Powtórka z historii – Czy rękami islamisty historia europy znów zatoczy koło?!

6
8648
Salah Abdeslam, Źródło: unser-mitteleuropa.com

Paryż 13 listopada 2015 – seria „incydentów”, w których ginie ponad 130 osób. Wśród zidentyfikowanych zamachowców jest wówczas 26-letni Salah Abdeslam.

Dwa dni po paryskich incydentach, belgijski minister spraw wewnętrznych przyznał, że władze straciły kontrolę nad dzielnicą Molenbeek. 18 marca 2016 – 4 miesiące później – po wymianie ognia z broni palnej, użyciu przez policję granatów, zatrzymano Salaha Abdeslama. Na okolicznych ulicach w dzielny Molenbeek, gdzie ukrywał się Salah, rozmieszczono duże siły policji, służb specjalnych i wytyczono strefę bezpieczeństwa. Pomimo tak licznych środków ostrożności, okoliczni mieszkańcy – muzułmanie – obrzucili policjantów butelkami i kamieniami. W mieszkaniu zatrzymanego miały znajdować się również dokumenty na temat niemieckiego jądrowego ośrodka badawczego Juelich.

Cztery dni później członkowie Państwa Islamskiego przeprowadzili w Brukseli serię zamachów. Po ujęciu Salaha okazało się, że do ostatnich chwil przed zatrzymaniem, jako główny organizator planował kolejne „incydenty” w Europie.

27 kwietnia 2016 o 9.00 Abdeslam został przewieziony z Belgii do Francji. W lipcu tego samego roku dowiadujemy się, że ma do dyspozycji między innymi aż cztery cele:
„W celi przekształconej w niewielką salę gimnastyczną znajduje się już kilka urządzeń treningowych, z których może korzystać tylko Salah Abdeslam … Dyrekcja zakładu karnego sugeruje, że robi wszystko, by islamski ekstremista nie popadł w depresję i nie próbował popełnić samobójstwa przed procesem…” (1). Jednak po wizycie posła Thierryego Solèrea, zmieniono mu warunki – przydzielono mu jedną celę o powierzchni 10 metrów kwadratowych. Dodać należy, że posiada wyznaczone miejsce z dywanikiem do odprawiania regularnych modłów, oraz studiowania Koranu. W styczniu tego roku francuska prasa poinformowała o korespondencji pomiędzy Salahem a tajemniczą wielbicielką. Dowiadujemy się, jak więzień tłumaczy w liście, że nie uważa się za bohatera, lecz za sługę Allaha. Doradza również kobiecie, aby poddała się woli najwyższego i podążała drogą Islamu. Przy okazji warto dodać, że sam Abdeslam otrzymuje liczne wiadomości od „fanek” z propozycjami np. urodzenia mu dzieci.

11 kwietnia 1814 – Przegrana Francji w „bitwie narodów” pod Lipskiem zmusza Napoleona do abdykacji oraz zsyłki na Elbę. Warunki kary: Napoleon został gubernatorem tejże wyspy, towarzyszyło mu blisko 1000 osób, miał do dyspozycji niewielki garnizon wojskowy, wydawał przyjęcia, przyjmował licznych, ważnych gości, wiele kobiet zabiegało o wizyty, posiadał dwie posiadłości – większą na spotkania towarzyskie, mniejszą na spotkania ze swoją np. kochanką. Napoleon po blisko roku ucieka z Elby, w ciągu 100 dni doprowadza do bitwy po Waterloo, którą przegrywa – łącznie, tylko w ciągu jednego dnia zostało 44 tys. zabitych i rannych.

