Google Earth usuwa krzyże z kościołów w Niemczech [Zdjęcia]

9
12634
Źródło: pi-news.net

Jak donoszą niektóre niemieckie media (linki poniżej) serwis Google Earh usuwa krzyże na niektórych kościołach. Według autorów artykułów nie jest to przypadek, a skutek polityki opartej na tym samym myśleniu, które doprowadziło do usunięcia krzyża z loga Realu Madryt.

Źródło: Reporters.pl

Zdjęcia zamieszczone w niemieckich serwisach nie pozostawiają wątpliwości. Tam gdzie w rzeczywistości krzyże są w Google Earth ich nie ma.

 

Źródło: pi-news.net

Zdjęcie normalne:

Źródło: pi-news.net

Screeny z Google Earth

Według niektórych użytkowników popularnego serwisu wykop.pl sytuacja taka nie jest wynikiem celowego działania serwisu Google, a niedoskonałość programu do automatycznego tworzenia modeli 3D. Krzyże miałby być zbyt małymi detalami by zostać dostrzeżone przez oprogramowanie.

 

Niezależnie od powodów, brak symboli wiary na budynkach budzi kontrowersje. Należy się zastanowić co byłoby gdyby problem dotyczył symboli wiary innej niż chrześcijańska i czy media głównego nurtu nie mówiłyby o dyskryminacji, obrażeniu uczuć religijnych i żądały od korporacji Google przeprosin.

Zobacz też:

Źródła: 

www.pi-news.net/google-earth-entfernt-kreuze-von-kirchtuermen/

https://www.wykop.pl/link/3909631/comment/48392965/#comment-48392965

9 KOMENTARZE

  1. Tłumaczenie, że krzyże są zbyt małe by zostały dostrzeżone przez oprogramowanie do jest śmieszne. Bo krzyż to jest za mały, al taki półksiężyc to już nie…Niedawno była też podobna sytuacja z opakowaniami jogurtu greckiego z których też wyretuszowano krzyże.

  2. Ja pier****, to już do czegoś takiego doszło. Koniecznie trzeba wykombinować jakąś alternatywę dla google, a najlepiej kilka alternatyw, żeby nie zastąpić jednego monopolisty drugim.

  3. Ludzie, ogarnijcie się. Półksiężyce na meczetach też są pomijane przez oprogramowanie. Arykuł z d… wzięty bez merytorycznej podstawy.

  4. Produkty Google są jednymi z najdroższych na świecie. Tyle tylko, że nie płacimy w pieniądzu a w naszym zachowaniu, które poprzez korzystanie z produktów Google staje się zgodne z interesami Google przynosząc tej korporacji zyski. To się nazywa inżynieria społeczna. Jeśli ludzie odbierają rzeczywistość poprzez filtr takich programów jak google maps, google earth, youtube itp. to zaczynają myśleć że to co widzą w tych programach jest prawdą. Jeśli jakiejś firmy nie zobaczą na google maps to nie pójdą do nie robić zakupów. Jeśli widzą że film na youtube z jakiegoś protestu ma mało wyświetleń to znaczy że ludzie nie popierają tego protestu. Jeśli ludzie widzą te kościoły bez krzyży to zaczynają myśleć że krzyż jest czymś co powinno być ukryte. Skoro nawet w kościołach nie ma krzyży. Muzułmanie patrzą na te kościoły bez krzyży i myślą że europa już jest cała muzułmańska skoro zdjęto z kościołów symbole chrześcijańskie. Google poprzez inżynierie społeczną zmienia nasze myślenie, jesteśmy dla nich jak szczury w labiryncie, na których eksperymentują – dają jakiś bodziec i patrzą jaka będzie nasza reakcja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here