Ograniczanie uprawnień w Androidzie

0
464
źródło: www.softonic.pl

Niestety obecnie wiele aplikacji wymaga wielu niepotrzebnych uprawnień. Taka aplikacja Facebook wymaga ponad 40 różnych uprawnień – w tym do modyfikowania kontaktów, nagrywania w dowolnym momencie dźwięku i filmu, czy modyfikowanie zaplanowanych wydarzeń. Czy jest sposób na ich zablokowanie na urządzeniu Android poniżej wersji 5? Tak, i jest on bardzo prosty.

Wystarczy, że ściągniemy aplikację SRT AppGuard, która w wersji bezpłatnej pozwoli na ograniczenie uprawnień do 2 aplikacji. Po zainstalowaniu wybieramy aplikację, której chcemy ograniczyć uprawnienia, postępujemy zgodnie z poleceniami na ekranie i po chwili możemy ograniczyć uprawnienia.

https://lh6.ggpht.com/W2iagDDyqLmdd-TZhC4X03PJsTE_ZBVHCIjdftnDaavrCBcdKstnIroBgMNC_sfQIA

Przykładowa aplikacja i ograniczona część uprawnień.

Polecam tą aplikację wszystkim, którzy dbają o swoją prywatność.

Czytelnikom, który chcieliby otworzyć nowe konto bankowe polecam stronę darmowy-powerbank.pl, dzięki której otrzymają całkowicie darmowego powerbanka lub pendrive.

Źródła:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tor_%28sie%C4%87_anonimowa%29
Źródła własne

========================================================

Niniejszy materiał stanowi twórczość czytelnika. Redakcja w imię pluralizmu i obiektywizmu publikuje treści czytelników niezależnie od tego czy się z nimi zgadza czy nie, a ocenę pozostawia czytającym.

========================================================

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here