Czy jesteś za repolonizacją mediów? [ANKIETA]

23
17194

Koalicja rządząca zapowiada rozpoczęcie prac nad repolonizacją mediów. Więcej na jej temat oraz tego jam ma przebiegać znajdziesz we vlogu (kliknij). W kontekście rychłego rozpoczęcia prac ważne staje się abyśmy MY – SUWEREN wypowiedzieli się czy sobie tego w ogóle życzymy.

Proszę o szczere głosowanie – ankieta jest anonimowa.

Czy jesteś za repolonizacją mediów?

View Results

Loading ... Loading ...

Więcej na temat repolonizacji (kliknij)

23 KOMENTARZE

 1. PiS idzie w dobrą stronę, ale to za mało. Skuteczna byłaby dopiero kalka z ustawy niemieckiej lub rosyjskiej. Teraz to jedynie takie lawirowanie wokół Komisji Europejskiej, z którą to obchodzą się jak ze zgniłym jajkiem. A w tym wypadku należy pójść na rympał

  • Nie znam ustawy niemieckiej, ale u nich jest totalna jednostronność przekazu, a to też niedobrze. Więc tak dla repolonizacji, ale inny punkt widzenia powinien być zachowany. Byle w polskim, a nie obcym wydaniu. Bez 5 kolumny, zawsze z zachowaniem polskiej racji stanu. I wiem, tak się nie da….. 🙁 doskonały świat nie istnieje, zawsze się znajdzie jakaś sprzedajna %&*$#.

 2. Repolonizacje mediów trzeba zrobić. Już dość tego antypolonizmu, tej manipulacji, tego sączenia jadu do naszego społeczeństwa. Jestem za tym, żeby ruszyć ten temat bez względu na astroturfing. Chciałbym, żeby to oczywiście wyglądało trochę inaczej niż w projekcie PISu przedstawianym przez Atora. Przede wszystkim, definicja „Polskie medium” nie powinna odnosić się tylko do narodowości kapitału, ale też do propolskich wartości propagowanych w tym medium. Polskie medium, nie może robić z Polaków nazistów, zakłamywać historii. Polskie medium powinno promować patriotyzm gospodarczy.
  Tym, że emeryci wyjdą na ulicę i będą protestować nie ma co się martwić. To są starsze osoby, którym spacer na świeżym powietrzu dobrze zrobi. Niedługo Marsz Niepodległości, zobaczymy kogo będzie więcej.

  • Właśnie w tym problem że się ‚przyczepią’, np. w niemczech sędziów sądu najwyższego wybiera minister, a u Nas tak nie można. Dla czego? Gdyż oni mają ugruntowaną demokracje a My ponoć nie.

   Po prostu podwójne standardy i obłuda, tyle.

 3. Programów naprawy jest wiele i dotyczą praktycznie każdej kluczowej dla Polski kwestii. Wiadomym jest, że nie jest się w stanie wykonać wszystkie bezbłędnie. Ważne jednak aby błędy nie pogrążyły, aby wylawirować przez przeszkody rzucane nam pod nogi przez UE, aby te błędy które popełni się po drodze naprawiać. Ktoś kto krytykuje aby błąd pokazać i dać szansę naprawy – OK, ktoś kto krytykuje aby odsunąć od władzy tych którzy naprawiają te błędy aby wprowadzić tam tych którzy są odpowiedzialni za ich zaistnienie – taka osoba robi bardzo źle.

  • P. Lucyno! Brednie to sa w mediach nalezacych do kapitalu zagranicznego. Poniewaz w Polsce istnieja w przewadze, obywatele nie maja wyboru, nawet nie wszyscy wiedza, ze biora do rak gazety majace zwiazek z polskoscia tylko dlatego, ze napisane sa w polskim jezyku, lub ze czerpia informacje z mediow elektronicznych nalezacych do zagranicznych wlascicieli, ktore ukazuja Polakom nasz kraj w zlym swietle, przez co negatywnie wplywaja na myslenie Polakow o wlasnym kraju, w szczegolnosci przez falszowanie polskiej rzeczywistosci. Wobec tego repolonizacja jest bardzo wazna a dokonanie jej niecierpiace zwloki, podobnie jak repolonizacja bankow i przemyslu „sprywatyzowanego” w najglupszy sposob przez poprzednie rzady.

