Lekarz mówił niewygodną prawdę o szczepionkach! Ma zakaz wykonywania zawodu!

79
34049

Zapewne każdy z Was słyszał o ruchach antyszczepionkowych. W tym artykule jednak nie chciałbym się skupiać na samych szczepionkach, a na sprawie dr nauk medycznych Jerzego Jaśkowskiego, któremu to za mówienie niewygodnych faktów o szczepieniach Okręgowa Izba Lekarska przyznała zakaz wykonywania zawodu! Ale zacznijmy od początku.

http://46bah7dkfu-flywheel.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2016/12/jj-jerzy-jaskowski-fot-fb.jpg

Dr Jerzy Jaśkowski zapewne jest znany każdemu kto kiedykolwiek interesował się tematem szczepionek. W internecie można natrafić na masę jego bardzo kontrowersyjnych publikacji krytykujących m.in. rząd, edukacje czy szczepionki (zainteresowanych odsyłam do źródeł) oraz kilka książek, m.in. sagę: „Szczepienia. 300 lat oszustw„. Na wzrost popularności doktora bez wątpienia przyczynił się cykl wykładów pt. „Świat jest inny”, które można oglądać na YouTube.

To, że antyszczepionkowcy są „gnojeni” na każdym kroku nie podlega wątpliwości, nie inaczej jest z dr Jaśkowskim. W internecie można przeczytać wiele negatywnych komentarzy na jego temat, spośród których słowo „szaleniec” jest chyba najłagodniejsze. Nawet uczelnia, na której dr. pracował przez wiele lat, odcięła się od niego. Jednak o zawrót głowy przyprawia to co wydarzyło się na dniach, kiedy to Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku zawiesiła prawo do wykonywania zawodu dr. n. med. Jerzemu Jaśkowskiemu.

„Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej zawiesił prawo wykonywania zawodu lekarza dr Jaśkowskiemu . Na szczęście Jaśkowski jest na emeryturze i nie musi uprawiać zawodu ale pracował za DARMO w stowarzyszeniu które pomaga osobom chorym NIEODPŁATNIE. Zbieramy na proces sądowy przeciwko Izbie Lekarskiej .” taka informacja, 8 sierpnia, pojawiła się pod filmem na którym dr krytykował szczepionki. Jest to pierwszy tego typu przypadek w Polsce. Jaki będzie tego efekt tego jawnego uderzenia w wolność słowa? Wielu lekarzy sprzeciwiających się szczepieniom może się w tej sytuacji obawiać zniszczenia całej swojej kariery.

W tym momencie warto wspomnieć o jednym: dr. Jaśkowski mówił o samych faktach, których nikt nawet nie próbował podważyć. Zresztą, przypadki kiedy w mediach odbywały się debaty o szczepionkach, gdzie naprzeciwko siebie stają dwaj lekarze, można liczyć na palcach jednej ręki. Dziwnym trafem antyszczepionkowcy jeśli są zapraszani do TV to dyskutują z psychologami czy urzędnikami, rzadko jednak przeciwko prawdziwym lekarzom. Świetnym przykładem jest Jerzy Zięba, który w programie „Skandaliści” rozmawiał o medycynie z Panią psycholog i studentami, „dziwnym zbiegiem okoliczności” żaden lekarz nie palił się do polemiki.

Pragnę zaznaczyć jedno, nie jestem antyszczepionkowcem tylko jasno sprzeciwiam się łamaniu wolności słowa. Bo jak można karać kogoś za mówienie faktów?

Na końcu pragnę też przypomnieć że na kanale Wideoprezentacje, znaleźć możecie kilka vlogów na temat szczepień, oto jeden z nich:

Źródła:

http://educodomi.blog.pl/piorem-dr-jj/ Tutaj można znaleźć m.in. artykuły dr Jerzego Jaśkowskiego.

http://kochanezdrowie.blogspot.co.at/2017/08/oil-zawiesia-prawo-wykonywania-zawodu.html

https://podyplomie.pl/medical-tribune/27896,mobilizacja-wiedzy-kontra-demonstracja

 

Leon

========================================================

Niniejszy materiał stanowi twórczość czytelnika. Redakcja w imię pluralizmu i obiektywizmu publikuje treści czytelników niezależnie od tego czy się z nimi zgadza czy nie, a ocenę pozostawia czytającym.

========================================================

79 KOMENTARZE

 1. Gdzie są politycy żeby pomóc temu człowiekowi… Tak wszyscy pięknie mówią i obiecują
  Pani Szydło prosze pomóc temu człowiekowi i zająć sie tą sprawą osobiście !!! Jest pani premierem ma pani władze

 2. Sprawa doktora Jaśkowskiego nasuwa mi na myśl księdza Jacka Międlara, któremu za głoszenie niewygodnych rzeczy również zabroniono wykonywania zawodu (jeżeli można tak to ująć). Pamiętam też coś o naukowcach, którzy mieli kłopoty za podważanie wpływu człowieka na globalne ocieplenie. Do czego ten świat zmierza, w każdej dziedzinie życia panuje jakaś „jedna słuszna” ideologia.

 3. Uwielbiam słuchać dr Jaśkowskiego. Tylko kwestią czasu były szykany na tego człowieka! No i się doczekaliśmy. Podobnie pan Bednarz i jego niewygodny temat zagranicznych adopcji. Mam nadzieję że panom nagle się zdrowie nie pogorszy!

 4. Szkoda człowieka. Człowiek inteligentny, z dużą praktyczną wiedzą dlatego, że jest niepozorny musi ponieść konsekwencje. Przykre to. PiS jest winna ustawie o obowiązkowych szczepieniach – jeśli się mylę, to mnie poprawnie – to mu nie pomogą. Temat szczepionek, przemysłu medycznego przypomina układy z bankami. Jest nie do ruszenia.

 5. U nas jak widać jeszcze nie stosują metody „albo zamilkniesz albo zginiesz” tak jak w stanach. Tam w dziwnych okolicznościach giną ludzie którzy mają odwagę by mówić prawdę, albo ludzie którzy szkodzą interesom światowych karteli i finansjery…

 6. Bardzo dobrze, że dostał zakaz wykonywania zawodu za rozsiewanie szkodliwych fałszywych informacji. Nie stoi za tym żaden spisek, Big Pharma itd. Lekarz powinien opierać się na faktach naukowych, a nie swoich domysłach. Jakby propagował dopalacze, argumentując to rzekomym wpływem koncernów tytoniowych na wyniki badań o ich szkodliwości, aby ludzie nie brali dopalaczy zamiast palić papierosy, to byście też stwierdzili, że to łamanie wolności słowa ?

   • Nie jestem lekarzem i się nie znam (podobnie jak ty, ale chyba o tym zapominasz), ale jeśli (ważne, jeśli) dodają tam aluminium czy cokolwiek innego to raczej nie w celu przejęcia władzy na światem, tylko jest ku temu jakiś normalny powód.

