Austria przestanie przyjmować uchodźców i rozpocznie deportacje imigrantów – Takie są konsekwencje wyborów.

4
28363
Źródło: Pikio.pl

Austria do tej pory była jednym z islamskich rajów dla tzw. uchodźców. Wysokie zasiłki, doskonała opieka socjalna, pełna swoboda w praktykowaniu swojej religii – również na ulicach i brak faktycznych nacisków na integrację ze rdzennymi Austriakami. Teraz cierpliwość się skończyła.

W niedzielnych wyborach parlamentarnych w Austrii najwięcej głosów zdobyła Austriacka Partia Ludowa (ÖVP), której kampania wyborcza opierała się na haśle: „Zrobimy wszystko by zatrzymać napływ imigrantów do Austrii”. Ich przywódca Sebastian Kurz posunął się nawet do sugestii, że do osób nielegalnie przekraczających granicę powinno się strzelać. Mowa była też o tym, że po zatrzymaniu napływu nowych tzw. uchodźców powinno się wydalić z terytorium Austrii tych, którzy już nielegalnie znaleźli się w kraju.

Drugi w kolejności wynik przypadł wolnościowej partii – Partia Wolności (FPÖ), której stosunek do konsekwencji kryzysu imigracyjnego jest jeszcze bardziej twardy niż Austriackiej Partii Ludowej.

Dopiero trzecie miejsce zajęła rządząca dotychczas socjaldemokratyczna SPÖ, która twierdzenie że Austria powinna nadal przyjmować tzw. uchodźców przypłacił sromotną porażką wyborczą.

W tym momencie oczywistym wydaje się koalicja ÖVP z FPÖ i realizacja obietnic wyborczych. Zwłaszcza, ze przykład Norwegii pokazuje, że gwarantuje to długie rządzenie w kraju. We vlogu pt:. „Norwegia się Budzi – Wybiera Prawicę i Deportuje Uchodźców – WYWIAD!!” (kliknij by obejrzeć) prezentuję jak 4 lata temu Norwedzy wybrali prawicę. Ta zaś zrealizowała obietnice polegające m.in. na zaprzestania szaleństwa z tzw. uchodźcami. Efektem był jeszcze większy sukces wyborczy prawicy w Norwegii w tym roku.

Pytanie co na to Unia Europejska? Czy postąpi jak z Polską i będzie mówiła o braku praworządności i usiłowała nakładać kary? Czy może uznają, że Austriakom wolno?

Więcej na ten temat we vlogu: Austria Się Budzi – Wybory Wygrała Partia Obiecująca Deportacja Imigrantów (kliknij by obejrzeć tu lub w obrazek poniżej).

4 KOMENTARZE

  1. Na kolejnej stronie – link poniżej – dowiadujemy się, że rzeczywiście Niemcy odczuwają pewien niepokój związany z przychamowaniem integracji europejskiej. Mówi się o „egoistycznej” Austrii w sprawach migracji, finansowych oraz inwestycyjnych (opisane są różnice zdań rządu Merkel a kursem jaki obracała Austria). Co ciekawe, dziennik zauważa, że Austria mogłaby pełnić rolę rzecznika grupy wyszehradzkiej. Ogólnie dowiadujemy się, że EU może mieć teraz problem, ale nie padają mocne, obraźliwe słowa krytyki. Jest to forma jakby… zaczepna.

    https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2017/10/16/oesterreich-wahl-der-eu-steht-viel-aerger-ins-haus/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here