  • Niestety, ale wcale tak nie jest, że każdy słucha i ogląda to co chce. Napewno większość ludzi słucha i ogląda to do czego się przyzwyczaiła a może nawet uzależniła. Jednak każdy chciałby słuchać prawdy o otaczającym świecie. Każdy chciałby słuchać i oglądać media, które nie pomawiają i nie oczerniają niewinnych ludzi. Prawda jest taka, że media których właściele pochodzą z zagranicy wykorzystują informacje nie po to aby pokazać prawdę i czynić dobro tylko po to aby kraj z którego pochodzą odniósł korzyści, często czyniąc szkodę Polakom. Naprawdę suwerenne narody wiedzą o tym i nigdy nie pozwoliłyby na to aby obcy kapitał, obce państwa były u nich 4 władzą. My niestety odziedziczyliśmy na wpół niepodległe państwo i musimy dopiero upomnieć się o tą 4 władzę aby odzyskać pełną suwerenność.

 4. PiSokomuniści będą decydować co wolno oglądać dorosłym obywatelom (II sortu)
  Jakie są metody PiSokomunistów? Po dojściu Putina do władzy jedną z pierwszych strategicznych decyzji było opanowanie przez Kreml wszystkich głównych kanałów telewizyjnych, z których 90% Rosjan czerpie swoją wiedzę o świecie. Po dojściu do władzy Kaczyńskiego w 2005 r jedną z pierwszych strategicznych decyzji było opanowanie przez PiS wszystkich głównych państwowych kanałów telewizyjnych, z których 90% Polaków czerpie swoją wiedzę o świecie. Jarosław Kaczyński wzorem Putina, chciał opanować również pozostałe media, szczęśliwie Polacy odsunęli go od władzy. Po 10 latach w 2015r Jarosław Kaczyński powtórzył manewr z 2005 i upartyjnił publiczną TVPiS przejmując wszystkie główne państwowe kanały telewizyjne, z których 90% Polaków czerpie swoją wiedzę o świecie. Teraz, wzorem Putina, chce zlikwidować media niezależne od rządzącej PiSokomuny. Czy jednym z przekrętów PiSokomuny nie jest zawłaszczenie i upartyjnienie telewizji publicznej. Polacy nie będą płacić podatków (abonamentu) na partyjną telewizję opanowaną przez działaczy PiSokomuny. To PiS powinien zapłacić Polakom za użytkowanie olbrzymiego majątku TVPiS.

  • Polak zmień nick na Niemiec.
   Dokładnie to samo zrobiła PO. Do TVP wsadziła swoich w reszcie już ich miała i przez 8 lat straszyła nas, że jak na nich nie będziemy głosować to PiS wróci do władzy i będziemy mieli tu jakiś zamordyzm.

   Ale bandę pustaków, uzależnionych od nowoczesnej PrOpagandy takich jak ty już zdążyli sobie wyhodować.
   I z lewej komuchy i z prawej komuchy, ale te z prawej przynajmniej nie wyrzekają się swojego narodu i nie zastępują miana Polaka, mianem Europejczyka.

 5. Pan Bog odebrał wam rozum ,a może nigdy go nie mieliscie,dajecie się manipulowac Pisowi i jego mediom.a to właSNIE JEST MANIPULACJA I WIERUTNE KŁAMSTWA,gdyby TVN kłamał to dawno już by miał rozprawy sądowe i wyroki ale nic nie mają na nich to wymyslili repolonizację

 6. Niestety Kurski już na tvp pokazał że „potrafi”. Opole jak było tak jest. Pis Pokazało że nie ma pomysłu na media, zostawiają wszystko w rękach starych ekspertów („Pokot” Agnieszki Holland polskim kandydatem do Oscara).
  Prezesi bez wizji sobie premie wypłacają i do państwa ręce po kolejne pożyczki wyciągają. Jak dostaną więcej to może być więcej powyższego.

  Powinni wziąć ludzi nowych takich jak Ator czy Krzysztof Gonciarz zapaleńców już robiących filmy w internecie. TV powinna być tego drugim kanałem, promować tych najlepszych.
  Ci co się nie sprawdzą wracają do YT i dawać miejsce nowym.
  Miesięczne omówienia spóźnionych hitów w TV: Artur Kinomianiak Pietras, Niekryty krytyk, brody z kosmosu, Ichabod
  Był Wołoszański czas na Historie bez Cenzury Drewniaka (sensacje mogły by być obok).
  Gry online, w Realu 24 czy Abstrachuje również zasługują by dać im szanse.
  Bagiński i to co tam robiło na razie Allegro (legendy polskie), czy IPN (Niezwyciężeni).
  Maks Kolonko, Witold Gadowski obok Wojciech Cejrowski (WC Kwadrnasy czy Boso) i Rafała Ziemkiewicza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here