    Druga sprawa, ten link prowadzi do strony ,,Prawda o szczepionkach”, już po samej nazwie widać, że ten serwis chce udowodnić pewną tezę, jest nieobiektywny, przez co z całą pewnością nie jest wiarygodnym źródłem (przejrzenie kilku innych artykułów to potwierdza).

     • Tylko że mleko matki jest wydalane przez wątrobę mądralo, co spała na biologii, a szczepionka omija układ wydalniczy i trafia wprost do mózgu !

     • „Mleko matki również zawiera aluminium, ale podobnie jak w szczepionkach taka ilość jest nieszkodliwa” ha, ha, co za dyletanctwo i nie znajomość tematu i jeszcze chce dyskutować!!! „Wchłanianie aluminium z przewodu pokarmowego jest niewielkie i zwykle waha się w zakresie 0,1-0,4% , natomiast aluminium wstrzyknięte prosto do krwiobiegu wchłania się w 100 % przyjmuje się że w pierwszych 6 miesiącach życia ekspozycja na aluminium wynosi z mleka matki ok.40 mcg. , a ze szczepionek wg. kalendarza szczepień w Polsce 4000 mcg. bez komentarza.

    • „Interesy i dobro jednostki powinny być stawiane ponad wyłącznym interesem nauki lub społeczeństwa” – Powszechna Deklaracja w sprawie Bioetyki i Praw Człowieka UNESCO. Oznacza to, że nikt nie może być zmuszony do zaszczepienia, żeby chronić innych!

   • Marek79 mówisz o faktach naukowych a podajesz linka do strony na poziomie tajnearchiwawatykanu. Zabiło 1 dziecko, a ocaliło 250 tysięcy.

 7. Tak Kacperku, czyli popierasz wolność słowa w wersji północno koreańskiej! Brawo, pp prostu ręce opadają! Jakby mówił nieprawdę to każdy koncern może go przecież pozwać do sądu, niech ma prawo się bronić, ale tu widać zastosowano metodę sądu kapturowego!

  • Poczytałem trochę z linku z źródeł pod artykułem. Nacechowanie emocjonalne, brak obiektywizmu, dezinformacja.

   Gdyby policjant wyznawał ideologię anarchistyczną i np. w wywiadach telewizyjnych nakłaniał do łamania prawa i robienia co nam się żywnie podoba, też coś by go za to spotkało, i to nie są metody północnokoreańskie.

 8. To już kolejny artykuł, gdzie interia zaczyna „odkrywać” rzeczywistość. Cóż to się stało, że nagle zaczęto pisać o niewygodnych dla wielu koncernów rzeczach.Jak dla mnie oznacza to jedno, boimy się prezesa i jego pogróżek nt. mediów (lepiej udawać bezstronnego)…. bo jeśli dobrze kojarzę, interia jest własnością…. niemiecką!?

 9. Co za brednie, ruchy proepidemiczne prowadzą świat do zagłady. Ironicznym jest fakt, że powstały wraz z pierwszą szczepionką – najpierw ta ciemnota twierdziła, że szczepionki spowodują rośnięcie krowich rogów, że są wytworem Szatana, a ich używanie jest niezgodne z Biblią. Teraz to wyewoluowało w te komiczne twierdzenia. Szkoda słów, polecam do zaznajomienia się z fachową literaturą, a nie tylko twierdzeniami proepidemików.

  • Ruchy „proepidemistyczne” – to coś takiego w ogóle istnieje? Ty i Kacper macie poprzewracane we łbach, albo trollujecie. Właściwie to nawet nazwa ruchy antyszczepionkowe jest niewłaściwa, bo większości tych ludzi nie chodzi o zlikwidowanie szczepień, tylko o danie ludziom wyboru czy chcą się szczepić, na co się szczepić, oraz na co ich dzieci powinny być szczepione.

   „szczepionki spowodują rośnięcie krowich rogów, że są wytworem Szatana, a ich używanie jest niezgodne z Biblią” – kto niby tak twierdzi? Słowo jakiegoś świra ma reprezentować normalnych ludzi protestujących przeciwko przymusowi szczepień?

   • @RireStormPL
    Primo, nie „proepidemistyczne” a „proepidemiczne”, czyli dążące swoimi działaniami do wywołania epidemii, co tak BTW dzieje się już np. w Rumunii: http://www.tvp.info/29450897/epidemia-odry-w-rumunii-zmarlo-juz-siedemnascie-osob
    Dalej, najpierw sobie poczytaj o historii szczepionek oraz ich samych: http://krytykapolityczna.pl/kraj/krotka-historia-ruchow-antyszczepionkowych/

    Niezmienne jest to, że dla antyszczepionkowców nie ma znaczenia fakt, że kontrargumenty naukowe na ich zarzuty wyraźnie wskazują na wysoce pozytywne oddziaływanie powszechnych szczepień. Twarde, rzetelne, udowodnione dane zwykle nie znajdują oddźwięku wśród ludzi niechętnych szczepieniom.
    oraz ten artykuł: http://mitologiawspolczesna.pl/dlaczego-historia-ruchow-antyszczepionkowych-nas-interesowac-bardziej-niz-ostrzezenia/

    Polecam też tę stronkę: http://stopstopnop.pl/ (są tam wszystkie obalone mity dot. proepidemików).

    „Słowo jakiegoś świra ma reprezentować normalnych ludzi protestujących przeciwko przymusowi szczepień?”
    To jak widać powyżej w artykułach, nie są słowa świra, a być może słowa przodków dzisiejszych antyszczepów.

    „Właściwie to nawet nazwa ruchy antyszczepionkowe jest niewłaściwa, bo większości tych ludzi nie chodzi o zlikwidowanie szczepień, tylko o danie ludziom wyboru czy chcą się szczepić, na co się szczepić, oraz na co ich dzieci powinny być szczepione.”
    Zaprzeczasz samemu sobie: jaka wolność? Umożliwi to antyszczepom rezygnację ze szczepień, ot tyle. Już TERAZ mamy zarówno obowiązkowy pakiet szczepień, jak również szczepienia NIEOBOWIĄZKOWE. Te można sobie zrobić albo NIE. Czy to tak trudno zrozumieć?

    • PO PIERWSZE PRZECZYTAJ KOMENTARZ, KTÓRY ZAMIEŚCIŁEM NA KOŃCU.
     Mógłbym zamieścić linki do materiałów z „twardymi danymi” o szkodliwości NADMIERNEGO stosowania szczepień, ale coś czuję, że ciebie nic nie przekona. Obejrzałem sobie ten komiks oraz blog o historii antyszczepionkowców i powiem ci, że już sama forma narracji pachnie mi propagandą. Nie porównuj dzisiejszych ludzi z XIX wiecznymi protestującymi, którzy nie mieli zielonego pojęcia czym są szczepionki.

