Ostra pyskówka na linii Macron – Szydło! [Cytaty]

16
7163
Źródło Obrazka: wSedno24.pl

Podczas swojego wystąpienia w  bułgarskiej Warnie Macron wypowiedział się o Polsce w gorzkich słowach:

„Europa jest zbudowana na fundamencie wartości – demokracji i wolności, z którymi Polska jest dziś w konflikcie. Polska w wielu kwestiach sama wypycha się na margines Europy!” – powiedział prezydent Francji.

Stwierdził także, że rząd Beaty Szydło doprowadza do „izolacji” Polski na arenie międzynarodowej.

Polacy zasługują na coś lepszego niż rząd, który nie będzie w stanie wpłynąć na kierunek, w którym podąży Europa. (…) Polska zdecydowała się wystąpić przeciwko Europie w wielu sferach polityki unijnej” – dodał.

Emmanuel Macron podróżuje po Europie Środkowo–Wschodniej tworząc koalicję dla reformowania i dalszej integracji UE. Plan wizyty nie objął Polski, co jest widocznym znakiem, że prezydent Francji marginalizuje Polskę.

Odpowiedzieć postanowiła Beata Szydło w wywiadzie przeprowadzonym dla portalu wpolityce.pl:

„Przypominam Panu Prezydentowi Macronowi, że Polska jest takim samym członkiem UE jak Francja. Mamy takie same prawa jak Francja i inne kraje członkowskie i będziemy z nich korzystać dla dobra Polski i Polaków. Polska nie jest w konflikcie z żadnym z krajów UE, ani z nią samą” – podkreśliła premier.

„Doradzam Panu prezydentowi, aby zajął się sprawami swojego kraju, być może wtedy uda mu się osiągnąć takie same wyniki gospodarcze i taki sam poziom bezpieczeństwa swoich obywateli, jaki gwarantuje Polska. – powiedziała Beata Szydło. O przyszłości Europy nie będzie decydował Prezydent Francji, ani żaden inny przywódca indywidualnie, tylko wszyscy członkowie wspólnoty. Podpowiadam panu prezydentowi, aby był bardziej koncyliacyjny i nie rozbijał UE.” – dodała

„Być może jego aroganckie wypowiedzi wynikają z braku doświadczenia i obycia politycznego, co ze zrozumieniem odnotowuję, ale oczekuję, iż szybko nadrobi te braki i będzie w przyszłości bardziej powściągliwy. W sprawie pracowników delegowanych to Polska i Europa Środkowa broni zasad wspólnego rynku, a Francja poprzez swoje działanie próbuje demontować jeden z filarów UE.”– zakończyła Szef Rady Ministrów.

Portal, wpolityce.pl informuje, że są one cytowane m.in. we Francji, Hiszpanii, a nawet… w Pakistanie.

Do sprawy włączył się także minister SZ, Witold Waszczykowski:

„Polska nie jest izolowana. Dziś spotkałem się z sekretarzem generalnym NATO i ministrami spraw zagranicznych Turcji i Rumunii.” – oznajmił.

Posłanka PIS, Krystyna Pawłowicz nazwała Macrona „niedojrzałym narcyzem” i oskarżyła go oantypolskie działania w celach przypodobania się Niemcom:

Za pogardę wobec demokratycznej, wolnej Polski i dla wyborów Polaków były urzędnik byłego prezydenta Hollanda – …

Opublikowany przez Krystyna Pawłowicz na 25 sierpnia 2017

Poseł PIS, Arkadiusz Mularczyk na Twitterze ostrzegł Macrona bojkotem francuskich produktów w Polsce.

źródła: www.wprost.pl, wiadomosci.wp.pl, telewizjarepublika.pl, wmeritum.pl

16 KOMENTARZE

 1. Może jakieś kontrole z Sanepidu w Auchan, w LeroyMerlin i Carrefourze ostudzilyby Pana Młodego?
  Jak zabawa, to na całego.
  Pan Macron stracił okzaję, żeby siedzieć cicho.

 2. Poniżej link jak to Francja przyjęła, albo raczej wspierała przyjęcie Grecji do strefy euro pomimo, że Grecja nie spełniała warunków. Trzeba dobrze oglądać film, gdyż Francjia wychodzi z założenia, że silniejszy i większy może więcej. Francja również musiała nagiąć prawo wewnętrzne, odnośnie finansów, aby przystąpić do strefy euro. Wniosek jest taki, że popełnione błędy dużego, silnego członka EU, muszą płacić wszyscy. Brawo Polska, brawo My.

  https://www.youtube.com/watch?v=nVLSumzNFV8

 3. macron, ty francuska lewatywo, nie myl Europy z unią europejską. Wartości europejskie to wiara chrześcijańska, prawo rzymskie i zamiłowanie do prawdy – z nimi Polska nie ma problemów. Natomiast wartości unijne to komunizm, zboczeństwo i pogarda dla człowieka pod przykrywką tolerancji – i z tym Polska nie chce mieć nic wspólnego!

