Chip Zmieniający Ludzi – JUŻ JEST!

6
2125

Witam serdecznie w Spiskowych Teoriach i przypominam, że jest to seria rozrywkowa. Spiskowe Teorie omawiam tak jak są one przedstawione w źródłach i fakt, że je omawiam wcale nie oznacza, że w nie wierzę.

Dziś jednak mamy jednak wyjątkowo nietypowe źródła. Informacje o Chipie mogącym zmieniać ludzki organizm, a więc i ludzi pochodzą bowiem bezpośrednio od naukowców lub są niesamowicie dobrze zrobioną mistyfikacją.

Według tych źródeł (znajdują się na dole) naukowcy z Uniwersytetu Stanowego w Ohio skonstruowali chip, który jest w stanie niejako przeprogramować komórki żywych istot. Chip naniesiony na tkankę i zasilony ma mieć zdolność do wpływania na DNA komórek tak by same się przebudowały.

Podkreślane są szerokie zastosowania medyczne wynalazku takie jak:

 • Odbudowa zniszczonych części ciała.
 • Regeneracja uszkodzonych narządów.
 • Całkowite wyleczenie raka.

Naukowcy chwalą się udanymi eksperymentami na myszach. Pokazują gryzonie o tak zniszczonych łapkach, że nie były wstanie się poruszać. Po kuracji chipem część komórek w łapkach zwierząt miała samoistnie zmienić się tak, że powstały zupełnie nowe naczynia krwionośne. W efekcie myszki już po kilku tygodniach zaczęły normalnie chodzić.

W teorii super!

Do myślenia dają jednak zdania wypowiedziane nieco mimochodem, że dzięki nowej technologii naukowcy byli wstanie „wyhodować” u gryzoni komórki, które normalnie u nich nie występują. Mysz z ludzkim uchem na grzbiecie to nic nowego. Tego typu „obrazki” widzieliśmy już w filmach dokumentalnych z lat 90-tych o inżynierii genetycznej. Tu jednak jest mowa o modyfikacji już istniejącego organizmu, a nie zaprogramowaniu osobnika na etapie komórkowym. Teoretycznie w ten sposób otwarta jest, więc droga nie tylko do leczenia, ale i ulepszania organizmów. Ludzie mogliby wiec stawać się szybsi, silniejsi, inteligentniejsi, a może nawet nabywać cechy jakich wcześniej nie posiadali.

Pojawiaj się w tym momencie bardzo niepokojące wątpliwości.

 1. Trudno uwierzyć, że koncerny farmaceutyczne zarabiające krocie na leczeniu przewlekłych chorób nagle pozwolą na pojawienie się niemal uniwersalnego remedium na najbardziej dochodowe przypadłości z rakiem włącznie. Już prędzej wymyślą coś co uzależni ludzi od nowej technologii tak by pobierać od wszystkich stałe, np. miesięczne, opłaty – np. nagle okaże się, że kuracja wymaga przyjmowania specyfików gdyż inaczej komórki zaczynają się degenerować.
 2. Skoro można zmienić genetycznie komórki bo uleczyć organizm, to można w ten sam sposób indukować chorobę.
 3. Wątpliwe jest by technologia faktycznie umożliwiająca „nad ludzi” (szybszych, silniejszych, inteligentniejszych, zdrowszych itd.) była tania. To zaś będzie prowadzić to jeszcze większych dysproporcji społecznych – kto zatrudni „zwykłego człowieka” do pracy skoro będzie mógł zatrudnić „ulepszonego”, który będzie pracował 4x szybciej. W praktyce prowadzić to będzie do powstania EKONOMICZNEJ PRESJI na poddanie się modyfikacjom.

Więcej na temat we vlogu (kliknij)

Źródła:

Oraz artykuł: https://wexnermedical.osu.edu/blog/researchers-develop-regenerative-medicine-breakthrough

 

6 KOMENTARZE

 1. Fajny materiał, dobrze się słuchało zwłaszcza, że nawiązuje do mojego ulubionego cyberpunk-u. Temat dobrze omówiony jednak tylko z jednego punktu widzenia. Spojrzenie z innej perspektywy wymagałoby kolejnych 40 min 🙂 Mianowicie zakładając, że chipy już powiedzmy od 10-20 lat funkcjonują. Po pierwsze w zakresie chorób psychiatrii idealne rozwiązanie. Po drugie, powiedzmy za dodatkową opłatą wykupuszesz sobie opcje snu – sny na poziomie realnym. Komunikacja między chipami w połączeniu z ludzkim mózgiem….. telepatia. Teraz przykłady z historii. Pamiętacie lata 90 w Polsce? Ile mieliśmy oryginalnych oprogramowań, a ile było piratów? Polak potrafi. Z jednej strony mamy korporacje, a z drugiej ci mniej zamożni napewno będą korzystać z „alternatywnych” oprogramowań. Kolejny temat : terroryzm. To będzie naprawdę coś. Atak terrorystyczny na społeczeństwo zachipowane będzie miał nieograniczone możliwości. Od zombie, zaprogramowanych zabójców, zamachowców, pracowników urzędów….. (UEAGA) pracowników ministerstw, prezydentów, generałów, oficerów odpowiedzialnych za głowice z np atomicami brrrrrr. Na koniec jakie macie wyobrażenie np wojny, gdy żołnierze są zachipowani? Toż to temat rzeka, materiał na…. dobrą książkę sf.

  Ator, kolejna prośba, może inni przyłączą się do niej : iluminaci. Vlogi o dalszych ich rodach, grupa bilderberg, komisja trójstronna, polskie nazwiska, restauracja „Sowa i Przyjaciele”. Teorie? A może nie?

  Pozdrawiam.

  • Moim zdaniem, przy każdym tworzeniu nowej technologii powinno się równolegle tworzyć metody ich przeciwdziałania, właśnie dla ochrony ludzi.

   • Zdecydowanie, taki Musk ostrzega przed sztuczną inteligencją (SI/AI), bo jak będziemy działać metodą gaszenia pożarów, to już z nią nie wygramy.

 2. Kiedyś znajomy powiedział mi coś takiego: „właściwie to nie miałbym nic przeciwko temu, by ktoś wszczepił mi czip tłumiący agresję, o ile nie będzie robił nic więcej. Przecież i tak nie mam zamiaru nikogo krzywdzić.”
  W tym momencie załamałem się nad kolegą. Pomijam już fakt, iż nie miałby żadnej pewności, czy czip nie robi jednak czegoś więcej. Już sam fakt, że pozwala, aby jakieś ustrojstwo w głowie wpływało na jego myśli i zachowanie (choćby w mało istotny sposób) nie jest normalne, ale nie wiedziałem jak mu to wyjaśnić. Zresztą czy jest tu cokolwiek do wyjaśniania?

  • Taki chip daje nieograniczone możliwości, dla kontrolującego chipem. Wyobraź sobie sytuację, że jesteś producentem zwykłych, tanich herbatników. Przychodzi do Ciebie gość z propozycją, że za tydzień każdy będzie miał ochotę na Twoje ciastka. Cena ich idzie na maksa w górę, odpalasz dolę dla tego gościa i interes się kręci. Inna sytuacja. Jesteś nałogowym palaczem. Odpalasz kasę na to by nie palić i w prosty sposób rzucasz nałóg. Ale co na to korporacje nikotynowe. Kolejny układ. Ci co nie wydadzą na rzucenie palenia będą mieli potrzebę palenia trzy razy więcej. Świat stanie na głowie. Cyberpunk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here