     Dlaczego zaprzeczam sam sobie? „Już TERAZ mamy zarówno obowiązkowy pakiet szczepień, jak również szczepienia NIEOBOWIĄZKOWE. Te można sobie zrobić albo NIE.” – Ale tych obowiązkowych już nie można sobie „zrobić jub nie”, człowiek jest traktowany jak bydło, bo bydło też nie decyduje co mu się wciśnie do krwioobiegu, tylko jego właściciel. Ale kwestia wolnościowa nie jest tu najistotniejsza. Przeczytaj co napisałem na dole i jeśli do tej pory cięnie przekonałem, to już daje sobie spokój.

     • Akurat te informacje, które zamieściłem są przedstawione obiektywnie w formie naukowych opracowań zarówno dot. historii antyszczepów, jak i najważniejszych ich przekłamań.

      Popatrzmy na artykuł, pod którym piszemy. Samy tytuł sugeruje czytelnikowi, co ma myśleć: „Lekarz mówił niewygodną prawdę o szczepionkach!”
      Jaką prawdę? Tego w tekście, nie ma – to clikbait, do tego fałsz. Dalej w tekście: ” za mówienie niewygodnych faktów o szczepieniach Okręgowa Izba Lekarska przyznała zakaz wykonywania zawodu! ” Jakich niewygodnych faktów? Znowu nie ma nic konkretnego.
      Zamiast faktów mamy opinię: „To, że antyszczepionkowcy są „gnojeni” na każdym kroku ” „Dziwnym trafem antyszczepionkowcy jeśli są zapraszani do TV to dyskutują z psychologami czy urzędnikami, rzadko jednak przeciwko prawdziwym lekarzom.”
      „Świetnym przykładem jest Jerzy Zięba” Zięba? Człowiek bez wykształcenia medycznego (podejrzewam, że inżyniera też nie ma) ma dyktować, co jest dobre, a co złe?
      „Pragnę zaznaczyć jedno, nie jestem antyszczepionkowcem” Jakoś po samym tytule + wyżej wymienionych rzeczach można mieć kompletnie inne odczucie.

      „PO PIERWSZE PRZECZYTAJ KOMENTARZ, KTÓRY ZAMIEŚCIŁEM NA KOŃCU.” Niby dlaczego? Odnoszę się do tego komentarza, pod którym piszę, a nie do jakichś innych? To odwracanie kota ogonem, ale ok – zajrzę tam.

      „Mógłbym zamieścić linki do materiałów z „twardymi danymi” o szkodliwości NADMIERNEGO stosowania szczepień, ale coś czuję, że ciebie nic nie przekona.”
      Nie ma czegoś takiego :/

      „Nie porównuj dzisiejszych ludzi z XIX wiecznymi protestującymi, którzy nie mieli zielonego pojęcia czym są szczepionki.”
      Na jakiej podstawie uważasz, że dzisiejsi ludzie mają większą wiedzę na temat szczepionek niż wtedy? To znowu OPINIA, a nie fakt.

      „Ale tych obowiązkowych już nie można sobie „zrobić jub nie””
      Jeśli są przeciwwskazania co do szczepień, to się je odracza przez lekarza na dany okres.
      Kto niby miałby decydować, na co się zaszczepić, jeśli nie kadra medyczna? Skąd jakaś „Karyna” miałaby wiedzieć, co jest dobre dla dziecka, a co nie? Jeśli nie posiada wykształcenia w tym temacie?
      „Ale kwestia wolnościowa nie jest tu najistotniejsza.” Nie zasłaniaj się krzywym spojrzeniem na sprawy wolnościowe. Nie rozumiesz tego po prostu: czy obecnie masz prawo wybudować dom według własnego widzi-mi-się? NIE, musisz mieć zrobiony przez architekta plan, geolog musi sprawdzić grunt itd. Czy to ograniczenie wolności? NIE Podobnie jest ze szczepieniami.

      Druga kwestia, skoro według Ciebie nadwyżka szczepień jest zła, to dlaczego nie chorują wszyscy, co się zaszczepili? Czy to nie podejrzane? Może to nie jest winna szczepionka, a wadliwy już na starcie organizm?

      Wracając jeszcze do tych krowich rogów, „„szczepionki spowodują rośnięcie krowich rogów, że są wytworem Szatana, a ich używanie jest niezgodne z Biblią” – kto niby tak twierdzi? Słowo jakiegoś świra ma reprezentować normalnych ludzi protestujących przeciwko przymusowi szczepień?” chcesz powiedzieć, że ruchy antyszczepów są świrusami? Odważne, ale pierwsze mądre stwierdzenie

     • No, no, no tyle oskarżeń, że aż nie wiem do czego się odnieść jako pierwszego. To może zaczniemy od początku:
      Piszesz, że nie wymieniłem żadnych niewygodnych faktów o szczepionkach, to fakt. W tekście nie ma ani słowa o tym dlaczego (niektóre) szczepionki są złe, ale za to napisałem coś innego: „W internecie można natrafić na masę jego bardzo kontrowersyjnych publikacji krytykujących m.in. rząd, edukacje czy szczepionki (zainteresowanych odsyłam do źródeł)”. Chyba nie oczekiwałeś, że będę tu wymieniał argumenty dlaczego (niektóre) szczepionki są złe? W końcu artykuł był o zawieszeniu prawa do wykonywania zawodu dla dr. Jerzego Jaśkowskiego, a nie o samych szczepionkach. W źródłach jest prawie godzinny materiał poświęcony szczepieniom + w tej serii znaleźć można duuużo filmów o podobnej tematyce. Ale dobrze oto dlaczego uważam, że szczepionki wcale nie są takie dobre:
      -zawierają substancje szkodliwe (np. Aluminium, rtęć czy formaldehyd)
      -szczepionka przeciw grypie ma bardzo niską skuteczność. A co do grypy, czytałeś pewnie o „hiszpance”, grypie wywołanej przez wirusa H1N1. Ciekawym jest to, że jako pierwsi chorowali amerykańscy żołnierze, krótko po zażyciu szczepionki, ciekawe….
      -szczepienie małych dzieci przeciwko tężcowi. Panuje przekonanie, że dziecko przy porodzie może zarazić się tężcem, zgadza się ale tylko przy niezachowaniu odpowiedniej higieny. Większość dzieci rodzi się w szpitalu, a nawet jeśli, z różnych przyczyn, dziecko urodzi się w domu to każdy rodzic, który chce dobrze dla swojego dziecka zapewni mu najczystsze warunki na jakie go stać.
      -to, że szczepionki podawane są niemowlaka w czasie pierwszej doby po urodzeniu.
      Argumentów jest masa, ale po pierwsze artykuł nie dotyczył wprost tego, a po drugie ja sam nie czuję się odpowiednią osobą aby odpowiadać na takie pytania, są ludzie którzy mają, w tym temacie, większą wiedzę ode mnie.
      „antyszczepionkowcy są „gnojeni” na każdym kroku ” to zdanie nazywasz opinią, NIE, TO JEST FAKT.
      „Zięba? Człowiek bez wykształcenia medycznego (podejrzewam, że inżyniera też nie ma) ma dyktować, co jest dobre, a co złe?” klasyczny argument wszystkich sceptyków, nie mamy argumentów? OBRAŹMY KOGOŚ. To, że ktoś nie ma dopisku „mgr” lub „dr” przed nazwiskiem nie znaczy, że jest głupi. Są ludzie, którzy nie mają wykształcenia medycznego, a znają się na niej lepiej niż niejeden lekarz. Tak samo są poloniści którzy potrafią rozwiązać skomplikowane zadania matematyczne, co w tym złego? Tytuł naukowy nie oznacza nieomylności.
      Nie będę komentował reszty twojej wypowiedzi, bo nie tyczy się mnie. Zostawię tą przyjemność innym 😉

     • Leon – omówię po kolei wszystkie myślniki z twoimi argumentami.