  • Mów za siebie, według mnie UE mimo swoich wad jest dla Polski wielkim sojusznikiem. Nie wiem co masz na myśli mówiąc „zboczeństwo”. Takie słowo nie istnieje. A, i w czym wg Ciebie objawia się ta „pogarda dla człowieka”?

 4. Wstyd mi ze mamy takich rządzących! i niestety sadząc po komentarzach również społeczeństwo. Najlepiej zamknąć granice i budować wielka Polskę dla polaków niestety ci Polacy nie potrafią chyba stworzyć nic pozytywnego wiec rekompensują sobie to budowaniem mitów o wielkiej Polsce najlepiej jak za Jagielonów, Wielkiego narodu, martyrologii historycznej i głupawego mesjanizmu niestety wykorzystują to rządzący do pozyskiwania sobie elektoratu i budowania poparcia politycznego kosztem własnego kraju i obywateli

  • A ciebie co ugryzło? Jeżeli porównać PiS (któremu nie zaprzeczam, iż można wiele zarzucić), a polityków Europy zachodniej, to zachód ma się dużo bardziej czego wstydzić. Polacy potrafią stworzyć wiele pozytywnych rzeczy, problem w tym, że dajemy się dzielić, o ile nie stoimy przed wspólnym wrogiem, to nie umiemy się jako naród zjednoczyć. I nie każdy, kto mówi o budowaniu wielkiej Polski to gamoń i ksenofob. Hasło „Polska dla Polaków” nie oznacza, że cudzoziemcy nie mają prawa tu mieszkać, chodzi o to, żebyśmy byli gospodarzami, a nie wasalami we własnym kraju. Mówienie o wielkiej Polsce wcale nie jest oznaką kompleksów, za Jagielonów byliśmy silnym państwem i również w dzisiejszych czasach mamy potencjał by nim być (o ile rząd się zmieni, z tym że nie na PO). Chociaż przyznam, że niektórym odbija, głosząc polskie mesjanizmy, oraz masz rację, że obecni rządzący wykorzystują retorykę patriotyczną do nabijania sobie poparcia.

  • Kosztem obywateli to rządziła poprzednia władze(afera za aferą i tworzenie warunków do rozkradania państwa). PiS może nie jest idealny, ale w porównaniu z opozycją to super ekipa(choć dużo błędów popełniają).

  • „niestety ci Polacy nie potrafią chyba stworzyć nic pozytywnego ”

   Aha czyli dla Ciebie to co budują Francja, Niemcy czy Szwecja jest wzorem do naśladowania. Zapraszam do tych krajów, żeby się przekonać co budują te kraje i na jakim poziomie jest u nich demokracja, wolność słowa oraz wiele innych rzeczy.

   Fakt rządom PiS można wiele zarzucić ale do rządy w/w krajów mogą się wiele nauczyć.

  • Jakiś zagraniczny polityk mówi, że Polska jest do d….

   Lepiej, żeby nasz rząd odpowiada:
   1. Masz, rację, postaramy się być mniej do d… – w świat idzie informacja, że nasz rząd jest podatny na naciski z zagranicy
   2. Tak jak premier Szydło. Bezlitośnie punktując gospodatkę Francji, bezpieczeństwo i sam poziom dyplomacji tego polityka. Makaron w tej sytuacji nie ma możliwości walki na argumenty, może jedynie powtórzyć swoje „ale wy się izolujecie”.
   (Osobiście bym jeszcze dodał, że wypunktowana została hipokryzja, zarzucanie nam dzielenia Europy podczas próby dzielenia Europy w wykonaniu Macrona, ale z tym się „totalna opozycja” nie zgodzi zapewne)

   Nie jestem za PiSem. Jakby rząd PO miał jaja tak odpowiedzieć komuś, kto mówi o naszym kraju takie rzeczy też bym pochwalił, nawet jakbym krytykował wszystko inne.

 5. Pieknie zalatwila Beata tego nadetego bufona. A jak popatrzec w te wytrzeszczone slepia Makrona, to widac w nich jakies szalenstwo – pewnie rozpacz z bezsilnosci i nieuniknionej podrzednosci w stosunku do Merkel ( w koncu na dodatek kobiety) i wszystkiego tego, co musi firmowac, bo tak kaza inni. Z drugiej strony jego zaangazowanie w sprawe najprawdopodobniej jest sowicie wynagradzane prze Sorosow i cala te tajna bande od rzadzenia – ale czy warto ja brac za cene totalnego zeszmacenia sie na forum swiatowym? Nie pamieta, co spotkalo Hollanda? Nie wie, jak sie znika w hanbie?…

 6. po raz kolejny widać o co tu chodzi! nie o żadne wartości tylko o to, że „Polska zdecydowała się wystąpić przeciwko Europie”. Boli go że mieliśmy odwagę powiedzieć NIE eurokratom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here