Rozwój osobisty – Co? Jak? Po co? Dlaczego?

3
521
Źródło: http://motiwator.com

Cześć czytelniku 🙂

Mam na imię Łukasz i chciałbym poprowadzić mini serię artykułów o tematyce rozwoju osobistego. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej! (Będzie krótko i konkretnie)

 

Czym jest rozwój osobisty?  Najkrócej – to wszystkie działania, które sprawiają, że stajesz się lepszą wersją siebie. Rozwój osobisty to szerokie pojęcie, obejmuje jednak przede wszystkim tzw. „miękkie” umiejętności i wiedzę. Związane są one z tym „jak” coś robimy, a nie „co” robimy. Taki „twardy” rozwój kompetencji – zawodowych(potrzebnych do wykonywania jakiegoś zawodu), hobbistycznych, itp. – również jest cenny i najlepiej, aby dbać o niego równolegle do dbania o rozwój osobisty. Człowiek, który inwestował dużo w rozwój kompetencji, ale niewiele w osobisty będzie często dobry w tym co robi, ale jakość jego życia będzie dość niska. Jego przeciwieństwo – człowiek „rozwinięty osobiście”, ale nie „kompetencyjnie” będzie wprawdzie dużo przyjemniejszym towarzyszem, może być też dużo szczęśliwszy, ale jego brak umiejętności będzie się dawać we znaki.

 

Po co i dlaczego rozwój osobisty? Jeśli Ty stajesz się lepszy to i Twoje życie takie się staje! Kto z nas nie chce mieć lepszego życia? Rozwijanie siebie nie jest proste, ale efekty są gwarantowane.

 

Jak to widzę? Chciałbym systematycznie tutaj, na tym portalu publikować kolejne wpisy tak, aby Twoje życie było jeszcze lepsze! Gwarantuję efekty , jeśli tylko się będziesz stosował to tego co będę pisał:)

 

Tyle tytułem wstępu. Jeśli macie jakieś pytania, sugestie – piszcie śmiało na adres lukasz.szukalski000@gmail.com

Jeśli uważacie, że ten temat warto rozwijać, chcielibyście takie wpisy to napiszcie proszę  na maila lub w komentarzu.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

Źródło: własne , http://blog.krolartur.com

3 KOMENTARZE

  1. Myślę, iż taka seria mogłaby mieć naprawdę pozytywny wkład w zawartość „naszego” portalu.
    Pod warunkiem jednak, że będzie prowadzona skrupulatnie i rzetelnie, a autor spróbuje przywoływać jak najbardziej uniwersalne prawy w bardzo dostępnym języku. Nie ma jednak sensu mówić banałów typu „rób co chcesz a będzie fajnie”. Przypuszczam, że przydałoby się odwołać do jakichś podstaw psychologii czy socjologii, a następnie przedstawić je za pomocą bardzo prostych przykładów. „Człowiek jest znacznie szczęśliwszy gdy ma wyznaczony cel oraz dostrzega nieograniczony rozwój, który nierozerwalnie wiąże się ze stałym kroczeniem ku niemu.”, coś w tym stylu, jednak znacznie prościej. Niestety osobiście nie nadaje się za bardzo do przekładania takich idei, więc mam nadzieję że autor osiągnie złoty środek pomiędzy wartościową treścią a prostotą przekazu. Wierzę, że użytkowników wtemacie24 na to stać. Czekam więc niecierpliwie na następne części i życzę powodzenia. Nie mogę się doczekać!

  2. Tylko nie motywacyjny, pseudo rozwojowy bełkot, proszę. Już i tak w mainstreamie tego jest stanowczo zbyt dużo. Mam dość gadających głów, guru sprzedających pseudo wiedzę, którzy trzepią kasę na mało inteligentnych jednostkach. Pokaż mi Twoje doświadczenie w pracy z ludźmi, wykształcenie, wtedy może będę zainteresowany. Jak chcesz udawać kolejnego Grzesiaka, to dziękujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here