TOP 3 Mity o Korei Północnej

2
8360
źródło: britishcouncil.org fot. Nick Danziger

1. Wyjazd do KRLD jest szalenie niebezpieczny!

Nie jest to prawda. W przeciągu ostatnich lat zatrzymano tam zaledwie kilku Amerykanów… zatrzymano ich słusznie, za nieprzestrzeganie obowiązującego tam prawa. Musimy pamiętać kto jest gościem a kto gospodarzem. Co dość oczywiste prawo w Korei Północnej jest zdecydowanie inne od tego z Europy. Nie jest to żaden ewenement w Azji. Zakaz wwożenia Pisma Świętego obowiązuje też w państwach takich jak Malezja, lecz tam nie robi się z tego sensacji. Ostatnia głośna sprawa ze studentem z USA także pokazuje nie konsekwencję w naszych słowach i czynach. Został On zatrzymany w areszcie domowym (a nie w obozie pracy, nikt z poza Korei nie dostałby się do obozu) za zerwanie plakatu propagandowego co jest równoznaczne z np. oderwaniem fragmentu wystawy albo kradzieżą obrazu… Czy w Polsce nie zostalibyście ukarani za taki czyn???

Jeśli będziecie zachowywać się zgodnie z prawem to gwarantuję, że włos wam z głowy nie spadnie.

2. Możesz robić zdjęcia jedynie pod nakazem przewodnika.

Po raz kolejny NIE!!! Możesz robić zdjęcia praktycznie w każdym miejscu. Wyjątki to stacje metra (służą jako schrony, więc obiekty wojskowe – w wielu państwach także nie jest to dozwolone), place budowy (mogą to być obiekty wojskowe) i żołnierze (choć jakie kolwiek uwagi z ich strony to rzadkość bo mimo powszechnego mitu Koreańczycy to bardzo mili i pokojowi ludzie.

Najbardziej przy fotografowaniu musimy jednak zwracać uwagę na pomniki wodzów. Nie robimy zdjęć ucinających część ciała a także tych od wykonywanych od tyłu. W przypadku gdy służby zauważą błędy grzecznie poproszą o usunięcie fotografii.

Czasami zdarza się także, że podczas podróży pociągiem do Chin, żołnierze będą chcieli zobaczyć zdjęcia, dlatego też najlepiej wcześniej zgrać je na inną kartę SD a na tej w aparacie pozostawić te najbardziej wygodne i zachwalające ustój.

3. Przewodnicy to zazwyczaj żołnierze.

Ku zaskoczeniu większości przewodnicy chodzący razem z turystami nie są żołnierzami. Polskich turystów oprowadza student Polonistyki na uniwersytecie w Pyongyangu. (tak znajduje się tam taki kierunek) Jest to bardzo miły i przyjacielski chłopak w wieku ok. 20 lat. Przewodnik nie jest uciążliwy w KRLD. Niestety… Koreańskie prawo jest jakie jest i turyści muszą podróżować z podróżnikiem.

W wielu ciekawostkowych filmikach na YouTube słyszymy, że przewodnicy prowadzą nas jedynie do perfekcyjnie przygotowanych miejsc z podstawionymi ludźmi. Po raz kolejny to 100% fałsz… Na ulicach widzimy prawdziwą rzeczywistość ludzi jeżdżących na rowerach, przeprowadzających zakupy itd. Przewodnik nie zakłada ci opaski na oczy, otłumia i przewozi w kolejne miejsce… To brzmi absurdalnie ale na to wskazywałyby obrazy pokazujące np. w Polsce. Widzimy prawdziwą, komunistyczną rzeczywistość, zarówno bogate domy jak i ubogie, zarówno ubogich mieszkańców i elity…

CDN.

Źródła:

WWW:http://pozdrozkrld.com/

YT:https://www.youtube.com/user/Pozdrozkrld

Fb:https://www.facebook.com/pozdrozkrld

========================================================

Niniejszy materiał stanowi twórczość czytelnika. Redakcja w imię pluralizmu i obiektywizmu publikuje treści czytelników niezależnie od tego czy się z nimi zgadza czy nie, a ocenę pozostawia czytającym.

========================================================

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here