Burmistrz Wenecji o Islamskich Terrorystach. Skoro tak bardzo chcą się spotkać z Allahem to im to ułatwimy.

9
11597
Źródło: naTemat

Luigi Brugnaro, burmistrz Wenecji podczas spotkania z Policją wyjawił swój pomysł na bezpieczeństwo w mieście.

„Barcelona nie zapewniła swoim mieszkańcom bezpieczeństwa. My chcemy postąpić inaczej. Dlatego zapowiadam, że jeśli ktokolwiek wpadnie na plac świętego Marka albo jakiekolwiek inne miejsce w Wenecji z okrzykiem Allahu akbar! musi się liczyć z tym, że zostanie zastrzelony. Skoro tak bardzo chcą się spotkać z Allahem, to my im to ułatwimy” – oznajmił burmistrz Wenecji.

W Wenecji w marcu tego roku udaremniono atak terrorystyczny. Zatrzymani pochodzenia kosowskiego próbowali wysadzić  słynny Most Rialto. Znaleziono przy nich nagrania, jak ćwiczą, oglądając filmy instruktażowe terrorystów. Podsłuchano też rozmowy, w których mężczyźni chwalili zamachy w Londynie. Jedna z przechwyconych rozmów jasno wskazywała na obrany cel.

Luigi Brugnaro dodał także swoje zdanie o wierzeniach zamachowców:

„Mówią, że chcą spotkać się z Allahem, więc wyślemy ich prosto do niego bez konieczności zrzucania z mostu. Po prostu ich zastrzelimy” – podkreślił burmistrz.

Dario Nardelii, burmistrz Florencji, aby zaprotestować i zakpić z słów Luigi Brugnaro, podczas spotkania z włoskimi politykami zaczął krzyczeć „Allahu akbar!”. Nie spodobało się to opinii publicznej i włoski samorządowiec przeprosił i dodał, że jego zachowanie miało na celu tylko pokazać swój dystans wobec pomysłu burmistrza Wenecji.

Luigi Brugnaro znany jest ze swoich poglądów. Deklarował walkę z  brakiem kultury i chuligaństwem, i z napływem turystów (którzy są jednym z powodów wyludniania się Wenecji). Oświadczył także, że nie chce, aby w jego mieście odbyła się impreza środowisk LGBT pod nazwą Gay Pride, tłumacząc to, iż to „to bufonada i szczyt kiczu” dodając „niech to robią w Mediolanie albo pod własnym dachem”.

źródła: tvn24bis.pl, wprost.pl, o2.pl

9 KOMENTARZE

  1. W sumie te deklaracje stają się powoli nudne. Każdy chce walczyć, zaprowadzać porządek, pręży się i napina. I co? NIC. Gadać każdy może, a efektów nie ma. Ale gość przynajmniej zaistniał w mediach. +5 do lansu. Wybory u nich niedługo czy co?

  2. Z jednej strony wyobrażam sobie, jaki powstałby krzyk na całym świecie, ale z drugiej… Mam nadzieję, że gdy zrobi się już naprawdę groźnie (że ewentualny atak z zewnątrz będzie zaakceptowany przez ludzi, byle tylko zwiększyć bezpieczeństwo), to że po prostu padnie u nas rozkaz – każdy policjant, żołnierz, każdy mundurowy ma obowiązek wszystkie swoje kule wypłukać w świńskiej krwi i takie załadować do pistoletu… W sumie to ten ogólnoświatowy krzyk pomoże, bo każdy potencjalny terrorysta będzie o tym wiedzieć.

  3. Słowa dobre i potrzebne. Warto wykorzystywać każdą okazję, do jawnego sprzeciwu przeciw terroryzmowi. Natomiast wypowiedź Pana Brugnaro co do osób LGBT jest niesprawiedliwa i wykluczająca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here