Do 3 lat więzienia dla posła Platformy za burdę w sejmie.

2
36722
Źródło: Screen z YouTube autor filmu nieznany

Józef Leśniak, poseł partii rządzącej złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tomasza Lenza, parlamentarzystę Platformy Obywatelskiej.

Poseł PiS zarzuca posłowi PO naruszenie nietykalności cielesnej podczas obrad w sejmie w nocy z 18 na 19 lipca 2017 r.

W zawiadomieniu posła Leśniaka możemy przeczytać: „Zawiadamiam, iż w nocy z 18 na 19 lipca 2017 r. w Warszawie przy ul. Wiejskiej 4/6/8 w budynku Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej na Sali Posiedzeń, poseł Tomasz Lenz naruszył moją nietykalność cielesną, poprzez uderzenie mnie ręką w plecy, co stanowi czyn opisany w art. 222 par. 1 kodeksu karnego, będąc do wyżej opisanego czynu podżeganym przez poseł Kingę Gajewską-Płochocką, która tym samym wypełniła znamiona przepisu art. 222 par. 1 w zw. z art. 18 par. kodeksu karnego”

Art. 222 par. 1 Kodeksu karnego: „Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3″

Przypis redakcji do tekstu czytelnika:

Wszystko zdarzyło się tego burzliwego dnia gdy poseł Kaczyński wypowiedział pamiętne słowa o zdradzieckich mordach za które też niedługo może stanąć przed sądem (kliknij by dowiedzieć się więcej)

Ciekawi fakt, że dzień ogłoszenia złożenia zawiadomienia przez posła PIS zbiega się w czasie z zapowiedzią prezydenta DUDY o złożeniu weta wobec 2 z 3 ustaw reformujących sądownictwo (czytaj więcej). Może to więc być próba odwrócenia uwagi lub pokazania Polakom, że sądy działają źle. A niewątpliwie tak by było, gdyby poseł stosujący przemoc w sejmie uniknął odpowiedzialności.

Źródła: wiadomosci.wp.pl, idzpodprad.pl

2 KOMENTARZE

    • W Polsce istnieje vacatio legis, a poza tym to prawo po wprowadzeniu musi być jeszcze wykorzystane – na to potrzeba czasu. Obecnie obowiązuje stare prawo jeszcze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here