      1. Tak, w szczepionkach (nie wiem czy we wszystkich) jest aluminium itd., ale w nieszkodliwych dawkach, są tam po to, aby wzmocnić efekt szczepionki i przedłużyć działanie.

      2. Co do niskiej skuteczności szczepionki przeciw grypie: z Wikipedii – ,,Skuteczność szczepionki u ludzi w podeszłym wieku, którzy są najbardziej narażeni na grypę, jest najmniejsza; średnia skuteczność w wieku 65 lat wynosi 40–50%” – czyli u młodszych ta skuteczność jest jeszcze większa i na pewno nie jest ,,bardzo niska”.

      3. O tężcu możesz poczytać tutaj: https://www.unicef.pl/Co-robimy/Aktualnosci/Tezec-noworodkowy-cichy-zabojca

      Od siebie dodam, że nawet jeśli tężcem ciężko się zarazić, to nie bez powodu nazywają go w tekście ,,cichym zabójcą” i raczej lepiej się zaszczepić.

      4. Tu nie za bardzo rozumiem, o co ci chodzi, dzieci szczepi się po urodzeniu, bo im dłużej by zwlekano tym większe ryzyko zarażenia jakąś chorobą.

      Myślę, wyczerpałem temat.

    • 1.Mówisz, że szczepionki zawierają substancje szkodliwe ale w niegroźnych dawkach… to dziwne bo ja słyszałem wręcz odwrotną tezę. Pamiętajmy też o skażonych szczepionkach, np. szczepionka przeciw polio w której to znajdował się wirus sv40. Zresztą w Stanach Zjednoczonych istnieje specjalny sąd który zajmuje się wypłacaniem odszkodowań po nieoczekiwanych powikłaniach poszczepiennych. Tak więc „medycyna” de facto sama przyznaje, że szczepionki nie są w 100% bezpieczne.
     2. 50% to i tak cholernie mało. Zresztą jakoś nie wierzę danym z wikipedi…
     3.Tak jak napisałem: ryzyko, że dziecko zachoruje na tężec jest zerowe jeśli urodziło się w sterylnych warunkach. Proszę bardzo jeśli ktoś chce szczepić dzieci gdzieś pośrodku Afryki, nie mam z tym problemu, ale dlaczego robimy to w krajach tj. Polska?
     4.Dla układu immunologicznego noworodka sam poród to wielki wysiłek, a co dopiero bombardowanie go masą szczepionek mogących (i nawet lekarze temu nie zaprzeczają) wywołać niepożądane odczyny?
     Naprawdę polecam obejrzeć film który znajduje się w opisie. Ja sam nie uważam się za jakikolwiek autorytet w tej kwestii. W większości powtarzam po prostu frazesy zasłyszane bądź przeczytane u innych.

     • 1. Gdzie to przeczytałeś, jeśli można wiedzieć ?

      Tu możesz poczytać o samym aluminium i jego roli oraz bezpiecznych dawkach:
      http://zaszczepsiewiedza.pl/aktualnosci/aluminium-w-szczepionkach-fakty-i-mity/

      A tu generalnie czym jest adiuwant: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Adiuwant_(immunologia)

      Tak, kiedyś jakieś szczepionki miały wadę, więc wszystkie są złe.

      2. 50% dla osób 60+, normalnie dużo więcej. Dla 70+ jest tylko 15-30%, więc dla dzieci pewni z 70%.

      Co do niewiarygodności danych z Wikipedii: No cóż, wikipedia to wiarygodne źródło, danym z Encyclopedia Britannica też można nie ufać jeśli przeczą twoim poglądom, ale to nie jest najlepszy pomysł.

      3. Na tężec można zachorować nie tylko w momencie urodzenia, ale przez całe życie (szczepionki temu przeciedziałają)

      4. Istnienie czegoś takie jak NOP-y nie jest żadną tajemnicą, nawet WHO o tym mówi i w Polsce jest system monitorowania tego. Każdy lek ma jakieś ewentualne rzadkie i wynikające z nieprawidłowego podania, uczulenia na jakiś składnik itp. skutki uboczne, ale to nie znaczy, że należy umrzeć na daną chorobę, bo lek ma skutki uboczne.

     • 1. Gdzie to przeczytałeś, jeśli można wiedzieć ?

      Tu możesz poczytać o samym aluminium i jego roli oraz bezpiecznych dawkach:
      http://zaszczepsiewiedza.pl/aktualnosci/aluminium-w-szczepionkach-fakty-i-mity/

      A tu generalnie czym jest adiuwant: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Adiuwant_(immunologia)

      Tak, kiedyś jakieś szczepionki miały wadę, więc wszystkie są złe.

      2. 50% dla osób 60+, normalnie dużo więcej. Dla 70+ jest tylko 15-30%, więc dla dzieci pewni z 70%.

      Co do niewiarygodności danych z Wikipedii: No cóż, wikipedia to wiarygodne źródło, danym z Encyclopedia Britannica też można nie ufać jeśli przeczą twoim poglądom, ale to nie jest najlepszy pomysł.

      3. Na tężec można zachorować nie tylko w momencie urodzenia, ale przez całe życie (szczepionki temu przeciedziałają)

      4. Istnienie czegoś takie jak NOP-y nie jest żadną tajemnicą, nawet WHO o tym mówi i w Polsce jest system monitorowania tego. Każdy lek ma jakieś ewentualne rzadkie i wynikające z nieprawidłowego podania, uczulenia na jakiś składnik itp. skutki uboczne, ale to nie znaczy, że należy umrzeć na daną chorobę, bo lek ma skutki uboczne.

      Jeśli ten komentarz pojawi się dwa razy, to przepraszam, ale tamten się nie pokazuje i wrzucam jeszcze raz

     • 1. „Słyszałeś” argument anegdotyczny nie jest argumentem
      2. „nie wierzę” opinia, nie fakt
      3. Nie zawsze zachowywane są warunki sterylne. Lepiej zapobiegać niż leczyć
      4. Nie bombarduje się noworodka, tylko jego system immunologiczny.
      Polecam zapoznać się z fachową literaturą, a nie filmami, które każdy może nakręcić. Powtarzanie głuchych frazesów prowadzi do ataków nieuzasadnionej paniki. Pozdrawiam

 10. Zakaz wykonywania zawodu jest powszechna forma represji dla łąkarzy którzy próbują myśleć samodzielnie ci którzy są przeciw temu stadu wilków staja się niczym bezbronna owieczka.

