Kontrola Fundacji Otwarty Dialog – tej od 16 Punktowego Planu Destabilizacji Polski.

0
777
Źródło: http://zmianynaziemi.pl

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wysłało pismo do Fundacji Otwarty Dialog i prosi w nim o wysłanie wszystkich uchwał od 2013 roku razem z wyjaśnieniami.

Wyjaśnienia są związane z 16- punktowym planem w manifeście szefa rady fundacji Bartosza Kramka o środkach walki z partią rządzącą. Ministerstwo chce wiedzieć „dlaczego na oficjalnym profilu fundacji na Facebook umieszczane są informacje nawołujące do nielegalnych działań, takich jak zachęcanie do niewywiązywania się z obowiązku uiszczania podatków. Ministerstwo zwróciło się też o wyjaśnienie przyczyn publikacji przez przedstawicieli fundacji w mediach społecznościowych treści będących personalnymi atakami wymierzonymi w konkretne osoby.”

Ponadto MSZ prosi w ramach nadzoru nad fundacją prosi o „przesłanie wszystkich uchwał zarządu fundacji przyjętych od 2013 r. do dziś”(cytaty ze strony MSZ- patrz źródła).

Fundacja o całym zajściu informuje we wpisie na Facebooku. Wspomina, że od przyjęcia przez MSZ wniosku Ministra Mariusza Kamińskiego do dostania przez Fundację pisma minęła godzina, co jest bardzo szybką reakcją jak na Ministerstwo.

Podejrzaną kwestią są finanse fundacji. Według sprawozdania na 2016 roku, za lata 2015 i 2016 Bartosz Kramek wpłacił na fundację 167 844,03 złotych, natomiast SILK ROAD BIURO ANALIZ I INFORMACJI SP Z O O , w którym jest prezesem zarządu wpłaciło w tym samym okresie 213 459,80 złotych. Prezes Fundacji Lyudmyla Kozlovska 189427,32 złotych.

Zaczynają się też rozchodzić pogłoski o powiązaniu fundacji z Georgem Sorosem, ma ona służyć jako narzędzie wpływu w Polsce dla miliardera do stworzenia drugiego Majdanu w celu obalenia niewygodnego rządu. Powstała nawet petycja na portalu petitiongo.org o zdelegalizowanie działalności jego fundacji w Polsce, którą już podpisało ponad 50 tysięcy osób.

Źródła:

facebook

http://odfoundation.eu/sprawozdania

http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/pismo_msz_do_fundacji__the_open_dialog_foundation_;jsessionid=A6A2EC04630F41C94D3D0449180980EB.cmsap1p

========================================================

Niniejszy materiał stanowi twórczość czytelnika. Redakcja w imię pluralizmu i obiektywizmu publikuje treści czytelników niezależnie od tego czy się z nimi zgadza czy nie, a ocenę pozostawia czytającym.

========================================================

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here