Unia Europejska jak Związek Radziecki? Nigel Farage broni Polskę i Węgry! Atakuje Junckera.

17
6545

Wczoraj w Parlamencie Europejskim Jean-Claude Juncker wygłosił swoje „orędzie o stanie Unii”. Szef KE wystąpieniu mówił o bieżących sprawach UE i o kierunku, w jakim powinna podążać w jego mniemaniu. W swojej przemowie nawiązał do Polski i Węgier. Według Junckera jedno z największych zagrożeń UE to konflikt między Europą Zachodnią, a Środkowo-Wschodnią.

Do przemówienia postanowił odnieść się brytyjski polityk, Nigel Farage:

„Twoje propozycje przypominają stare dawne totalitaryzmy. Sposób, w jaki traktujesz Polskę i Węgry, musi już przypomnieć im czasy pod rządami Związku Radzieckiego. To sposób mówienia im, jak powinny prowadzić swoje własne kraje” – powiedział europoseł.

Polityk nawiązał do Brexitu i nie ukrywał swojego zadowolenia z powodu przyszłego opuszczenia struktur UE przez Wielką Brytanię:

„Jedyne co mogę powiedzieć, o to, że dzięki Bogu, że wychodzimy” – mówił.

Na koniec dodał:

„W rzeczywistości, jeśli propozycje Junckera zaczną być realizowane, to fala populizmu dopiero zacznie wzbierać – skwitował Farage.

Oto całość wystąpienia Nigela Faraga:

źródło: Fakt.pl

17 KOMENTARZE

 1. Takich wypowiedzi w europarlamencie jest wiele, tylko rzadko publikowane – niestety. Do nich jak grochem o ścianę. Ręce opadają. Coraz popularniejsze staje się pytanie innego Brytyjczyka : Być albo nie być? O to jest pytanie.

 2. cala ta
  unia to syf ,nic dobrego nie daje wrecz przeciwnie ,a wyraznie to widac po zachodnich krajach do czego doprowadzila polityka makreli !!!

 3. W jednym się zgodzę z tym człowiekiem. Zagrożeniem dla UE jest rozłam między „wschodem a zachodem”. Tyle, że jest to zagrożenie drugorzędne, powstałe tylko i wyłącznie w konsekwencji niezgody krajów wschodu na pomiatanie nimi. Obecny problem jaki ma UE to polityka i postawa państw starej unii (idiotyczne dyrektywy, przepisy, gierki polityczne, imigranci, pycha itp.) To one najbardziej szkodzą wspólnocie.

 4. Przepraszam, że tak nie na temat, ale… Na Youtube (u Krzysia) nie mam żadnych reklam od dwóch dni, a teraz wchodzę na portal i… Tu też nie widzę reklam :O

 5. Nie zdarzyłem napisać i mnie wykasowali.
  W Strasburgu jest dowództwo armi europejskiej szybko pisze i nie poprawiam wykasowuja mnie

  • Może napisz w notatniku i przekopiuj? Nikt od nas z redakcji Cie nie wykasowuje sam właśnie zatwierdzam komentarze (ale zaraz idę spać). Swoją drogą to Ciekawie piszesz, zwłaszcza to o ekologii pod artykułem o odkurzaczach. Może chcesz napisać jakiś artykuł?

 6. Wszystko zostało zważone i opisane na długo do przodu, jeszcze nawet nie wiemy jak będzie za kilka lat Związek Radziecki, Związek Unijny to i tak PGR. Bylem i widziałem.

 7. Niee martwcie sie, Junker to choragiewka i jak tylko wysaduje, ze Polska zdobywa poparcie na swiecie to i jego kierunek sie zmieni… no w koncu czegos sie nauczyl od tuska!

 8. Lubię Farage’a od kiedy pogratulował Tuskowi zostania najnowszym polskim emigrantem i wypłynął do polskiej przestrzeni internetowej. Mądrze gada, nie jest zatruty poprawniością polityczną i jak to bywa w takich przypadkach, nikt go nie słucha 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here