  OIL zajmuje się takimi przypadkami zamiast zająć się lekarzami którzy w skutek zaniedbania lub rutyny doprowadzają kogoś do trwałego kalectwa, lub śmierci, a co z lekarzami którzy zajmują się wystawieniem lewych świadectw lekarskich gdzie jest wtedy OIL.
  Dr Jerzy Jaśkowski wdepnął w mrowisko nawet jeśli wyciągnie z niego nogę to tak mrówki rozejdą się po jego ciele i będą gryzły dotkliwie aż do momentu w którym przestanie być jakimkolwiek zagrożeniem dla nich i całej farmaceutycznej korporacji, która wspólnie z lekarzami robi co tylko chce i jedyne co się liczy to sprzedaż.
  a lekarze wabieni lukratywnymi profitami od sprzedaży proponowanych przez koncerny leków jedzą im z reki niczym niepełnosprawni umysłowo ,zatracając to co jest ideą ich pracy.

    • „podpieram się wiarygodnymi źródłami”
     zaliczasz do nich krytykę polityczną i stronkę proszczepionkową (jednocześnie negując antyszczepionkową że to ch.j nie źródło)
     Gratulacje 🙂
     Coś jak tvn mówi prawde / nie to tvp mówi prawdę

     Merytoryczne blabla – co tam jest w tych szczepionkach to wie producent i ew. laboratoria które badały

     Co do grypy ja osobiście miałem najgorszą w w życiu dzień po szczepieniu przeciw grypie. Monitorują NOP ? – tzn miałem iść gdzieś to podać 🙂 ?

     Miałem też wszelkie szczepienia jako dzieciak – pamiętam że sprawdzali wtedy czy szczepić czy nie próbką – teraz walą od razu. Nie mogę stwierdzić że coś mi się stało – tak samo twierdzenie, że się czymś tam nie zaraziłem bo byłem szczepiony – też nie jest do zweryfikowania

     Są NOPy, ale znacznie częściej nic się nie dzieje

     Więc kurde głupie pierdolenie – nakazu nie powinno być i tyle. Niech się szczepią ci co chcą a ci co nie niech się nie szczepią

 11. Nie twierdzę, że szczepionki nie pomagają, ale zdajcie sobie sprawę, że każda szczepionka (tak samo jak każde lekarstwo) wywołuje mniejsze, czy większe skutki uboczne, zatem przyjmując dużo szczepionek owe skutki uboczne się kumulują. Ale firmy farmaceutyczne to nie obchodzi, one chcą po prostu opchnąć swój produkt w jak największej ilości.

  Gdyby była dobrowolność szczepień, to firmy musiałyby starać się o klienta, a ich szczepionki musiałyby być bezpieczne i skuteczne. Natomiast gdy istnieje przymus szczepień, to wystarczy, że taka firma da w łapę urzędasowi, ten wymyśli że wybuchła jakaś epidemia (jak to było np. z ptasią grypą) i dawaj szczepić ludzi, bez pytania, jak bydło. Po co się starać nad skutecznością i bezpieczeństwem szczepionek, jak i tak ludzie będą musieli to wziąć. A jak jakieś dziecko dopadnie autyzm, to nie firma poniesie tego konsekwencje.

  • ” zdajcie sobie sprawę, że każda szczepionka (tak samo jak każde lekarstwo) wywołuje mniejsze, czy większe skutki uboczne, zatem przyjmując dużo szczepionek owe skutki uboczne się kumulują.”
   Kłamstwo. Każda szczepionka jest inna, ma różny skład, a ty kwalifikujesz je jako „jeden lek”. To tak nie działa.

   „Gdyby była dobrowolność szczepień, to firmy musiałyby starać się o klienta, a ich szczepionki musiałyby być bezpieczne i skuteczne.”
   A teraz nie są? To dlaczego nie ma masowych zgonów po szczepieniach? Poza tym każda szczepionka jest badana przed dopuszczeniem na rynek. Następna kwestia, szczepionka to nie jest sprzęt AGD, gdzie będzie się różnił zastosowanymi materiałami czy jakimiś właściwościami.
   Szczepionka na X musi mieć czynnik Y stymulujący przeciwciała oraz środek konserwujący Z. Gdyby robiły je różne firmy, to ich skład byłby wręcz identyczny.

   „Natomiast gdy istnieje przymus szczepień, to wystarczy, że taka firma da w łapę urzędasowi, ten wymyśli że wybuchła jakaś epidemia (jak to było np. z ptasią grypą) i dawaj szczepić ludzi, bez pytania, jak bydło. ” To nie jest argument merytoryczny, tylko równia pochyła + kłamstwo + opinia. Jakoś jedyną osobą przyłapaną na łapówkach w środowisku szczepionkowym był Wakefield.

   „A jak jakieś dziecko dopadnie autyzm, to nie firma poniesie tego konsekwencje.”
   Nie ma żadnego naukowego dowodu na wystąpienie autyzmu po szczepionce. Nie ma takiej korelacji między tymi zdarzeniami. To jest coś takiego: idę do sklepu po bułki, kupuję je i wracając potrąca mnie samochód. Czy to znaczy, że zakup bułek powoduje wypadki samochodowe? NIE Podobnie jest ze szczepionkami i autyzmem – nie ma ŻADNYCH DOWODÓW na potwierdzenie takiej zależności.
   BTW autyzm jest chorobą GENETYCZNĄ. Jego odmiany mogą się także pojawić podczas niedotlenieniu niemowlaka podczas porodu. To, że ta choroba GENETYCZNA uwidacznia się w okresie szczepień, o niczym nie świadczy. Nota bene Japończycy specjalnie przeprowadzili eksperyment, wycofując szczepienia noworodków i niemowlaków, a autyzm i tak się pojawiał w populacji!

   • Qwerty ale jesteś do tylu a próbujesz się wymądrzać. Autyzm ma podłoże genetyczne. Badania w USA potwierdziły, że 90% dzieci z autyzmem ma polimorfizm genu MTHFR. Co to oznacza? M.in zaburzenia metylacji w organizmie. W niesprzyjającym okolicznościach, przy kumulacji różnych toksyn, szczepionka może być gwoździem do trumny. Znam dziecko, z polimorfizmem MTHFR, które w wieku 9 lat, po dawce przypominającej szczepionki MMR (odra,świnka,różyczka) zaczęło przejawiać cechy autystyczne. Z polimorfizmami jest jak z kulą śnieżną, którą się toczy. Z każdym pokoleniem niekorzystnych mutacji jest coraz więcej. Obecne pokolenie ma przechlapana. Zapytaj się nauczycieli co się dzieje z dziećmi. Mamy plagę autyzmu. A szczepionki dalej takie, jak 50 lat temu… Nie jest brana pod uwagę niestabilność genomu. Niestety ja sama przenoszę ten polimorfizm MTHFR, stąd moja wiedza na jego temat. Jeżeli chcemy mieć emerytury, na które będzie pracować normalne, zdrowe, zdolne do pracy pokolenie – trzeba zrobić cos z tym przymusem szczepień i wykształcić inne formy budowania odporności niż szczepionki.

