III Wojna Światowa coraz bliżej? Korea Północna wystrzeli pocisk między kontynentalny?!

3
9511
fot. PAP/EPA/KCNA

W ostatnich dniach wiele działo się w kwestii konfliktu na dalekim wschodzie. Pocisk balistyczny Korei Północnej przeleciał nad Japonią, a prezydent Trump zapowiedział, że rozważy zerwanie umowy handlowej  między Koreą Południową i USA.
Jak donoszą media, zaledwie wczoraj oba te kraje przeprowadziły ćwiczenia, w ramach których wystrzeliły serię pocisków balistycznych w morze.
Z kolei telewizja Korei Północnej ogłosiła, że władze Pjongjangu przeprowadziły wczoraj udaną próbę bomby wodorowej, a w kraju faktycznie odnotowano bardzo silne wstrząsy.

Dziś media donoszą już o zupełnie nowych, zatrważających wieściach ze wschodu. Według wp.pl jak i wielu innych portali przedstawiciel obrony narodowej Korei Południowej twierdzi, że docierają do niego niepokojące informacje.

Wciąż widzimy oznaki, że może dojść do kolejnych prób z rakietami balistycznymi. Przewidujemy również, że Korea Północna może odpalić międzykontynentalny pocisk balistyczny – miał oświadczyć w parlamencie przedstawiciel resortu obrony Korei Południowej, Czang Kiung Su.

Najprawdopodobniej mowa tu o pocisku zdolnym przelecieć odległość ponad 5500 km i zdolnym przenosić głowice nuklearne. Nie wiadomo co ma być celem rakiety ani czy będzie ona uzbrojona.

Takie posunięcie ze strony Korei Północnej byłoby bez wątpienia odpowiedzią na przeprowadzone wczoraj ćwiczenia ich południowego sąsiada i USA.
Wg. natemat.pl Korea Południowa zapowiada natomiast, że będzie ćwiczyć przeprowadzenie ataku na północnokoreańskie ośrodki nuklearne.

Sytuacja z Koreą Północną jest tym bardziej niebezpieczna, że kilka dni temu kraj ten przeprowadził udany test z bomba wodorową.  Wyposażenie rakiet międzykontynentalnych w śmiercionośne głowice jest, więc tylko kwestią czasu.

Więcej na ten temat:

Korea Północna ogłasza: Mamy bombę wodorową!

Źródła:
natemat.pl
pikio.pl
wp.pl

Zobacz także:

3 KOMENTARZE

  1. Korea Północna to jedna wielka, śmierdząca kupa. Nikt nie chce jej tknąć pierwszy, bo każdy kto ją ruszy ufajda się po uszy. ONZ jest bezradne – po co oni w ogóle jeszcze funkcjonują? Ciężki orzech do zgryzienia i nie ma mądrych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here