11 listopada 1923 – bramę więzienia w Landsbergu przekracza Adolf Hitler. Jego cela przypomina hotelowy pokój, otrzymuje niezliczone ilość paczek oraz bukietów kwiatów wraz z liścikami od fanek. Prowadzi bujne życie towarzyskie, przyjmuje średnio pięciu gości dziennie, od znajomych kobiet otrzymuje np. świeże wypieki a od jednej z nich gramofon – do słuchania ulubionego Wagnera. W soboty, przy muzyce na żywo, organizuje „wieczory koleżeńskie”, na których może swobodnie ćwiczyć zdolności oratorskie. Hitler w więzieniu ma mnóstwo czasu na redagowanie książki „Mein Kampf”. Po nieco ponad roku wychodzi…. Bilans sześciu lat drugiej wojny światowej to 60 milionów zabitych ludzi.

Obecnie Salah Abdeslam przebywa w areszcie we Francji odmawiając zeznań z momentu jego zatrzymania i oddanych strzałów w kierunku policji. W jesieni jeszcze tego roku planowane jest przewiezienie zatrzymanego ponownie do Belgii i postawieniem go przed Trybunałem Karnym w Brukseli. Jak długo potrwa proces? Może okazać się, że zadane pytanie, jest pytaniem retorycznym. Dlaczego?

26 maja 2011 – „Rzeźnik Bałkanów”, Ratko Mladić, serbski dowódca wojskowy, po dekadzie poszukiwań został w końcu schwytany i osadzony w więzieniu w Hadze. Jest oskarżony o ludobójstwo 8 tys. ludzi w 1995 r. oraz inne okrucieństwa wojny bałkańskiej z lat 1992-95, oczekuje na proces przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym. W tym czasie spotyka się swobodnie ze współosadzonymi – również zbrodniarzami tamtego okresu. Mają możliwość uczestniczenia na kursy językowe, informatyczne, korzystania z siłowni, sali gimnastycznej, jak i gry w tenisa. Przysługuje im prawo do odwiedzin oraz spacerów. Sam Ratko (74 lata) aktualnie korespondował z prezydentem Serbii – wyrażał w swoich listach troskę o kraj. Serbia wystąpiła oficjalnie o zwolnienie Mladica z powodów zdrowotnych – miał się leczyć w Serbii oraz w Rosji – wniosek został oddalony.

W tej chwili, gdy Ty czytasz ten artykuł Salah Abdeslam zapewne rozmawia ze swoim Allahem. W jego głowie umacnia się wiara w Islam ze wszystkimi tego konsekwencjami, o których my zwykli ludzie nie mamy zielonego pojęcia. Regularnie widuje się z rodziną, a kto wie może nawet ma przynajmniej pośredni kontakt z „towarzyszami broni”, gotowymi wykonać jego rozkaz i oddać swoje życie za ideę – uśmiercając przy tym kilku rdzennych Europejczyków. Czas w tym przypadku gra na jego korzyść. Kto wie, może za 5 albo 10 lat, już jako dojrzały mężczyzna, w jakiś sposób opuści swoją celę. Wówczas dzięki takim jak on nasz kontynent może zjednoczyć się w formie np. Zjednoczonych Emiratów Europejskich. Historia lubi się powtarzać, zwłaszcza gdy ma na to przyzwolenie.

