PZW czyli o „związku”, który nie jest związkiem.

3
472
źródło: ziemiadebicka.pl

PZW czyli Polski Związek Wędkarski przestał być związkiem sportowym z powodu wyrzucenia ich za łamanie zapisów w ustawie. Miało to miejsce jeszcze w tamtym roku lecz nie było to nagłośnione, że wędkarze nie posiadają swojej reprezentacji.

To nie jedyne „przewinienie” PZW, przykładów można mnożyć: na mocy ustawy jak jeszcze byli związkiem sportowym posiadali zakaz pobierania opłat od członków związku, żeby być dokładniejszym o jakie pieniądze chodzi: co roku składkę wynoszącą średnio 200 zł opłaca około 600 tys. ludzi a byli „związkiem sportowym” przez 10 lat. Ładna sumka. Czy ktoś się tym zainteresował tym lub nie wiedział co robi?

Czy PZW dba o interesy wędkarzy?

Pzw jest organizacją która statutowo zrzesza wędkarzy, dba o ryby oraz dzierżawi większość wód w Polsce. Statutowo jednak nie w rzeczywistości. Przykładem jest „wpuszczanie” rybaków (rybak łowi ryby bo jest to jego praca, wędkarz łowi bo to jego hobby) przeciwko czemu protestowali nawet mieszkańcy z wielu miejscowości. Protestowali nie tylko wędkarze, mieszkańcy, hotelarze i inni. Co to oznacza? Według danych zainwestowana 1 zł zwróci się 30 razy co daje miejsca pracy w tym rejonie. Hotele czy pensjonaty już stoją, jezioro jest więc do sukcesu brakuje tylko jednego: ryb w wodzie. Czy to oznacza koniec pracy dla rybaków? Nie gdyż zamiast wyławiać sieciami ryby za które nie dostają „kokosów” mogliby zostać przewodnikami wędkarskimi, wypożyczać sprzęt itd. Wiedzę na temat akwenu, miejsc pobytu ryb, sprzęt typu łódki czy motorówki posiadają. Praca lżejsza, przyjemniejsza, z większą wypłatą i całoroczna gdyż łowi się również spod lodu.

Czytelnik

Źródła własne autora oraz:

http://tygodnikpiski.pl/2017/08/11/nie-chca-rybackich-sieci-w-jez-ros-burmistrz-pisza-prosi-pania-premier-rp-o-spotkanie/

http://teleexpress.tvp.pl/33339182/maja-dosc-bezrybia-w-jeziorach-mazurskich

========================================================

Niniejszy materiał stanowi twórczość czytelnika. Redakcja w imię pluralizmu i obiektywizmu publikuje treści czytelników niezależnie od tego czy się z nimi zgadza czy nie, a ocenę pozostawia czytającym.

========================================================

3 KOMENTARZE

  1. Ja kompletnie w temacie nie jestem… Być może mail/pisemko do jakiegoś szeregowego posła? (bo Ci znani są zbyt zajęci, ale taki szeregowy, to jest nawet szansa, że odczyta i zainteresuje się tematem)

  2. Problem jest od wielu lat, wędkuje naprawdę wielu posłów np. p. Kukiz, p. Kaczyński i wielu innych. Jakoś tylko nikt nie ruszył palcem w bucie a mail/pisemka były 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here