USA i Korea Północna doprowadzą do III WOJNY ŚWIATOWEJ?

5
14881

Zaostrza się konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną. Kim Dzong Un prowokuje Donalda Trumpa coraz to nowymi testami rakiet zdolnych do przenoszenia głowic atomowych. Informacje, iż celem programu jest zaatakowanie USA zawsze podawane były wprost, a ostatnio Kim dodał do tego groźbę ostrzelania wyspy Guam na której znajduje się baza USA.

Zwykli Amerykanie boją się i wprost piszą listy do prezydenta USA co powinni robić w związku z zagrożeniem i jak przygotować się na wypadek gdyby rakiety z głowicami atomowymi doleciały na kontynent amerykański. Sytuację napięcia potęguje fakt, iż bogaci Amerykanie od dawna inwestują bardzo duże pieniądze w systemy bunkrów mogących wytrzymać wojnę atomową. Mówiłem o tym w tym vlogu (kliknij).

Ludzie przypominają sobie też przewidywania wspólnika Sorosa, który razem z nim dorabiał się majątku na giełdach, a teraz twierdzi że nadchodzi globalny kryzys wszech czasów, który doprowadzi do upadku „Cywilizacji Zachodu” (kliknij by dowiedzieć się więcej)

W związku z rosnącymi niepokojami Donald Trump nie ma wyjścia. Jeśli pozostanie bierny to odwróci się od Niego elektorat. Elektorat pragnący silnego przywódcy, który „uczyni Amerykę znowu wielką”. A czy wielkość łączy się z poczuciem zagrożenia i pozwalaniem na groźby ze strony teoretycznie słabego kraju? NIE! Dlatego Trump będzie musiał działać. Problem w tym, że wydaje się iż nie istnieje dla niego dobre wyjście.

Atak wyprzedzający będzie nielegalny na gruncie prawa międzynarodowego. Pociągnie setki tysięcy, a może nawet miliony ofiar. Na pewno nie spodoba się to Chinom, które nagle zaczną zmagać się z problemem fal uchodźców z Korei Północnej. W Chińskich mediach wprost mówi się, że w przypadku agresji USA na Koreę Północną Chiny powinny włączyć się w konflikt PO STRONIE KOREI. To oznaczałoby prawdopodobny wybuch III Wojny Światowej. Chiny od dawna się zbroją, a wielu komentatorów twierdzi, że ich technologia militarna jest o wiele bardziej zaawansowana niż nam się wydaje.

Nawet gdyby Chiny pozostały bierne, to sprawę na pewno wykorzystaliby też propagandowo Rosjanie. Pokazywaliby zdjęcia cierpiących Koreańczyków jednocześnie pragnąc odwrócić uwagę od własnych działań militarnych. Czujący się pewnie Putin mógłby zaatakować kolejne kraje w Europie chcąc wzmocnić swoją strefę wpływów na obszarze byłego ZSRR. To również jest fatalny scenariusz. Zwłaszcza dla Polski.

Na szczęście możliwości wyjścia z sytuacji jest jeszcze kilka. Szczegółowo omawiam je w tym vlogu (kliknij).

Miłośnikom mistycyzmu i przepowiedni polecam zaś przepowiednie Baby Wangi, która wieszczyła wybuch III Wojny Światowej mniej więcej w naszych czasach (kliknij)

5 KOMENTARZE

 1. USA, a konkretnie grupa trzymająca władzę nie ma interesu w prowadzeniu nuklearnej wojny. Zmiana wojna – tak. Konflikt konwencjonalny, wymagający użycia zaplecza logistycznego w szerokich ramach czasowych – tak. No chyba, że Korea zacznie pierwsza ale wówczas byłaby osamotniona, nikt raczej nie poparłby jej. Jeśli ma dojść do konfliktu, to trzeba się spodziewać prowokacji. Jeśli Tramp ot tak po prostu sam z siebie wypowie wojnę to straci urząd albo i życie.

  http://youtu.be/Aekve-dbFFs

  Przydałoby się obserwować posunięcia Izraela. Przed włączeniem się w konflikt syryjski np przedstawiciele Rosji udali się właśnie do Izraela.

  Ciężka sprawa, zobaczymy. Nie na darmo powstał tunel w Szwajcarii, a przy okazji najprawdopodobniej największy schron w Europie.

  Przy okazji Ator, prośba o vlogi: iluminaci i dalsze ich rody. Może coś o komisji trójstronnej, tam powia się przecież tyle polskich nazwisk. Popatrz, afera podsłuchowa gdzie miała miejsce : „Sowa i przyjaciele”….. SOWA – przypadek??

  Pozdrawiam.

 2. Myślę, że konflikt z Koreą Północną to wojna hybrydowa z Chinami. My zwykli ludzie (nie obrażając nikogo) przez te konflikty hybrydowe, które są prowadzone nie do końca zrozumiemy co się na prawdę za tym kryje,cele jakie mają być uzyskane jak np. : wojna na Ukrainie i konflikt w Syrii. Jest mnóstwo teorii ale brak konkretnego motywu. No cóż, czas pokaże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here