest płaska udowadnia wybitny Saudyjski Szejk Bandar al-Khaibari: „Powiedzmy, że jedziemy na lotnisko Sharjah, by polecieć do Chin. Samolotem, jasne? Skupcie się razem ze mną. Jeśli więc opuścimy lotnisko w Sharjah samolotem do Chin… A Ziemia się kręci, tak? To w takim razie, jeśli samolot zatrzymałby się w powietrzu i unosił w jednym miejscu, przecież Chiny by się do nas zbliżały! Mam rację czy nie? Z kolei, gdyby Ziemia obracała się w przeciwnym kierunku, samolot nigdy nie będzie w stanie dolecieć do Chin, bo Chiny przemieszczają się nieustannie wraz z kręcącą się ziemią” (3).

Argument nr 4: 10 zginie ale 6999 uratujemy. Ten argument jest jednym z moich ulubionych. Odpowiada w prosty sposób na zadane pytanie w którymś z Vlogów Atora: czy można poświęcić życie jednej osoby dla ratowania innych ludzi? Tak można, a nawet trzeba i wypada. Słuszność powyższego argumentu potwierdza Pani Anna Pamuła, reporterka powiązana z „Gazetą Wyborczą”. W programie „Drugie śniadanie mistrzów”, emitowanym na TVN24 mówi:
„Ja, tak analizując, myślę sobie w ten sposób. Że ile Polska miała przyjąć tych uchodźców? 7 tysięcy. No to załóżmy, że przyjmujemy te 7 tysięcy i wśród nich jest jeden zamachowiec. I wysadza się w powietrze, ginie 10 Polaków. Ale uratowaliśmy życie tych 6999 osób, które uciekały przed wojną” (4)
Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości? Z prostej kalkulacji wynika jednoznacznie, że z czystym sumieniem uratowaliśmy 6999 osób!

Argument nr 5: Raj jest w zasięgu ręki. Zamachowiec z poprzedniego argumentu może przecież zginąć, ale jeśli tak się stanie trafi do raju – na tym polega istota samobójczej, szlachetnej śmierci. Czyż to nie jest szczyty cel? Bądź człowieku prawdziwym chrześcijaninem i pomóż drugiemu w drodze do zbawienia. Któż by nie chciał trafić do pięknego, spokojnego miejsca, gdzie na usługach ma 72 czarnookie dziewice – o ile wcześniej byłeś mężczyzną. Jeśli jesteś kobietą to: „Kobiety zostaną z mężami, których miały na Ziemi. Kobietom niezamężnym Allah da męża, z którego będą zadowolone” (5).

Argument nr 6 spójne łączy się z poprzednim. „… Allah da męża, z którego będą zadowolone”. Kultura islamska w sposób szczególny dba o prawa kobiet. Kobiety w kulturze arabskiej są bardziej szanowane za swój intelekt aniżeli eksponowanie swoich walorów fizycznych. Kobieta w islamie to temat rzeka. Podkreślana jest jej wyjątkowość, wyjątkowe traktowanie oraz wyjątkowy np. ubiór. ” Wasze kobiety są dla was polem uprawnym. Przychodźcie więc na wasze pole, jak chcecie, i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie.” (1). Tak na przykład, Arabia Saudyjska wprowadziła zakaz prowadzenia samochodu kobietom. Oburzające? Nie. Historyk dr Saleh Al-Saadoon wyjaśnia: „… jeżeli kobieta uda się samotnie w długą podróż, istnieje prawdopodobieństwo, że zostanie zgwałcona… kobiety w Arabii Saudyjskiej traktowane są jak „królowe”, ponieważ, to mężczyźni muszą ich wszędzie wozić” (6).