   • „Interesy i dobro jednostki powinny być stawiane ponad wyłącznym interesem nauki lub społeczeństwa” – Powszechna Deklaracja w sprawie Bioetyki i Praw Człowieka UNESCO. Oznacza to, że nikt nie może być zmuszony do zaszczepienia, żeby chronić innych!

  • FireStormPL Gdyby nie przymus szczepienia to „Każda osoba niezaszczepiona jest potencjalnym zarażonym- chorym lub nosicielem wirusa/bakterii. Im większa populacja zarażonych, tym większe pole do popisu mają mikroby- im więcej jest zarażonych tym większa szansa na mutacje i pojawienie się nowych, bardziej zjadliwych i bardziej odpornych odmian wirusów i bakterii- w tym takich, na które nie będą odporni nawet zaszczepieni”

 12. Dawniej wydawało mi się, że lekarz jest po to by leczyć. Teraz mam wrażenie, że lekarz zalecza choroby. Tak np gdy mam grypę dają mi grypeksy, saszetki, garść witamin itp. Proponują szczepionki. Wiecie co mi pomaga. Duża, ciepła herbata – przynajmniej 0,7. Do tego pół albo jedna cała, wciśnięta cytryna, dwie, duże łyżki prawdziwego miodu i najważniejsze : rum, który naprawdę rozgrzewa. Taka herbata i sen. Trzy dni i zdrów jak ryba. Na jesień warto kanapkę posmarować co jakiś czas zgniecionym czosnkiem.

  A właściwie, wspomniałem o witaminach. Kiedyś panowała opinia, że witamina A, ta w kapsułkach i tabletkach jest super zdrowa. Potem mówiono coś o spiskowych teoriach. A teraz :

  http://www.gs24.pl/zdrowie/art/5352104,witamina-a-w-tabletkach-tylko-w-razie-koniecznosci,id,t.html

  • Koncerny farmaceutyczne jakby dało jakieś dowody że owy człowiek gada głupoty, bądź przynajmniej dobrze uargumentowali, swoją decyzję, to mógłbym się z tobą zgodzić, bo tak najczęściej się postępuje z kłamcami, a tu od razu zwolnienie z funkcji, sam przyznasz że to dziwne .

  • Możemy i będziemy się kłócić czyja racja jest racniejsza. To nie ma sensu. Moim zdaniem świat naukowy nie jest w stu procentach autorytetem i nie powinien być. Einstein na początku również był olewany, bo w świecie naukowym uważano go za idiotę, Newton królował wówczas. Wcześniej Galileusz musiał oddać życie za swój światopogląd. Świat nauki, albo inaczej, świat naukowców jest bezwzględny. Nikt przecież nie chce stracić autorytetu. Na tym forum nikt z nas nie chce odpuścić i przyznać racji przeciwnej stronie, a co dopiero taki naukowiec, co ze swojej tzw wiedzy zarabia na chleb.

   • Tylko że formułując tezę (np. o szkodliwości szczepionek) na tobie spoczywa obowiązek dostarczenia wiarygodnych dowodów. Wtedy możesz mówić o nauce a nie zabobonach. Więc jak zaczniemy dyskutować na przerzucanie się artykułami naukowymi to będzie można kogoś przekonać.

 13. Qwerty, nie wiem, czy jesteś trolem opłaconym przez koncerny, czy człekopodobnym
  wyrobem systemu edukacji, swoistym biorobotem, którtemu jak każą skakać nie zapyta po co? tylko jak wysoko.
  Ale…
  „Kłamstwo. Każda szczepionka jest inna, ma różny skład, a ty kwalifikujesz je jako „jeden lek”. To tak nie działa. ”
  Tak biorobotowi powiedzieli, ale biorobot nie wie, że każda zawiera adiuwanty, konserwanty, takie same.
  „To dlaczego nie ma masowych zgonów po szczepieniach? ”
  Ależ są, tylko biorobotowi nie powiedzieli z telewizora.
  W Indiach Szczepionka p.polio spowodowała 47,500 przypadków paraliżu u hinduskich dzieci w 2011r.
  Większość przypadków zakończyła się zgonem. Zdesperowani rodzice wzięli sprawy w własne ręce i zastrzelili kilka
  ekip „szczepiennych”
  Po procederze Indie pozwały „filantropa” od depopulacji Bila Gatesa.
  Nawiasem Gates publicznie powiedział, do czego są szczepienia.
  „Nie ma żadnego naukowego dowodu na wystąpienie autyzmu po szczepionce. Nie ma takiej korelacji między tymi zdarzeniami”
  Biorobot realizuje program, w programie nie było „logiki” więc nie jest w stanie kojarzyć faktów.
  Mormoni w USA nie szcepią z pow. religijnych. Przypadków autyzmu zero.
  Ale dla ignoranta to tylko przypadek, jak z bułkami.
  „To, że ta choroba GENETYCZNA uwidacznia się w okresie szczepień, o niczym nie świadczy.”
  Czysty przypadek, oczywiście… Qwerty urodził się człowiekiem, a środowisko spowodowało, że jest biorobotem.
  Jako robot na pewno nie słyszał o epigenetyce. Bywaj zdrów biorobocie.

  • „Tak biorobotowi powiedzieli, ale biorobot nie wie, że każda zawiera adiuwanty, konserwanty, takie same.”
   Stek bzdur ciemnoty i zabobonów. Tiomersal się nie wchłania, podobnie jak pozostałe substancje pomocnicze.
   „Ależ są, tylko biorobotowi nie powiedzieli z telewizora.”
   Za to ciemnocie powiedział pan Marek z portalu monitorpolski
   Fachowe źródło wiedzy dla ciemnogrodu. NIE BYŁO ŻADNEJ TAKIEJ SYTUACJI, CIEMNOTO. Mało tego: Indie są po raz pierwszy wolne od wirusa polio dzięki szczepieniom. http://wyborcza.pl/1,75400,15267537,Indie_sa_po_raz_pierwszy_wolne_od_wirusa_polio.html
   Ale co taki ciemniak może wiedzieć? Skoro obserwuje blogi oszołomów. A ŹRÓDEŁ INFORMACJI BRAK

   ” Indie pozwały „filantropa” od depopulacji Bila Gatesa.”
   NASTĘPNE KŁAMSTWO z blogów kretynów i antyszczepów. Jakiś wieśniak pisze, co mu ślina na język przyniesie, nie jest nawet dziennikarzem i nie ma pojęcia o temacie, ale wierzysz takiej ciemnocie? A ŹRÓDEŁ INFORMACJI BRAK

   „Biorobot realizuje program, w programie nie było „logiki” więc nie jest w stanie kojarzyć faktów.”
   No to, gdzie są DOWODY? FAKTY? NIE MA

   „Mormoni w USA nie szcepią z pow. religijnych. Przypadków autyzmu zero.
   Ale dla ignoranta to tylko przypadek, jak z bułkami.”
   hoho, jaki argument za szkodliwością szczepień. Już nawet pomijam fakt, skąd TO WIESZ? Masz dane na ten temat? Jakiekolwiek? NIE To następna bzdura i tylko OPINIA.

