Kolejny „TVN-owski” ksiądz z problemami. Stanie przed komisją. Grozi mu ZAKAZ MEDIALNY.

7
9642
źródło: TVN24.pl

Specjalna komisja zakonna zajmie się oceną publicznych wypowiedzi o. Pawła Gużyńskiego, który znany jest m.in. z występów na antenie TVN24 i krytyki partii rządzącej. Komisja powstała wskutek licznych skarg dotyczących wystąpień o. Gużyńskiego. Dominikaninowi grozi nawet zakaz wystąpień w mediach.

Całą sytuację skomentował prowincjał dominikanów:

„Z dużą troską przyglądam się licznym reakcjom, które wywołał swoimi publicznymi wypowiedziami o. Paweł Gużyński. Otrzymałem wiele próśb apelujących o zakazanie mu publicznych wypowiedzi” – napisał w oświadczeniu o. Paweł Kozacki.

Według doniesień portalu wyborcza.pl głównym orędownikiem powstania komisji był inny dominikanin, prof. Andrzej Potocki:

„Z rosnącym niepokojem obserwuję od lat medialną aktywność naszego Współbrata o. Pawła Gużyńskiego. Gorszące bywają jego wypowiedzi kontestujące opinie i działania Episkopatu Polski, wypowiedzi obraźliwe wobec wielu Księży Biskupów, zarzuty tępoty u ludzi Kościoła” – pisał w liście do władz zakonu o. Potocki.

Na YT dostępne jest nagranie pochodzące z Woodstocku, na którym o. Gużyński wypowiada się na tematy polityczne/społeczne/religijne:

Czytaj też:

Ksiądz od „niszczenia ludzi” wrócił do TVN. Rozmawia m.in. o rasistach w Polsce.

Zobacz także:

źródło: wiadomosci.wp.pl

7 KOMENTARZE

 1. Kościół wymaga posłuszeństwa względem głoszonych treści i wszelkie przejawy własnego zdania/opinii niestety często traktuje jako zagrożenie. Przykład Ks. Bonieckiego. Teraz O. Gużyński mówi co myśli i chcą mu zrobić Bana. Przykre to wszystko.

  • Boniecki i Gużyński to dwa oszołomy , albo służą Bogu i trzymają pysk w rydzach albo występuje z zakonu i bawi się na Woodstock czy innym syfie , niech się przekwalifikuje na pismaka w wyborczej i tak jedzie na wszystko co prawicowe , bo mu lewactwo się podoba bardziej i multikulti , a tak jak teraz postępują to jest ohyda , to samo dotyczy księdza Sowy , też lewacki gniot , plugawy niewarty nazywać się księdzem ..Tfuu!!!.

 2. Powiem tak : każdy kto działa z ramienia organizacji do której wstąpił, musi działać zgodnie z zasadami tej organizacji. To jest chyba normalne. Czy dziennikarz gazety wyborczej może np krytykować politykę migracyjną, chwalić i punktować politykę PiS-u? Czy polityk PO może bezkarnie opowiadać się za pozytywnymi działaniami innego ugrupowania? Czy pracownik banku może bezkarnie działać na rzecz klienta kosztem pracodawcy?

 3. Bardzo smutne to ,że dał się wciągnąć prowadzącemu w taki kanał. Jezus wylądował na krzyżu przez ludzi wierzących. Sluchacze oczywiscie zinterpretowali ,że takich jak dzisiejsi Katole. Za takie objawienie oczywiscie należy się brawo od lewakow i ateistów. Nie ma nic gorszego niż nieprzemyślane, nieprecyzyjne wypowiedzi księży. Lewackie media czyhają na nie.

 4. Gużyńskiego miałem okazje spotkać na studiach i być na jego wykładach (dopisek dla malkontentów: o dziwo!- politechnika, wykłady uzupełniające, nie będę wchodził w szczegół). I mam po tej znajomości zachowane b.dobre wrażenie.
  Wiec nakładanie bana, na kogoś intelektualnie przewyższającego mocno, średnią IQ: proboszcza+biskupa+czy parafianina, – krytycznie myślącego, dedukującego i wnioskującego osobnika duchownego- jest strzałem w kolano polskiego KK. Dlatego że, wprowadzicie u tego człowieka dychotomię na: bezpardonowe podążanie za prawdą (jest jakby nie było – cnotą) albo jego podporządkowaniem się pod błędną krytykę z nakazu KK i w imię obiecanego ślubami posłuszeństwa: samo-zakneblowanie i przyglądanie się, degenerującej się mentalnie i moralnie opcji „polskiego katolicyzmu”.
  Więc przy takim braku wyboru- ten ksiądz może opuścić szeregi KK, z powodu niezgody na wewnętrzny konflikt i niezgody na rzeczywistość w której musi partycypować. Narastające symptomy widać w jego wypowiedziach. Więc skutki zakneblowania- jednego z wyraźniejszych i b.myślących duchownych- mogą być tylko gorsze.
  KK straci wartościowy głos w dyskusji publicznej, dlatego, że ten jest tak krytyczny w stosunku do swoich szeregów; i dlatego że, za nim stoi masa ludzi mających podobne zdanie i identyfikujących się z poglądami o.Gużyńskiego.
  Posłuszeństwo ze względu na śluby, albo brak zgodności z sumieniem. Takie zostawiacie mu wybory. On nie jest w partii politycznej, tylko w organizacji której podstawą są wybory moralne (przynajmniej sami tak twierdzą).
  Jestem ciekaw jego decyzji. Pisze to z pozycji obserwatora, jako że nie mam się za członka organizacji religijnej, w tym KK.

 5. Nie znam Pana. Ale śmieszy mnie, że TVN jest w stanie promować osobę, która mówi o zepsuciu jednego środowiska (Kościół Katolicki „samo się” nie oczyścił z komunistów), dając jednocześnie bany innym osobom z innych środowisk (sądy też się „samo” nie oczyściły). Och świecie hipokryzji 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here