Nawiedzony las na Podlasiu

0
2439
Źródło: .instagram.com/odzmierzchudoswitu/

Podobno na Podlasiu, wg informacji zamieszczonych w internecie, znajduje się nawiedzony „Las Kudra” niedaleko Zabłudowa koło wsi Nowosady, kilkanaście kilometrów od Białegostoku. Pierwszym i tak na prawdę jedynym źródłem, w którym opisane jest to miejsce, jest wpis na dawno nie aktualizowanym blogu „fallenangel97.bloog.pl”. Autorka opisuje swoje przeżycia w owym lesie w następujący sposób: „Kolejną atrakcją było zwiedzanie lasu zwanego Kudra. Musze przyznać, że jak tam weszłam odrazu zaczeło mi się kręcić w głowie. Miałam wrażenieże ktoś lub coś mnie obserwuje. To wrażenie znikło jak opuściłam to miejsce. Od ludzi dowiedziałam się że to miejsce jest nawiedzone i że praktycznie nikt tam nie chodzi a już na pewno sam. Ale ja musze przyznać że fajnie było.”  Na podstawie tego wpisu bazują wszystkie pozostałe wiadomości znajdujące się w dostępnej nam sieci. Dosyć popularnym materiałem jest również fragment filmu pt.„8 Nawiedzonych miejsc w Polsce (gość. Strach się bać)” znajdującym się na kanale „Strasznie ciekawe”. Nigdzie nie jest niestety opisane dlaczego ten las jest nawiedzony, co się w nim takiego stało.

ZDJĘCIA LASU

Wraz ze znajomymi postanowiliśmy, że w jakimś stopniu postaramy się zweryfikować wiarygodność szerzonych informacji na temat lasu Kudra w sieci. Naszym pierwszym krokiem było udanie się do podanej we wpisie miejscowości Nowosady. W pobliżu tej lokacji było pełno lasów, więc trudno było nam samym stwierdzić, o który konkretnie las chodzi. Po drodze mijaliśmy też wieś „Kudrycze”, od której najprawdopodobniej pochodzi nazwa lasu. Po przybyciu na miejsce zadaliśmy przechodzącym mieszkańcom Nowosad i Kudrycz następujące pytania: „Czy słyszeli Państwo o lesie Kudra?” , „Czy to prawda, że las ten jest nawiedzony, a mieszkańcy boją się do niego wchodzić?”.
Oto jakie udało nam się otrzymać odpowiedzi:

„-Mieszkam tu od urodzenia i w życiu nie słyszałam o tym, żeby ten las był nawiedzony” odpowiedziała mieszkanka Nowosad.
„-Faktycznie, wyczytałem kiedyś o tym w jakiejś gazecie, ale nie wiem czy jest to prawdą” odpowiedział mieszkaniec Nowosad.
„-Czasem przyjeżdżają tu ludzie pytać się, gdzie znajduje się ten las, czy to prawda o jego nawiedzeniu, ale my i nasi znajomi nigdy niczego tam nie doświadczyliśmy”
odpowiedziała mieszkanka Kudrycz.
„-Też przyjechaliśmy tu zobaczyć ten nawiedzony las i niestety nic tu nie ma, z tego co mieszkańcy mówią to same bajki.” odpowiedziała dwójka przejeżdżających mężczyzn.

Kiedy zapytaliśmy o lokalizację tego lasu, oznajmiono nam, że znajduje się on po skręceniu w lewo przed wjazdem do wsi „Nowosady”. Dowiedzieliśmy się, że nie jest to również duży las, tylko mały lasek, który łatwo jest objechać dookoła. Przejechaliśmy się tam zatem za dnia, żeby dokładnie zobaczyć, które to miejsce. Następnie udaliśmy się tam wieczorem, kiedy była pełnia, w godzinach 00-03 w nocy.
Wzięliśmy ze sobą latarki i ruszyliśmy w las. Przechodziliśmy przez największe chaszcze i dróżki, aby zbadać cały teren. Żadne z nas nie odczuwało niczyjej obecność, ani zawrotów głowy. Jedynym odkryciem jakiego dokonaliśmy, było znalezienie kilku całkiem sporych krzaków smacznych poziomek.

Może nie był to ten czas i ta pora, dlatego nic nam się nie przytrafiło i niczego tam nie znaleźliśmy. Może faktycznie jest to bujda, rozpowszechniana bez najmniejszych podstaw. My stawiamy na drugą wersje. Zachęcamy też do przejechania się tam, zobaczenia na własne oczy i przekonania się na własnej skórze, czy rzeczywiście jest „strach się bać” tego miejsca.

Jeśli jest możliwość dodania tutaj własnych zdjęć, w bardzo dobrej jakości, z tego miejsca, proszę się ze mną skontaktować.

Źródła:

  1. Blog:
    http://fallenangel97.bloog.pl/id,331937614,title,Nawiedzony-las-zwany-kudra-kolo-wsi-Nowosady,?_ticrsn=5&smoybbtticaid=619951
  2. Kanał Youtube:
    https://youtu.be/rPx7ZBNe7R0?t=6m47s
  3. Własne: ZDJĘCIA LASU

========================================================

Niniejszy materiał stanowi twórczość czytelnika. Redakcja w imię pluralizmu i obiektywizmu publikuje treści czytelników niezależnie od tego czy się z nimi zgadza czy nie, a ocenę pozostawia czytającym.

========================================================

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here