Australia: Dżihadyści zatrzymani przed atakiem na samolot

3
35501
Źródło: Wiadomości Radio ZET

W sobotę (tj. 29.07.2017), Prezydent Australii Malcom Turnbull, poinformował opinię publiczną o sukcesie Australijskiej Policji Federalnej ze wsparciem antyterrorystów z Sydney którzy udaremnili islamski atak terrorystyczny na samolot. Z dostępnych informacji wynika, że służby (co coraz mniej dziwi) i ich działania nie były przygotowane wcześniej a była to akcja niemalże spontaniczna i to pomimo to, że posiadały one wcześniej jakieś informacje o potencjalnym zagrożeniu ze strony islamskich fanatyków. Służby bowiem zareagowały dopiero po dostaniu zgłoszenia co pokazuje ich brak zdolności zapobiegawczych wynikających z nich samych (Bo w końcu co gdyby „ktoś” nie zadzwonił?)

Australijczycy, ich media jak i duża część komentatorów w Europie i w Ameryce, sugerują, że za zamachami stoją fanatycy z ISIS, jednakże policja federalna w Australii zaprzecza tym doniesieniom.

Akcje zatrzymania „podejrzanych” przeprowadzono w przedmieściach Sydney:

 • Surry Hills
 • Lakemba
 • Wiley Park
 • Punchbowl

Wg doniesień które podaje Channel 7 (powołując się na swoje odrębne źródło) w jednym z mieszkań w którym dokonano aresztowania znaleziono „podejrzany sprzęt”. Policja jednak nawet nie sugeruje czy są to ładunki wybuchowe czy też innego rodzaju uzbrojenie. Można jednak się domyślać, że wśród „sprzętu” były takie przedmioty jak ładunki wybuchowe, broń biała lub czarna oraz jakieś chemikalia (to jednak tylko domysły)

Służby które brały czynny udział to:

 • Australijska Policja Federalna
 • Australijska Organizacja Wywiadowcza ds. Bezpieczeństwa
 • policja stanu Nowa Południowa Walia
 • Antyterroryści z Sydney

Jak zwykle w takiej sytuacji możemy usłyszeć również zapewnienia o stałej pracy służb itp sformułowania mające zapewnić spokój wśród obywateli. Policja też jak to zwykle bywa, prosi o wszelki kontakt w razie podejrzanych sytuacji.

Mimo tego co może nam się czasem wydawać, Australia również jest przesycona zagrożeniem ze strony islamskich fanatyków. Obywatele w Australii są skazani więc na niedogodności związane z zaostrzonymi kontrolami bezpieczeństwa w tym ponad 2 godziny przed odlotem.

Polskieradio.pl podaje jako ciekawostkę:

„Od 2014 r. w Australii przeprowadzono 31 podobnych operacji antyterrorystycznych. Skazano łącznie 70 osób zamieszanych w przygotowywanie zamachów.”

Łącznie to wszystko, pokazuje jak cały świat cofa się mentalnie do średniowiecza. Niewiele brakuje nam do swoistej krucjaty islamu na świat katolicki (a może już się to dzieje? Niemcy, Francja, cała Europa…)

Na koniec pytanie retoryczne… Skoro przeprowadzono 31 udanych „podobnych” (na lotniskach?!) akcji antyterrorystycznych, to co się stanie gdy 1 się nie uda? A jak wiadomo… Statystyka jest nieubłagana.

Linki


 • http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/australia-wladze-udaremnily-atak-terrorystyczny-na-samolot/plllp3z
 • http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/australia-policja-udaremnila-przygotowania-do-stracenia-samolotu,760832.html
 • http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-dzihadysci-chcieli-stracic-samolot-w-australii-udaremniono-p,nId,2422963
 • http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1799278,Australia-chcieli-wysadzic-samolot-Policja-udaremnila-zamach

aut. Hubert Winczewski

========================================================

Niniejszy materiał stanowi twórczość czytelnika. Redakcja w imię pluralizmu i obiektywizmu publikuje treści czytelników niezależnie od tego czy się z nimi zgadza czy nie, a ocenę pozostawia czytającym.

========================================================

3 KOMENTARZE

 1. Niestety cala akcja byla przeprowadzona po informacjach otrzymanych od brytyjczykow. Informacje zawieraly nazwiska i adresy podejzanych. Australijskie sluzby wydawaly sie byc nieswiadome zagrozenia az do momentu gdy brytyjczycy podali im na tacy wszystkie informacje jednoczesnie grozac wstrzymaniem lotow komercyjnych do Australii.
  Informacje sa dostepne na http://www.abc.net.au
  ps
  Malcom Turnbull jest premierem a nie prezydentem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here