Źródła :
(1) http://fakty.interia.pl/raporty/raport-zamachy-w-paryzu/aktualnosci/news-rmf-salah-abdeslam-zyje-jak-krol-we-francuskim-wiezieniu,nId,2231392#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Pozostałe źródła :
https://www.tvn24.pl/raporty/zamachy-w-paryzu,1025
http://m.newsweek.pl/swiat/sprawca-krwawych-zamachow-w-paryzu-salah-abdeslam-zatrzymany,artykuly,382261,1.html
https://www.google.pl/amp/www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/belgia-koordynator-zamachow-w-paryzu-salah-abdeslam-zlapany/e7l67dj.amp
https://www.wykop.pl/link/3077287/muzulmanie-rzucali-w-policje-kamieniami-podczas-zatrzymania-abdeslama-w-molenbek/strona/2/
http://www.rmf24.pl/raporty/raport-zamachy-paryz/fakty/news-prasa-abdeslam-mial-dokumenty-na-temat-niemieckiego-osrodka-,nId,2184876#utm_source=www.rmf24.pl&utm_medium=relatedBottom&utm_campaign=2192630
http://gosc.pl/doc/3057605.Cios-w-serce-Europy
http://www.liberation.fr/france/2017/01/12/13-novembre-la-lettre-ou-salah-abdeslam-se-decrit-en-musulman-soumis-a-allah_1540987
http://mobile.lemonde.fr/les-decodeurs/article/2017/09/19/comprendre-les-conditions-de-detention-de-salah-abdeslam_5187871_4355770.html
http://www.gazetalubuska.pl/turystyka/art/7448549,to-bylo-wiezienie-czy-raczej-luksusowe-wczasy-zdjecia,id,t.html
https://opinie.wp.pl/adolf-hitler-w-wiezieniu-landsberg-6126041223911041a
https://www.usnews.com/news/world/articles/2017-10-03/serbia-supports-ratko-mladics-release-on-health-grounds
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-areszt-w-hadze-to-nie-klub-ale-warunki-sa-calkiem-niezle,nId,343289

 

========================================================

Niniejszy artykuł stanowi twórczość czytelnika. Redakcja w imię pluralizmu i obiektywizmu publikuje treści czytelników niezależnie od tego czy się z nimi zgadza czy nie, a ocenę pozostawia czytającym.

========================================================

 

6 KOMENTARZE

  1. Wniosek jest następujący: jeżeli ktoś odbywa ciężką karę w więzieniu, oznacza że jest dobrym czowiekiem, który prawdopodobnie siedzi za niewinność, natomiast dla kanalii pobyt w więzieniu jest jak przymusowy urlop. Nie potrafię tego pojąć, jak to jest, że z największymi szujami uważa się, aby zbytnio się nie zestresowały w czasie odsiadki, a wobec uczciwych ludzi bez żadnych refleksji łamie się prawa człowieka.

  2. Tragedia całej Francji zaczęła się od Rewolucji Francuskiej kiedy to po raz pierwszy lewactwo doszło do władzy i za pomocą gilotyny wprowadzało ,,porządek” (Maksymilian Robespierre) pod hasłem ,,wolność, równość, braterstwo”. Oczywiście trochę później był Napoleon, potem jeszcze Francja broniła się w I wojnie światowej. Ale po tejże wojnie w dwudziestoleciu Francuzów stają się pacyfistami, lewakami aby ostatecznie podczas II wojny światowej nie pomóc Polakom a po ataku Niemiec w 1940 poddać kraj niemalże bez walki (nie licząc oczywiście Charlesa de Gaulla który jeden z niewielu organizował francuski ruch oporu). Po II wojnie światowej Francuzi zaczęli oddawać swój kraj imigrantom ze swoich byłych kolonii, którzy doprowadzają do islamizacji tego kraju, a obecny kryzys migracyjny tylko pogrążył ten kraj (wystarczy spojrzeć na Calais).
    PS: Warto wspomnieć że gdyby nie Rewolucja Francuska to później nie byłoby Napoleona, Rewolucji Październikowej, Hitlera, nie byłoby wojen światowych. RF to najgorsze co spotkało świat, od tego momentu zaczął się tak naprawdę powolny i stopniowy upadek cywilizacji zachodniej.

  3. No przykład Napoleona Bonaparte tak średnio pasuje bo tu chodziło o tzw. koronowaną głowę więc nie mogło być inaczej aby „Więzień Europy” był przetrzymywany w warunkach niekomfortowych, bardziej by tu pasował Brevik, ale intencja jak najbardziej słuszna. Niestety, dla człowieka niewinnego czy też skazanego w skutek „głupich” zapisów prawnych jakiegoś kraju więzienie będzie koszmarem zaś dla kryminalisty czy zbrodniarza to takie wakacje, no najwyżej przeszkoda dla dalszych działań bo zazwyczaj czują się w takich miejscach jak ryba w wodzie i umieją w pełni korzystać ze swych praw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here