Argument nr 7: Europa w dzisiejszych czasach zapomniała o swoich chrześcijańskich korzeniach. Powstały różne trendy, organizacje, fundacje oraz zrzeszenia propagujące nowe modele tworzenia współczesnej rodziny. Islam, z mojego punktu widzenia, broni tradycyjnych wartości rodzinnych. Mężczyzna zazwyczaj przynosi do domu, natomiast kobieta niczym królowa mrowiska utrzymuje gospodarstwo w ładzie i harmonii. Jeśli ten porządek zostałby zakłócony, mężczyzna ma naturalno-moralny obowiązek, dla dobra całej rodziny, przywrócić spokój.

„Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!”(1).

Argument nr 8 nawiązuje do wcześniejszej myśli: Europa w dzisiejszych czasach zapomniała o swoich chrześcijańskich korzeniach. Następuje degradacja wiary, czego rozsądną konsekwencją byłoby przeobrażenie Kościoła Katolickiego w inną formę wyznania. Jaką?

Papież Franciszek swoimi wypowiedziami wzbudził liczne kontrowersyjne. Ogólnie mówiąc, wydaje się, że głowa kościoła jest za przyjęciem islamskich imigrantów, islamizacji Europy oraz łączenia rodzin dwóch skrajnych wyznań. Jak myślicie? Przykładowe małżeństwo mieszane, gdzie jedno jest katolikiem, a drugie muzułmaninem, będzie funkcjonować na równych prawach? Która religia według Was jest uległa, a która ma w sobie powiew świeżości?

” Franciszek opowiedział się też stanowczo za zbliżaniem się i integrowaniem światów muzułmańskiego i chrześcijańskiego. Za przykład udanej integracji papież podał burmistrza Londynu Sadiqa Khana, który jest muzułmaninem o pakistańskich korzeniach i który wyraźnie zjednoczył londyńczyków…”(7)
„Ilu młodych, których my Europejczycy pozostawiliśmy bez ideałów, nie ma pracy? Oni idą na alkohol, narkotyki… „(8)
„… papież Franciszek podczas niedzielnego spotkania z wiernymi (06.09.2015) na placu św. Piotra w Rzymie nakazał, by każda parafia, klasztor, zgromadzenie zakonne, sanktuarium w Europie przyjęły po jednej rodzinie uchodźców.” (9)

Kościół Katolicki mocno odczuwa odejście ludzi (zwłaszcza młodych) od wiary. Odczucie to przekłada się na realny spadek dochodów. Islam posiada w sobie naturalny czynnik utrzymujący wysoki poziom wiernych, a tam, gdzie są wierni, są i pieniądze na utrzymanie struktury wyznaniowej ze wszystkimi konsekwencjami znaczenia tego słowa. Kościół Katolicki, aby utrzymać się na rynku europejskim, musi się przebranżowić. Wszystkie dotychczasowe jego reformy, były zbyt powolne i nie odniosły oczekiwanych rezultatów.

Argument nr 9: Na naszych oczach rodzi się nowy kontrakt – Eurabia. Dla nas – rdzennych Europejczyków są dwie możliwości. Pierwsza to przyjąć poród oczekiwanego dziecka, a wraz z nim konsekwencje jego wychowywania i kształtowania. Druga możliwość jest mniej optymistyczna, gdyż to dziecko zaraz po narodzinach będzie uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowej po nas samych. Załóżmy jednak tę optymistyczną wersję. Mamy przed sobą świetlaną, nową i bardzo ciekawą przyszłość. Otrzymaliśmy możliwości ubogacone jakże uduchowioną kulturą. W dalszej przestrzeni czasowej Eurabia zyska lepszą pozycję gracza decydującego o zasobach gazu i ropy. Kto wie, może strefa Schengen będzie funkcjonować w szerszej skali – będziesz mógł drogi czytelniku, a przede wszystkim czytelniczko, na dowód osobisty udać się np. do Arabii Saudyjskiej, Iranu lub jakiegokolwiek kraju w północnej części Afryki. Eurabia staje się rzeczywistością, ma swoją, choć jeszcze nieoficjalną flagę. Nie wierzysz? Wejdź, proszę, na stronę Wikipedii (10).

