Chiny wprowadzają sankcje dla Korei Północnej!

4
3960

Od wtorku,  tj. 14 sierpnia 2017 r. Chińska Republika Ludowa wprowadza zakaz importu węgla, stali, rudy żelaza, ołowiu oraz owoców morza z Korei Północnej. Niniejsza decyzja jest skutkiem postanowień wydanych przez Organizacje Narodów Zjednoczonych na początku sierpnia bieżącego roku.

Wprowadzone sankcje mają spowodować znaczne zmniejszenie wpływów Pjojangu. Prawdopodobna kwota, o którą zmniejszy się zysk Korei, to okolice jednego miliarda dolarów w skali roku.  Kluczowym elementem zakazu importu, niewątpliwie negatywnie rzutującego na pozostałości koreańskiej gospodarki jest zakaz importu węgla. Stanowi on bowiem główne źródło dochodu reżimu. Władze Chin podkreśliły jednak, iż powyższa decyzja nie zmienia ich polityki względem komunistycznego sąsiada oraz nie jest ona spowodowana napięciem na linii Donald Trump – Kim Dzong Un.

Źródło oraz szczegóły: www.bankier.pl

Zapraszamy do obejrzenia vloga na temat napięcia na linii USA – Korea i rozważań, czy może to doprowadzić do III Wojny Światowej – kliknij

4 KOMENTARZE

  1. Sankcje ze strony Chin ?
    Chinczyk myslal jak by tu wiecej zarobic -Biznes to Biznes -teraz Koreance beda musieli placici dwa razy tyle co dotychczas bo dostawy beda za posrednictwem przemytnikow defacto chinskich agentow .

    • proszę publikować własne vlogi jako osobne artykuły w sekcji vlogi – następny komentarz, który bez otworzenia linku nie wnosi treści merytorycznej będzie usuwany jako spam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here