Polityczny Koniec Ryszarda Petru? Jest wniosek o uchylenie immunitetu! Jeśli przejdzie będą zarzuty karne.

8
27328

Ryszard Petru jeszcze niedawno sam groził sądem i wsadzaniem ludzi za kratki (kliknij by dowiedzieć się więcej), a dziś sam może stanąć przed sądem i to karnym. Ewentualne skazanie zaś oznaczać może koniec jego politycznej kariery, gdyż osoby skazane prawomocnymi wyrokami nie mogą być posłami.

Do sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu Ryszarda Petru. Orędownikiem tego wniosku jest zastępca koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik.

Wąsik skierował w sierpniu przeciw Petru prywatny akt oskarżenia, ponieważ jak mówi został przez niego nazwany przestępcą:

„Między innymi Ryszard Petru publicznie niejednokrotnie nazwał mnie i Mariusza Kamińskiego przestępcą. Przeanalizowałem to wszystko, skonsultowałem się z prawnikami i skieruję prywatny akt oskarżenia przeciwko Petru” – zapowiadał.

Dodając:

„Nigdy nie zostaliśmy prawomocnie przez sąd skazani. Ja przypomnę: my byliśmy osobami, które ścigały korupcję. Nie pozwolę, żeby nazywać nas przestępcami” – oznajmił Wąsik.

Sytuacja dotyczy ułaskawienia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika przez prezydenta Andrzeja Dudy. W marcu 2015 r. Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście skazał w I instancji Kamińskiego i Wąsika na 3 lata więzienia m.in. za przekroczenie uprawnień i nielegalne działania operacyjne CBA podczas „afery gruntowej” w 2007 r. W czasie której Ryszard Petru krytykował Kamińskiego i Wąsika.

Wąsik, który ma zatargi z Petru, jest zmotywowany do działania w tym kierunku, ale czy to wystarczy, aby wniosek wszedł w życie i immunitet Petru został uchylony?

Ciekawe jest jak w tej sytuacji zareaguje Ryszard Petru, który jeszcze niedawno sam chciał stawiać ludzi przed sąd, a więc nie powinien mieć problemu by samemu przed nim stanąć (zobacz więcej):

źródło: Interia.pl

 

8 KOMENTARZE

 1. Cytat Ryśka, niemalże spiskowa teoria :

  Politycy już nie rządzą światem, a wielu wciąż myśli kategoriami z poprzedniej epoki. Nie jest już tak, że jak coś zadekretują, to się wydarzy – bo mają po drugiej stronie społeczeństwo, które również poprzez rynek kapitałowy reaguje, zgodnie z własnymi ocenami.

  Gdybym ja, albo każda inna osoba tak się wypowiedziała, to no wiecie….. to są słowa, które podważają demokrację, wolność itd. Ale to są słowa POLITYKA!!!!! . Wybrali go do Sejmu aby reprezentował społeczeństwo. Uczestniczył w marszach KOD-u. Głosił zamach na konstrukcję i demokrację. A teraz przeczytajcie jeszcze raz tą jego wypowiedź – źródło z Wikicytaty.

 2. Petru został wylansowany przez Balcerowicza i ma ewidentne powiązania ze „starymi elitami” a to nie są ludzie głupi, chciwi tak ale nie są idiotami. Z tego wniosek, że w ich środowisku nie ma przypadkowych osób. Więc skąd tam Rysiek ze swoim wybitnym intelektem? Może być tak, że faktycznie to debil (określenie idealnie oddające treść jego większości wypowiedzi) i w związku z tym jest swoistą marionetką. Bądź też cała ta szopka medialna to tylko przykrywka a Petru gra pod publikę. Ludzie przestali traktować go poważnie, nawet jak coś sknoci to spływa po nim jak po kaczce, i nikt specjalnie się nim nie interesuje, ot wioskowy głupek. Tyle, że to jest cholernie niebezpieczne. Facet może coś knuć a nikt tego nie zauważy, no bo to przecież tylko Petru, nie stać go na konsekwentne działanie. Przypominam, jego mentorem był Balcerowicz „budujący drogi” na Ukrainie, i drenujący ich budżet (ma doświadczenie).

  • W tej chwili Rysiek nie ma realnych narzędzi aby coś majstrować w polskim prawie, wypowiadać się z ramienia rządu lub deklarować coś, czego byśmy nie chcieli. Jednak tak jak mówisz, trzeba mu patrzeć na ręce i po piętach jego deptać. Jako osoba publiczna, oplacana za nasze pieniądze, nie powinien mieć o to pretensji. Teraz co może Rysiek to….. donosić na Polskę – nasi sąsiedzi są bardzo dobrze poinformowani o tym co u nas się dzieje. Oj, gdyby dostał realną władze w ręce to byłaby jedna wielka masakra.
   Ps. Człowiek ten ma skłonność do zdrady.

 3. Jednego idioty mniej i oby kolejne jego miejsce nie był Sejm lecz kryminał a nowocześni pseudo liberałowie po kolejnych wyborach podzielą los Palikota. I oby to całe towarzystwo z Sejmu zniknęło raz na zawsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here