Spaliła flagę Polski i wyrzuciła do kibla – Facebook nie widzi problemu.

20
37542
Źródło: Facebook Grupa NIE dla Tomasza Lisa w TVP - PL

Nie tak dawno pisaliśmy o zmasowanej akcji kasowania przez facebooka stron prawicowych, eurosceptycznych, euro-realistycznych i sprzeciwiających się islamizacji Polski i Europy (kliknij by przeczytać) oraz że do akcji przyznała się organizacja założona przez człowieka z wyrokiem (jeszcze nieprawomocnym) 4 lat więzienia „za przekręty”(mówiąc kolokwialnie) (kliknij by przeczytać).

Dziś zgoła inna sytuacja. Użytkowniczka portalu Facebook o imieniu „Zuza” zdecydowała się z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego spalić flagę Polski, a następnie spuścić jej popioły w toalecie. Swoje działania uwieczniła na zdjęciach, które umieściła następnie na grupie facebookowej NIE dla Tomasza Lisa w TVP – PL (kliknij by dołączyć) w poście (kliknij – by wyświetlić post musisz być członkiem grupy)

 

Źródło: Facebook grupa: NIE dla Tomasza Lisa w TVP – PL

I tu doskonale widać dwulicowość Facebooka. Portale niepoprawne politycznie mogą zostać usunięte za byle co. Zwykli użytkownicy dostają bany za samo użycie słowa „pedał” nawet jeśli post brzmi np. „Jechałem z górki na rowerze i w tym momencie urwał mi się pedał. Mało się nie wywróciłem. Natomiast osoba, która znieważyła flagę państwową cieszy się bezkarnością ze strony portalu. W komentarzach znajduje się wiele informacji od oburzonych internautów deklarujących, iż zgłosiły post facebookowi. Mimo to jest widoczny w serwicie od blisko 4 godzin (facebook pokazuje tylko pełne godziny).

Czy o taka wolność walczyli Powstańcy? Również Ci mieszkający w klitkach W PIWNICY, bo ich kamienice „reprywatyzowano”, a czyściciele kamienic wyrzucili ich z domu?

Pisaliśmy o tym dziś rano w tekście: 101-letni kombatant mieszka w piwnicy po wyrzuceniu z mieszkania przez aferę reprywatyzacyjną. (kliknij)

WSPIERAJ WOLNE MEDIA:

Źródła: Facebook grupa NIE dla Tomasza Lisa w TVP – PL

https://www.facebook.com/groups/831953703562974/

https://www.facebook.com/groups/831953703562974/permalink/1445231582235180/

 

20 KOMENTARZE

 1. Panie Krzysztofie ani na FB ani na Zuzannie nie robi to wrażenia , tyle co ta kobieta k… uslyszala na innej przejetej kiedyś grupie przez trolle jej podobne to sie w głowie nie mieści .

 2. Zapewne ta Pani jest zwolenniczką lewicowych ugrupowań, które domagają się tolerancji i płytko pojętej równości. Tylko ta tolerancja wygląda tak, dopóki mówimy o gejach, lesbijkach, islamie, wszystkich rasach oprócz białej to jest wszystko w porządku, ale gdy mowa zahacza o tradycję, chrześcijaństwo, patriotyzm to dziwnym trafem w lewicowych umysłach tolerancja i szacunek znika z głowy i przestają mieć opory do ataku i obrazy uczuć innych. Co wykracza poza obręb ich światopogląd to staje sie beee i nawet nie zasługuje na traktowanie według tych samych standardów co ich poglądy. Ale to też bolączka dużej części prawicy, wąskie horyzonty to duża wada.

 3. Poproszę nawet na maila (redakcja go widzi), adres www, a najlepiej dodatkowo skriny. Obiecuję Wam, że zajadę w przyszłym tygodniu do Olsztyńskiej prokuratury z pytaniem, co z tym zrobić.

 4. Jeżeli za propagowanie znaków nazistowskich oraz innych sierpów i młotów grozi konsekwencja karna za znieważenie czy zniszczenie znaków narodowych również powinny być wyciągane konsekwencje.

 5. Art 137 KK:
  § 1. Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  Noo, ale osobiście lewactwo miałoby ogromny ból dupska gdyby ktoś ją za to pozwał. A ktoś powinien…

 6. Ona powinna zostań skazana na minimum 5 lat: 1. Niszczenie symbolu narodowego, 2. Bezczeszczenie pamięci ludzi, dzięki, którym Polska wciąż jest na mapach.

 7. Ciekaw jestem co by było, gdyby tak spalić na wizji flagę unii… 🙂
  albo izraela… O_O
  A teraz ciekawsze pytanie: co jakby ktoś spalił flagę niemiecką, francuską, holenderską, czy innego kraju UE? Czy w imię walki lewactwa z tożasmościami narodowymi potraktowanoby to jako wyraz artystycznej ekspresji, czy jednak podniósł by się wrzask? (w tym drugim przypadku oznaczałoby, że to tylko Polskę można gnębić)

 8. Jeśli się nie mylę to:
  „Art. 137. § 1. Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”

  Kodeks Karny mówi wyraźnie. Facebook toleruje więc otwarte łamanie prawa. Takich rzeczy nie należy zgłaszać Facebookowi, tylko na Policję.

  Zastanawia mnie, dlaczego na zrzutach ekranu nazwisko i zdjęcie tej Pani są zamazane. Przecież nie jest ona o nic oskarżona, a zrobiła co zrobiła, a następnie nagrała i udostępniła prawdopodobnie sama i z własnej woli. Co na ten temat mówi prawo?

 9. […] Po przeczytaniu artykułu pt.: „ATOR – Weź go podpierdol do prokuratury!” postanowiłem napisać swój. Poczułem się niejako wywołany do tablicy, bo w zeszłym tygodniu wymieniałem się mailowo z Atorem informacjami o gówniarze, która spaliła naszą flagę. Sprawdź tutaj: Spaliła flagę Polski i wyrzuciła do kibla – Facebook nie widzi problemu. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here