Młody Człowiek MASAKRUJE POLSKĄ SCENĘ POLITYCZNĄ – Mocne Słowa Prawdy

5
1183
Źródło: http://mtk.pl

 

Witam!
Od dłuższego czasu zamierzałem znaleźć gdzieś miejsce, gdzie będę mógł czasem wylać co mi w duszy gra.
Lat mam na tą chwilę 25, mieszkam w Warszawie, tutaj także pracuję, stąd pochodzę i tutaj się wychowałem.
Po takim krótkim przedstawieniu pora przejść do crème de la crème mojego wpisu: krótki (bądź i nie) komentarz odnośnie kilku aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie. Nazywam to częścią 1, gdyż jak „rynek zweryfikuje pozytywnie” będą następne. Na początek ogółem, coby Czytelnicy poznali z grubsza mój pogląd na świat.
No to jazda:

W Polsce brakuje porządnej, nie zakorzenionej w układach i układzikach Partii, z sensownym, klarownym programem i siłami do wykonania go od początku do końca.

Ciężki kaliber sobie na początek wybrałem. Ale takie jest moje zdanie, i już spieszę z wyjaśnieniem skąd ono we mnie wykiełkowało.
W ostatnich wyborach szedłem po kartę bez wyraźnej wiedzy, obrazu polityki w Polsce i wiedzy who is who. I zrobiłem największy błąd swojego życia: .N

Im dłużej patrzę na to co się dzieje na Wiejskiej, tym mocniej kiełkuje we mnie myśl, że delikatnie mówiąc, skaszaniłem. Okej, z takimi ludźmi jak Petru zawsze jest śmiesznie (chociaż czasem jest to przypierniczanie się na siłę) vide- JKM. Nie na śmieszkowanie w internetach jednak chciałem głosować.
Pis i PO skreśliłem z miejsca- na nich i tak zagłosuje 3/4 Upoważnionych, więc mój głos pójdzie na coś mniejszego aby dać szanse.
Kukiz jakoś tak… no jakoś tak nie, muzycy w polityce kojarzyli mi się z Rewińskim (polecam poczytać o siarze w Ławach Sejmu RP, jak ktoś nie jest zaznajomiony w temacie)
Dalej-
Partia Razem- niczym szczególnym nie zapadli mi w pamięć, niczym się nie odznaczyli, więc ja nie odznaczyłem ich.
Dalej-
KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni -no sorry. Kojarze tylko SLD z tej gmatwaniny, a SLD znaczy Lewaki, znaczy ekstremum. No i Zieloni, a gdzie ja na zielonych będę głosował jak ja świeżo co schabowego zjadłem. Jeszcze zakażą i co będzie?
Dalej-
PSL- Partia Skrajnie Latająca- nie wygrają na bank, i na bank wejdą w tę koalicję która im bardziej zaprofituje. Naaaah.
Dalej-
KORWiN- i tutaj miałem zgryz, i to bardzo duży. Dzisiaj chyba głos oddałbym właśnie na nich. no cóż, młody byłem i głupi.
Korwina (pozwolę sobię darować w moich wpisach wszelakie tytuły i formy Pan/Pani) Szanuję akurat za jedną jedyną rzecz- jest skubaniec w polityce od kiedy pamiętam. Zmieniały się rządy, opozycje, a Korwin zawsze gdzieś był, i, co najważniejsze, zawsze miał z grubsza te same poglądy. Prawa strona mocno, gnębić lewaków i tak dalej. Z grubsza było okej. Z GRUBSZA. Problem mój z Korwinem jest taki, że nawet niechby jakiś młodzik od niego (to kolejny plus dla niego, że stawia na młodych a nie tych starych pryków) mówił z sensem. Nawet niech ma wszystko czego potrzebuje od Partii. Ale no… No 2 dni później wychodzi jego szef (tego młodzika, w sensie ze Korwin) i na forum rzuca Sieg Heilami. No jakiś taki niesmak…
Dalej-
Została tylko .N która z grubsza wyglądała okej- nie wychylała się, nie była nachalna, a na każdym ich billboardzie widziałem jakieś tytuły naukowe. Pomyślałem- spoko, ludzie wykształceni.
Pyk Pyk- dwa ptaszki urna i zawijka do domu. No bo co złego się może stać, i tak nie wygrają.
JAKŻESZ JA TEGO OKRUTNIE ŻAŁUJĘ.

Ostatnimi czasy Pewna posłanka Partii na którą niestety oddałem głos wpakowała się na mównicę sejmową (!) i podczas gdy w kraju toczą się dyskusje na sprawy w moim odczuciu bardzo ważne (!!) Szanowna Pani ma pretensje do wszystkich, ze na teren sejmu nie może wprowadzić… swojego pieska (!!!). No żesz mie ręce opadły.
Małe podliczenie:

Zakładam, że cały problem z pieskiem trwał plus minus godzinę, licząc wywalenie go na mównicy sejmowej, przemyślenie co powiedzieć, oraz samą rpóbę wejścia z pieskiem do sejmu i nie wpuszczenie.