Argument nr 10 pozostawiam już Tobie. Jest ich mnóstwo. Jeśli masz również jakieś kontrargumenty – te ciekawe – to czekam na wszystkie w komentarzach.

 

Źródła :

(1) https://pl.m.wikiquote.org/wiki/Koran
(2) https://www.tygodnikprzeglad.pl/malzonkowie-na-pol-godziny/
(3) http://www.polishexpress.co.uk/ar-arabski-duchowny-ziemia-sie-nie-kreci-sie-wokol-slonca
(4) http://m.niezalezna.pl/99550-szok-w-tvn24-jeden-uchodzca-zrobi-zamach-w-polsce-ale-za-uratujemy-innych
(5) https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Dżannah
(6) http://www.prawdaobiektywna.pl/swiat/saudyjski-historyk-tlumaczy-dlaczego-kobiety-nie-powinny-jezdzic-samochodem-1521.html
(7) http://www.polishexpress.co.uk/papiez-broni-muzulmanow-namawia-chrzescijan-integracji-z-imigrantami
(8) http://www.polishexpress.co.uk/papiez-broni-muzulmanow-namawia-chrzescijan-integracji-z-imigrantami
(9) http://pressmania.pl/juz-pozamiatane-powstaje-euroarabia/
(10) https://pl.wikipedia.org/wiki/Eurabia

 

========================================================

Niniejszy artykuł stanowi twórczość czytelnika. Redakcja w imię pluralizmu i obiektywizmu publikuje treści czytelników niezależnie od tego, czy się z nimi zgadza, czy nie, a ocenę pozostawia czytającym.

========================================================

22 KOMENTARZE

  1. Dla mnie życie 10 polaków jest więcej warte niż życia 6999 osób, które nawet nie będą wdzięczne, tylko same roszczenia. Poza tym oni nie chcą do Polski. Oni chcą niemiecki socjal, więc nie przyjmując ich, pomogliśmy im.

  2. „Islam, z mojego punktu widzenia, broni tradycyjnych wartości rodzinnych. Mężczyzna zazwyczaj przynosi do domu, natomiast kobieta niczym królowa mrowiska utrzymuje gospodarstwo w ładzie i harmonii. Jeśli ten porządek zostałby zakłócony, mężczyzna ma naturalno-moralny obowiązek, dla dobra całej rodziny, przywrócić spokój.”

    Tjaa. Kilka żon, które można bić i gwałcić. Bardzo tradycyjne wartości. Małżeństwa z nastoletnimi dziewczynkami też..

  3. Marek79, lepiej być ostrożnym z takimi artykułąmi, bo znajdą się jeszcze idioci, którzy wezmą to wszystko na poważnie i przejdą na islam 😉

  4. Weź coś ciężkiego i zresetuj sobie tok myslenia, podziel sie zona , corka bratem i przestan szezyc swoje swiatopogladowe idee , takiego kretynstwa dawno nie czytałem a skoro tak chcesz tak islam na kwadracie obozy imigrantów sadomaso czekają otworem, islam powinien być zniszczony do ostatniego wyznawcy , czemu bo to jeb.a.ne pojeby sypiajace z 8 latkami fakt islam sam w sobie zabrania pedofilji ale nie dotyczy to wyznawców innej religii, więc skończ się wypacać publicznie , chyba że chody se robisz u ciapakow, co boisz się? Puki prawdziwi Polacy żyją nie musimy kłaniać się nikomu , a ty przyjacielu zastanów się po czyjej stronie barykady stoisz,

  5. „… mój pogląd na ów temat ukształtowany jest poprzez media głównego nurtu …” – tu zwątpiłem… zaglądam do komentarzy i tak – to żart 🙂

  6. W dzisiejszych czasach już ciężko odróżnić trolla od idioty, więc wolałbym żeby trolle zniknęły. Wtedy przynajmniej będzie wiadomo z kim mamy nieprzyjemność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here