   „Jako robot na pewno nie słyszał o epigenetyce.”
   Nie słyszałem nadal o JAKICHKOLWIEK dowodach na szkodliwość szczepień. To tylko stek bzdur, niedomówień, fałszu i pseudonauki.
   Bywaj zdrów wieśniaku z ciemnogrodu.

   • > Nie słyszałem nadal o JAKICHKOLWIEK dowodach na szkodliwość szczepień.

    Prosze o komentarz do poniższych badań:

    http://www.cmsri.org/wp-content/uploads/2017/05/MawsonStudyHealthOutcomes5.8.2017.pdf
    In conclusion, vaccinated homeschool children were found to have
    a higher rate of allergies and NDD than unvaccinated homeschool children.

    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23478868
    CONCLUSIONS:
    This evaluation reports steady increase in risk of pertussis in the years after completion of the 5-dose DTaP series. This rise is likely attributable in part to waning immunity from DTaP vaccines. Continuing to monitor disease burden and vaccine effectiveness in fully vaccinated children in coming years will be important to assess ongoing risk as additional cohorts vaccinated solely with acellular pertussis vaccines are introduced.

    http://medcraveonline.com/IJVV/IJVV-04-00072.pdf
    The analyses carried out show that in all samples checked
    vaccines contain non biocompatible and bio-persistent foreign
    bodies which are not declared by the Producers, against which
    the body reacts in any case.

    • i jezeli łaska to prośba o komentarze jeszcze do tych badań:

     https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4065774/
     Considering that there are many studies conducted by independent researchers which show a relationship between Thimerosal and neurodevelopmental disorders, the results of the six studies examined in this review, particularly those showing the protective effects of Thimerosal, should bring into question the validity of the methodology used in the studies.

     https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22531966
     Our findings show a positive correlation between the number of vaccine doses administered and the percentage of hospitalizations and deaths.

     https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10573656
     The findings at 15 years show that in this population with high infection rates and high nonspecific sensitivity, BCG did not offer any protection against adult forms of bacillary pulmonary tuberculosis.

     https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2395884/
     However, incidence of bacillary disease was more frequent among initial tuberculin reactors, especially among the older persons, than among non-reactors of whom the majority were in the younger age groups.

     • Przeklej CAŁE wnioski, a nie urywki zdań z nich. Nauka opiera się na WSZYSTKICH wnioskach, a nie na tych, co akurat pasują do naszej tezy. To błąd argumentacji, tzw. efekt potwierdzenia.
      Otworzyłem pierwszy link i spoglądam na wnioski, a tam: „Assessment of the long-term effects of the vaccination schedule on morbidity and mortality has been limited [71]. In this pilot study of vaccinated and unvaccinated homeschool children, reduced odds of chickenpox and whooping cough…” A nie tylko to jedno środkowe zdania, dalej „Second, subject to replication, potentially detrimental factors associated with the vaccination schedule should be identified and addressed and underlying mechanisms better understood. Such studies are essential in order to optimize the impact of vaccination of children’s health.”
      Czyli co? Jednak NADAL potrzeba dalszych badań, co?
      Pozostałe linki bazują na tym samym: wklejeniu pojedynczych zdań, z usunięciem reszty.
      Może panie naukofcu wskażesz powiązanie autyzmu ze szczepionkami? Nobel byłby w drodze.

     • Ok, dzieki za emocjonalna odpowiedz.
      Jest dla mnie juz jasne, ze nie ma sensu z toba dyskusja.
      Mam jednak nadzieje, ze linki z badaniami beda interesujace dla innych.

     • Jaką emocjonalną? Przytoczyłem tylko CAŁY wniosek, a nie pojedyncze zdanie, które akurat mi pasuje. Trzeźwo myślący człowiek od razu się spostrzeże i nie da złapać na ten lep.
      Notabene: https://www.polishexpress.co.uk/szok-grupa-nastolatkow-zgwalcila-osla-teraz-walcza-o-zycie-bo-zwierze-mialo-wscieklizne
      Szczepionki takie złe… :/
      Ja mam za to nadzieję, że osoby przeczytają chociażby wnioski z tych badań, a nie będą opierać się na półprawdach.

      PS To szczepionki powodują ten autyzm, czy może nie? 😛

     • Tak na szybko, bo juz za stary jestem na takie pitu-pitu, z którego nic nie wynika: podalem Ci przykladowe badania, ktore naswietlaja nie tylko jasna strone szczepienia i szczepionek. Nie miałem intencji rozkładać na czynniki pierwsze każdego dokumentu i przekomarzać się czy końcowy wydźwięk badania jest ok czy nie. Dla mnie te badania wskazuja, że temat nie jest jednoznacznie różowiutki jak to media podaja. Nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać, wnioski wyciagam dla siebie i moich dzieci i zapraszam innych do tego samego.

 14. W Szwajcarii jest to dobrze rozwiazane. Generalnie nie ma przymusu szczepien. Zreszta poczytajcie artykuly o mamografii, nie rekomenduja, wrecz jest szkodliwa w skutkach. Stosuje sie w wyjatkowych przypadkach, bo falszuje wyniki, 22 % niepotrzebnej chemioterapii, radiologii, zabiegow chirurgicznych. Odeszli od tego. Podobnie z GMO… Taki rzad na 5 lat wpuscic do nas bym sobie zyczyla.

 15. wszystkie składniki szczepionek z oficjalnej strony CDC:
  Medium 199, Minimum Essential Medium, fosfaty, rekombinowane ludzkie albuminy, neomycin, sorbitol, hydrolizowana żelatyna, kultury komórek embrionów kurzych płodów, WI-38 ludzkie diploidalne fibroblasty płuc, kwasy kazeinowe, drożdże, siarczan amonu, Polysorbate 80, bufor bursztynianowy, fosforan glinu, bulion sojowy peptonu, 2-fenoksyetanol, formaldehyd, neomycin, streptomycin, polymyxin B, komórki małpich nerek, Eagle MEM modified medium, białka surowicy cielęcej, sacharoza, cytrynian sodowy, monohydrat fosforanu sodu jednozasadowego, wodorotlenek sodu, podłoża do hodowli komórkowej, płodowa surowica bydlęca, komórki vero (DNA ze świńskich cirkowirusów), formalina, białka drożdży, wodorotlenek glinu, aminokwasy, bufor fosforanowy, polysorbate 20, neomycin sulfate, MRC-5 ludzkie komórki płodowe
  Kto o zdrowych zmysłach wstrzyknąłby coś tkiego do krwi swojemu dziecku????