Częstotliwość wypłacania: raz na miesiąc.

Wysokość uposażenia poselskiego: odpowiada wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu, ustalonego na podstawie rozporządzenia  prezydenta przepisów o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, z wyłączeniem dodatku z tytułu wysługi lat i wynosi obecnie 9892,30 zł brutto.

Dieta parlamentarna wynosi 25 proc. uposażenia. Obecnie jest  to 2473,08 zł brutto. Zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora dieta parlamentarna jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych w granicach określonych w przepisach dla diet otrzymywanych z tytułu pełnienia obowiązków obywatelskich. Obecnie zwolniona z PIT jest kwota 2.280,00 zł, a wynika to z art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Czyli że jeżeli poseł jest zawodowy, zarabia prawie 10 koła, a jeżeli poseł pracuje też gdzie indziej zarabia 2500 (z grubsza).
nie bawie się w opodatkowania itp itd,a w Polsce zgodnie z normami unijnymi przyjęto pięciodniowy system pracy jako normę podstawową- czyli do obliczeń biorę 40h.
40h x 4 tygodnie w miesiącu = 160h w miesiącu.
2473,08 / 160 = 15,45
9892,30 / 160 = 61,83 (!!!)

Czyli że Pani Posłanka Poszkodowana Zakazem Wprowadzania Piesków Na Teren Najważniejszego I Najbardziej Prestiżowego Budynku Rządowego W Polsce (wielkie litery specjalnie, ale nie chce mi się składać już akronimu) wzięła do ręki albo 15, albo 60 złotych za problem ze swoim czworonogiem (który dodajmy nie jest Psem Przewodnikiem).
Tak czy tak, za 15zł/h mogę mieć nawet głupsze pomysły, a za 60zł/h to już będę takie idiotyzmy odwalał, że może mnie poproszą o wstąpienie do .N

Nawet od jednego zacząłem, nawet zupełnie za darmo, i to aż dwa lata temu, bo w 2015. Dokładnie 25go października….

Tak samo jak .N (liczmy jako całokształt, będzie szybciej. z KODem włącznie) de facto wszystkie partie skończyły lepiej- czasem ktoś coś bąknie, czasem ktoś wyrazi czemuś sprzeciw, na protesty chodzą i tak wszyscy, protesty jak były tak są. Wszyscy skupiają się na darciu między sobą kotów, wygłupiają się, odkopują trupy z przeszłości innych, ale…
Realnej Partii nadal nam brak. Przynajmniej z mojego punktu siedzenia.

p23

========================================================

Niniejszy materiał stanowi twórczość czytelnika. Redakcja w imię pluralizmu i obiektywizmu publikuje treści czytelników niezależnie od tego czy się z nimi zgadza czy nie, a ocenę pozostawia czytającym.

========================================================

5 KOMENTARZE

 1. Pluralizm i obiektywizm ok, ale zróbcie kategorię pod tytułem „wypociny młodocianych filozofów”, do której będzie osobny widok. OK?

 2. 1) masakracją bym tego nie nazwał;
  2) trochę bym skrócił np. wyrzuciłbym akapit o największym błędzie- zbyt osobisty(jeśli ma to być publicystyka, bo jeśli a la blog to jest ok), a jego sens powtórzony i rozwinięty dalej;
  3) fajnie, że podliczyłeś ile dostają politycy za godzinę wygłupów.
  4) co do Korwina, to jakby połączyć ludzi z wszystkich jego ostatnich tworów, a go schować jak PiS panów Kaczyńskiego i Macierewicza to może w końcu przekroczyliby magiczny próg 5%

  • 1) tytuł został zmieniony przy moderacji, początkowo był trochę mniej… agresywny. Na to wpływu nie miałem.
   2) dzięki, wezmę tą radę pod uwagę na przyszłość 🙂
   3) to i tak podliczenie na szybko- z różnych dodatków dostają więcej, ale często na konkretne cele (np. na prowadzenie biura poselskiego, jeżeli takowe mają) ale już za dużo szczegółów.
   4) może wtedy zdziałaliby coś więcej, rzeczywiście. W sumie poza nim samym nie widziałem w jego partiach podobnych ekstremów. Chociaż po dzisiejszym wpisie Kukiza widzę, że jakaś sensowność drzemie w tych mniejszych partiach, jednak są one zbyt rozpierzchnięte. Podług mnie jako jedna partia (a nie koalicja) mieliby realne szanse coś zdziałać.

 3. ten list napisał debil, serio. tego nie da się czytać. ten wpis to jeden z miliona ostatecznych argumentow przeciwko demokracji przedstawicielskiej.

 4. Eee.. no, dajcie chłopakowi spokój. Napisał pierwszy dłuższy komentarz, wyrobi się.
  Ja to czytałem na luzie, dla rozrywki i było momentami zabawne, np. motyw z pieskiem, o którym nie słyszałem.
  @p23 trzymaj się i napisz coś jeszcze 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here