Niemcy drukują Marki! Czy to koniec Euro ?

16
12760
Źródło: ANP

Całe zamieszanie jest najprawdopodobniej spowodowane przez to, że Deutsche Bank, kolos na glinianych nogach, chwieje się ku upadkowi. A Niemcy, by zabezpieczyć się przed jego upadkiem, drukują Marki. Ale co ma wspólnego DB z Euro – spytacie. A to, że DB jest głównym filarem finansowym Niemiec, a co za tym idzie także całej grupy krajów z walutą Euro, jak i UE.

Niemcy drukując Marki na potęgę zabezpieczają się przed tym, że Euro pociągnie ich bardzo w dół, oczywiście w imię solidarności ukrywają, a raczej starają się to ukryć przed innymi członkami UE w tym krajami wspólnoty monetarnej.

Już w marcu poseł Marek Jakubiak wspominał o tym, że Niemcy produkują na masową skalę Marki, link do źródła —->kliknij

Wielokrotnie też mówi się o tym, że Unia Europejska drukuje bezustannie Euro, nawet o 400 milionów Euro na kwartał. Mimo to inflacja Euro nie rośnie, a cena Euro na rynku nie spada.

Należy też przypomnieć, że gdy upadł amerykański gigant-bank Lehman Brothers, oprowadziło to do wielkiego kryzysu w 2008 r. Po roku kryzys ten doszedł do Europy Irlandia odmówiła wsparcia swoich banków co doprowadziło do Inflacji 18% a na Cyprze doszło do „wywłaszczenia” 47,5% pieniędzy klientów z banków. Należy też wspomnieć, że prawo UE pozwala na wywłaszczenie pieniędzy w razie upadku banku. Niemcy na swoje nieszczęście nie są w stanie ratować DB przez drenowanie systemu finansowego przez socjal, a także ratowane przy poprzednim kryzysie Grecji a dokładnie swoich banków, których Grecja się zadłużyła.

Pierwszymi objawami tego, że Deutsche Bank szedł ku upadkowi jest to, że Manipulował on stopą procentową LIBRO, przez co dostał karę 725 miliona Euro. W roku 2014 został zmuszony przez swoje problemy w płynności finansowej do zwiększenia kapitalizacji do 1,5 miliarda Euro, przez co musiał sprzedać warte 8 miliardów euro aktywa z 30% upustem.
W 2015 r. W marcu 2015 Deutsche Bank nie przeszedł warunków skrajnych, które przechodziły nawet słabsze banki, w kwietniu 2015 Deutsche Bank dostał kolejną karę 2,5 miliarda euro za manipulowanie LIBRO. Wstrzymanie spłat przez Grecję do MFW spowodowało obniżenie Ratingu Deutsche Bank do BBB+ w agencji ratingowej S&P.

Listopad przyniósł karę 275 miliona $ w Stanach Zjednoczonych Ameryki za transakcje z krajami objętymi sankcjami. Dodatkowo w styczniu 2016 DB zaliczył 6,8 miliardów $ strat.
Pikanterii dodaje też to, że DB ma 52 miliardy $ w derywatach. Co oznacza, że maksymalnie może na tym zarobić 52 miliardy $, ale jeżeli nie spłaci żadnego z kredytów, to może stracić niemal równowartość całego PKB na ziemi, czyli ok. 62 biliony $. Przez co doprowadzi do ruiny całe Niemcy, a produkcja Marek i przejście z Euro na Marki może złagodzić ten upadek.

Źródła:
http://newsweb.pl/2017/10/08/europa-wstrzymuje-oddech-wyszlo-na-jaw-co-niemcy-robia-w-tajemnicy/
http://polmedia.pl/niemcy-znow-drukuja-marki-koniec-strefy-euro/
http://www.glosgminny.pl/niemcy-drukuja-marki-niemieckie/

 

========================================================

Niniejszy artykuł stanowi twórczość czytelnika. Redakcja w imię pluralizmu i obiektywizmu publikuje treści czytelników niezależnie od tego czy się z nimi zgadza czy nie, a ocenę pozostawia czytającym.

========================================================

16 KOMENTARZE

  1. Warto również zwrócić uwagę na sprowadzenie z Francji do Niemiec przechowywanego złota. Fakt ten rzeczywiście może być powiązany z problemami finansowymi tego kraju. Jeśli dodatkowo Niemcy zostaną obciążenie za drugą wojnę światową wobec Polski, to naprawdę szykuje się u nich duży problem, a co za tym idzie i w całej Europie.

  2. Właśnie temat reparacji jest ciekawy. Niemcy mogą zakombinować tak, że w teorii podwoją ilość pieniądza jaką mają, powodując mega inflację i zapłacą nam reparację tym mocno osłabionym Euro. W praktyce wystarczy, że przejdą na Marki, a wycofane Euro, zamiast wrzucić do niszczarek, rzucą nam w ramach reparacji. Niemcy nie stracą nic, my dostaniemy Euro obciążone inflacją. Czyżby plan Makreli?

  3. Dodam jeszcze jeden komentarz. Tak się zastanawiam co bym zrobił, gdybym chciał zdominować strefę euro i mieć wyłączny wpływ na jej zasady funkcjonowania? Po pierwsze, zabezpieczyłbym kraj finansowo – sprowadził złoto. Po drugie doprowadził do kryzysu strefy euro. Po trzecie, znalazł wyjście z sytuacji – nie byłoby to trudne, gdyż cały plan w zasadzie sam przecież opracowałem – emisja własnego pieniądza. Na koniec zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia kredytów, zadłużenia się w ramach pomocy, w mojej, stabilnej walucie. I w ten oto sposób mam w garści całą Europę. Hiszpania albo Grecja podskakują – to oddawać kasę. Nie macie? To poproszę w zamian np wasze kurorty. I w ten oto sposób, bez wojny wszedłem w posiadanie np Krety, pięknej, historycznej wyspy. Komu się nie podoba – wypad z Krety. Ponadto zostaje jedynym potentantem rynku motoryzacyjnego w Europie!!! Właśnie tak rozdałbym karty. Co mogę zyskać jeszcze? Monopol na energię, kolej……..

  4. Tu nie chodzi o reperacje dla Polski bo to sprawa nowa, Bardziej chodzi o Grecję i inne kraje którym Niemcy pożyczają kasę w euro a zwrotu zażądają w markach. Dwa lata temu wywalił się tir n autostradzie niemieckiej
    i wysypały się marki niemieckie z data wydruku na dwa lata do przodu. Nie wiem tylko co się stało ze Niemcy dalej są na euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here