 16. A może dostał zakaz bo jest szkodliwym dyletantem? Poczytajcie jak wyglądał świat przed szczepionkami, jakimś cudem zniknęły epidemie przeciw którym szczepi się ludzi.

 17. U większości wypowiadających się od razu widać Efekt Krugera-Dunninga + efekt potwierdzenia, bo przecież „dziecko znajomych cośtamcośtam”, albo szczepionkitospisekkoncernowfarmaceutycznych.wordpress.com twierdzi że to spisek.

 18. Witam. Ciekawa rozmowa się wywiązała. Generalnie jak to w Polsce: dwie strony i każda ma jedyne prawdziwe argumenty. A ja chciałbym tylko zwrócić uwagę obu stron na pewne fakty. Nie jestem lekarzem, ale jestem biologiem. W całej tej szczepionkowej furii głosów zapomniano o jednym. Pierwotnie szczepionka miała wywołać „delikatną” reakcję organizmu, po to by umiał walczyć z prawdziwą chorobą. Pierwszymi szczepionkami były szczepy bakterii wywołujące „bezpieczne” choroby, a pozwalały na wytworzenie odporności na te śmiertelne. Problem współczesnych szczepionek to ten cały syf który się dodaje jako stabilizatory i konserwanty. We współczesnym świecie mamy problem z ludźmi, którzy chcą zarobić na wszystkim (no bo fajnie jest wykonać jakiegoś produktu miliony sztuk i sprzedawać w dowolnym momencie). Ze szczepionkami jest jak niestety z każdym „produktem” – najlepiej i najbezpieczniej byłoby podawać dzieciom „świeży” materiał pobudzający układ immunologiczny, ale wtedy przydatność szczepionki byłaby: 7 dni (a nie kilka lat). Stąd bierze się wnerwienie ludzi w stosunku do przemysłu farmaceutycznego, bo nie ma tak naprawdę żadnej konkurencji – żadna firma nie oferuje szczepionek bez środków konserwujących. Dla mnie to ograniczanie wolności – jak chcę kupić sok ze świeżych owoców (i ewentualnie więcej zapłacić) to mogę to zrobić, a jeśli chodzi o szczepionki nie mam takiego prawa. To jest po prostu złe i trzeba o tym mówić.

 19. „Interesy i dobro jednostki powinny być stawiane ponad wyłącznym interesem nauki lub społeczeństwa” – Powszechna Deklaracja w sprawie Bioetyki i Praw Człowieka UNESCO. Oznacza to, że nikt nie może być zmuszony do zaszczepienia, żeby chronić innych!

  • Gdy się zaszczepisz chronisz przed daną chorobą siebie i pośrednio też innych. Tak samo gdy ktoś inny się zaszczepi chroni siebie i pośrednio też ciebie. W ten sposób na daną chorobę odporne jest całe społeczeństwo i każda jednostka z osobna. Więc to o czym piszesz nie ma sensu.

  • Marek79 Im mniej zaszczepionych tym więcej zarażonych, im więcej zarażonych tym większa szansa na mutacje i inne ewolucje, co może spowodować powstanie szczepu odpornego na szczepionki.

 20. ci co go pozbawili zawodu powinni być UKAMIENIOWANI . TAK JAK ZA CZASÓW jezusa W izraelu
  JEDYNY FACET W POLSCE CO ODWAŻYŁ SIĘ POWIEDZIEĆ PRAWDĘ I ZA TĄ PRAWDĘ CIERPI. GŁUPIE GŁĄBY NIC NIE WIEDZĄ O SZCZEPIONKACH TO JEST JEDYNY FACET CO MERYTORYCZNIE POTRAFI WYJAŚNIĆ ICH DZIAŁANIE. NALEŻY MU SIĘ SZACUNEK I UZNANIE A NAWET NOBEL.

  • Lekarzy nazywasz ,,bandą głąbów, która nic nie wie o szczepionkach”. Co prawda też lekarza, ale szkodliwego radykała uważasz za męczennika i mówisz, że coś merytorycznie wyjaśniał (przeczytałem kilka jego artykułów, są na poziomie strony o teoriach spiskowych, i to takiej z najmniej wiarygodnych).

   Jakby nauka wyglądała w ten sposób i takim ludziom należałby się ,,szacunek i uznanie a nawet Nobel”, dzisiaj byśmy nie pisali tego z telefonu/komputera tylko na kamiennych tabliczkach.

   • Powtórzę. Możliwe, że są szczepionki te „dobre” – bo napewno są takie. Może, że się też szczepionki te „złe” – bo napewno są takie. Nie można jednak zmuszać drugiego człowieka do wszczykiwania sobie czegoś, czego nie jesteś pewny. Ci co są zaszczepieni nie powinni się obawiać tych nie zaszczepionych, bo są….. zaszczepioni. W tym całym konflikcie o szczepionkach chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze. Świat naukowy nie jest stroną w tym konflikcie, ponieważ każda strona widzi tylko swoją rację. Ludzie mądrzy, rozsądni, dorośli potrafią znaleźć kompromis. Pieniądze nie uznają kompromisu. Powtórzę ponownie. Świat naukowy, świat naukowców nie jest alfą i omegą. Naukowcy również są omylni. Galileo zginął za swoje poglądy, bo świat naukowców nie akceptował jego argumentów. Naukowcy żyją z tego, że podtrzymują swoje tezy. Większość wynalazków, które zmieniły świat nie pochodzą właśnie od samych naukowców – tych akademickich – lecz od przypadku. Pierwsza szczepionka również była przypadkiem losu. Pierwszy lot samolotu, telegraf, samochód, Windows, smartphone, teoria względności, silnik parowy czy to wszystko wymyślili naukowy w akademikach, czy też w akademickich naukowcy powielają, udoskonalają i ulepszają dotychczasowe wynalazki i teorie? Trzeba mieć bądź co bądź własny rozum i kierować się własnym zdrowym rozsądkiem.

 21. Francja jako taka nie ma obowiązku szczepień i nie ma kar finansowych. Jednak nie zaszczepione dziecko nie zostanie przyjęte do szkoły czy przedszkola, to tylko inna forma przymusu. Widziałem na własne oczy książeczkę zdrowia kota, francuski kot musi być zaszczepiony na polio, ptasia grypę, pneumokoki i wszystkie inne choroby wieku dziecięcego.(koty raczej nie chorują na ludzkie choroby i ptasie grypy) Tym prostym sposobem plan szczepień zostaje wykonany, interes się kręci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here